Een oude rioolbuis (links) en een nieuwe (midden) in De Lange West.
Een oude rioolbuis (links) en een nieuwe (midden) in De Lange West. Foto: Actief Media

De Lange West in Drachten wegens nieuw riool tot eind 2026 in fasen afgesloten

112

De Lange West in Drachten is vanaf 20 april tot eind 2026 afgesloten voor verkeer. Het oude riool wordt vervangen en vervolgens wordt de weg heringericht. Auto- en fietsverkeer tussen westelijk Drachten en het centrum worden omgeleid, auto’s via de Gauke Boelenstraat en De Meer. 

De werkzaamheden worden in verschillende fases uitgevoerd. Dit betekent dat de aard en locatie van de werkzaamheden gedurende de looptijd zullen veranderen. De werkzaamheden verlopen in drie fases: 1: Oud Ambacht - Rotonde de Tijen. 2. Rotonde De Tijen - De Omloop. Fase 3: De Omloop - Noorderhogeweg,

Volgens de gemeente Smallingerland zullen bedrijven en woningen zo goed mogelijk bereikbaar blijven. “In sommige situaties kan dit betekenen dat een andere route nodig is”, aldus de gemeente.

Actueel

De kabouters, bomen en elfjes.
Kabouterdag voor alle kabouters, bosdieren, elfjes en bomen Algemeen 28 minuten geleden
De azuurwaterjuffer werd in 2025 het meest waargenomen tijdens de Libellentelling.
Welke libellen leven er in uw buurt? Doe mee aan de Libellentuintelling! Algemeen 2 uur geleden
Danique Zwarts en burgemeester Anja Haga.
Danique Zwarts uit De Westereen wordt de nieuwe kinderburgemeester van Dantumadiel Algemeen 3 uur geleden
Afbeelding
Coachend leidinggeven als fundament voor eigenaarschap en vertrouwen Zaken 4 uur geleden
Arcadia in Leeuwarden (archiefbeeld)
Arcadia 2028: jongeren centraal Algemeen 5 uur geleden
TC voorzitter Meindert van der Schaaf en trainer Jurjen Kingma (r).
Jurjen Kingma nieuwe trainer B-selectie Be Quick Dokkum Algemeen 5 uur geleden
Kandidaat-wethouder Gerda Bos-Jonkman (VVD) tijdens haar presentatie in de raadszaal in Dokkum. Zij wil in de Falom blijven wonen, dat is zo'n vier kilometer buiten de gemeentegrens van Noardeast-Fryslân.
Kandidaat-wethouders Noardeast-Fryslân (deels) kritisch bevraagd Algemeen 19 uur geleden
De vrijwilligers van de BurgumMobyl tijdens het 10-jarig jubileum op de Markt in Burgum.
10 jaar BurgumMobyl zorgt voor sociale mobiliteit in Burgum Algemeen 19 uur geleden
Wethouder Pieter van der Zwan van Smallingerland:
Smallingerland biedt vijf begeleide woonplekken aan: De Brede Blik Algemeen 20 uur geleden
Ontdek de schatten van de sloot tijdens slootjesdag 2026 in Dokkum.
Ontdek de schatten van de sloot Algemeen 21 uur geleden
Afbeelding
Werkzaamheden in parkeergarage Raadhuisplein leiden tot ergernis Algemeen 22 uur geleden
De school It Kruirêd in Mûnein.
Afscheidsreceptie OBS It Kruirêd Algemeen 22 uur geleden
Luxe op vakantie in eigen land.
Vakantie in eigen land populair: MarinaPark Beach Resort Soal groeit verder aan het IJsselmeer Algemeen gisteren
V.l.n.r. Jan Pieksma (Dorpsbelang Opeinde en DOM-werkgroep), Geke van Boekel-Bergsma (DOM-werkgroep), Willem de Boer (Dorpsbelang Opeinde en DOM-werkgroep), Mink Visser (voorzitter Dorpsbelang Opeinde en DOM-werkgroepen), Robin Hartogh Heys van de Lier (wethouder gemeente Smallingerland), Laurens Reitsma (DOM-werkgroep) en Jan Rodenhuis (DOM-verbinder).
Opeinde opent nieuwe wandelpaden en laat samen met gemeente en provincie de kracht van DOM zien Algemeen gisteren
De nieuwe 'Pleisterplaats' op wielen. Met helemaal rechts vaste medewerksters Jelly en derde van rechts Willeke.
Pleisterplaats op wielen brengt ontmoeting terug in de wijk Algemeen 3 jun, 11:00
Koken, proeven en leren in de klas.
Kok in de Klas maakt kinderen enthousiast over gezond eten Algemeen 3 jun, 10:22