GLITCH@BEA
GLITCH@BEA Foto: Gerben Vernhout

Pre-party Pride i.s.m. GLITCH bij Fries Museum op 12 juni

Algemeen

Op vrijdag 12 juni, als officieel startpunt van Pride Leeuwarden, tovert queer collectief GLITCH de grootste tentoonstellingszaal van het Fries Museum om tot een zwetende nachtclub. In de zaal, waar graffiti- en street art manifestatie The Wall is Yours te zien is, kun je van 20.00-00.00 uur genieten van de stomende en eclectische house sets van emmz (Groningen) en GISZA (Rotterdam). Daarnaast nodigt GLITCH diverse performers uit. De avond is een subtiele hommage aan de queer communities waar housemuziek is ontstaan, maar vooral een viering van jezelf. Kom zoals je je het allerknapste voelt, neem je waaier mee (het belooft warm te worden) en dans jezelf Prideweek in! Toegang is gratis met een passe-partout voor The Wall is Yours. Geen passe-partout? Koop dan een los kaartje à €5 via friesmuseum.nl/tickets. 

Tijdens de pre-party voorafgaand aan Pride Leeuwarden, brengt GISZA sets van elektronische muziek om opbeurende, intieme en energieke ervaringen op de dansvloer te creëren. De dj staat voor queer-emancipatie, emotionele intensiteit en collectieve vreugde. In de vooruitstrevende sets van Emmz komen progressive house, acid, electro en nu-disco samen, met ruimte voor zowel energie als verfijning. Tijdens de avond wordt er gevraagd niet te fotograferen, maar volop te dansen.

GLITCH
GLITCH is een queer collectief met diy-mentaliteit die op unieke locaties conceptuele clubnachten organiseert. Ze is een safe space is voor queer personen uit Leeuwarden, omarmt experimenteren en plaatst graag lokaal talent op haar line-ups. Met een activistische toon wordt de dansvloer geprikkeld en wordt uniek zijn gevierd.

Pride
Stichting Pride Leeuwarden staat voor liefde, acceptatie en gelijke rechten voor iedereen, ongeacht seksuele oriëntatie of genderidentiteit. Daarom organiseren ze jaarlijks een Pride Walk om aandacht te vragen voor zichtbaarheid, diversiteit en inclusie. De Pride Walk van dit jaar start op 13 juni om 13.00 uur vanaf het grasveld van de Arendstuin 35 (naast het Stedelijk Gymnasium). Na afloop van de wandeling is er voor het eerst de Create & Educate: Queer Fair in de Prinsentuin. Voor het hele programma, ga naar pride.frl.

Kom ook in actie voor onderzoek voor de Nierstichting!
Vriendengroep fietst 500 km voor zieke kameraad van Zoutkamp naar Zoutelande Algemeen 20 uur geleden
Trio Brieszk.
“Keunst en emoasje” Algemeen 22 uur geleden
Leer ook deze traditionele ambacht.
Cursusdag zeismaaien in Egypte bij Buitenpost Algemeen gisteren
Een natuurlijke tuin is een levendige tuin.
Wilde en inheemse planten geven een natuurlijke look aan je tuin Algemeen 6 jun, 09:04
Gjalt de Groot tijdens de verhalenavond in 2018.
Museum Warten - Swetse op it bûthúsbankje Algemeen 6 jun, 08:12
In Hilversum is een vergelijkbaar project. Harro Koeleman is hierbij betrokken.
Smallingerland start woonplan voor mensen die tussen wal en schip vallen Algemeen 5 jun, 17:00
Een feestelijk moment bij de afronding wijkvernieuwing It Fûgellân
Feestelijke afronding wijkvernieuwing It Fûgellân Algemeen 5 jun, 16:00
Boornbergum in 2050, waarbij voor 402 woningen subsidie is aangevraagd.
Rijk geeft € 1,9 miljoen subsidie voor woningbouw in Boornbergum Algemeen 5 jun, 15:00
Gevlekte rietorchis.
Orchideeënexcursie in het Lauwersmeer Algemeen 5 jun, 13:26
De dubbele molensteen, pal tegen de vroegere molenaarswoning in Burgum. Plus enkele rood-oranje kloostermoppen.
Burgumse vindt dubbele molensteen én waterput in haar tuin Algemeen 5 jun, 12:28
Werk van Walter Luyks uit Wierum.
Langs kunst en kust: Route Wad een Kunst nodigt uit tot ontdekking Algemeen 5 jun, 11:00
Hoe houden we textiel langer van waarde?
Eerste Friese Textielconferentie brengt initiatieven rond circulair textiel samen Algemeen 5 jun, 09:23
In Leeuwarden wordt gewerkt aan de oprichting van een middelbare vrije school. Kwartiermaker Kommerien Broderick en Luuk Dijkhuis, initiatiefnemer van het eerste uur.
Minister geeft definitief groen licht: Fryslân krijgt eerste middelbare vrijeschool Algemeen 5 jun, 08:11