
Grote politie inzet na melding vechtpartij bij Noardburgum
112De politie kreeg zondagavond omstreeks acht uur een melding van een vechtpartij waar meerdere mensen bij betrokken zouden zijn. Meerdere politie voertuigen en de koninklijke marechaussee kwamen ter plaatse langs de Rijksstraatweg om de situatie onder controle te krijgen.
Langs de Rijksstraatweg bij Noardburgum troffen agenten na de melding van de vechtpartij drie mannen aan die aangaven slachtoffer te zijn. Eén van hen was gewond geraakt en werd na behandeling met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
Op het moment dat de ter plaatse gekomen agenten in gesprek zijn met de twee overgebleven mannen, stapt er een groep mannen uit een passerende auto. De groep uit de auto belaagt vervolgens de twee jongens en de politie, waarna er meerdere politie-eenheden met spoed bij werden werden geroepen. Met behulp van de wapenstok en dreiging van het stroomstootwapen weten agenten de groep uiteindelijk op afstand te houden.
Zeven verdachten konden ter plaatse worden aangehouden. Het gaat om een minderjarige jongen, en vijf mannen van 19, 21, 42 (2x) en 44 uit Noardburgum, en een 18-jarige man uit Burgum. Zij zitten vast en worden gehoord. Het onderzoek naar het incident en wat de aanleiding is geweest en de rol van de verdachten is in volle gang zo laat de politie maandag weten.



















