
Extra TransFit-zwemtraining in Drachten ter voorbereiding op Europese Spelen
AlgemeenDankzij het Sportakkoord Smallingerland vond afgelopen zaterdag een bijzondere TransFit-zwemtraining plaats in Zwembad De Welle in Drachten. Voor deze extra training hadden zich zeven zwemmers aangemeld. Zij bereiden zich allemaal voor op deelname aan de European Transplant Games, die van 21 tot en met 27 juni 2026 worden gehouden in Arnhem.
De training werd verzorgd door Erik Nijholt, hoofdtrainer van DZ&PC. De reguliere zwemtrainingen van TransFit vinden normaal gesproken plaats in Zwembad de Waalslag in Tiel. Juist daarom was het extra bijzonder dat deze training dit keer in Drachten georganiseerd kon worden. Vanuit de gemeente Smallingerland nemen John Wijers, Peter Meijer en Caroline Zwart deel aan de Europese Transplantatie Spelen in Arnhem. Zij komen uit op het onderdeel zwemmen.
![]()
Zwemtraining in Zwemcentrum De Welle in Drachten. - Foto: Actief Media
Breed sportaanbod
TransFit is bedoeld voor mensen die een orgaan- of stamceltransplantatie hebben ondergaan en van hun arts of medisch team toestemming hebben gekregen om weer te beginnen met sporten en revalideren. Er geldt geen minimumleeftijd of vereist sportniveau, iedereen kan deelnemen op zijn of haar eigen niveau.
Binnen TransFit is er een breed sportaanbod. Deelnemers kunnen onder meer meedoen aan atletiek, badminton, bowling, darts, golf, handboogschieten, padel, petanque, squash, tafeltennis, tennis, triatlon, voetbal, volleybal, wielrennen en zwemmen.
Het team kijkt terug op een geslaagde en waardevolle training en hoopt dat er in de toekomst vaker TransFit-zwemtrainingen in Drachten georganiseerd kunnen worden.






















