Sjoukje Kloetstra (links) en Nynke Dijk kijken uit naar de volgende excursie van hun klas.
Sjoukje Kloetstra (links) en Nynke Dijk kijken uit naar de volgende excursie van hun klas. Foto: Actief Medfia

CSG Liudger Burgum weer op stap met de leerlingen

Algemeen

Veel buitenschoolse activiteiten werden in coronatijd opgeschort of geschrapt. Op CSG Liudger in Burgum hopen ze dat nu weer ver achter zich te laten. De eerste uitjes met de leerlingen zijn al weer voorbij.

Toen vorig schooljaar in mei duidelijk werd dat een buitenlandse reis voor de toenmalige klas 3 (nu klas 4TL) er niet in zou zitten, werd overgeschakeld op plan B: een meerdaagse excursie naar Arnhem aan het begin van het schooljaar.

De leerlingen hadden van 20 tot en met 23 september een prachtige ‘werkweek’ in eigen land, waar onder andere een stadswandeling in Arnhem en het Airborne-museum op het programma stonden.

“Jûns hiel gesellich”

Hidde de Jong en Jelmer Vonk, beiden uit Burgum, hebben zich die week prima vermaakt. “Foaral de gesellichheid jûns is my bybleaun”, zegt Jelmer. “It wie nachts wol faak let: gauris tusken ien en twa oere foardat wy ús deljoegen. En moarns om in oere as sân gie de wekker wer, op ús mobyltsjes!”

Een vakantie was het dus niet, het was echt wel een werkweek, vinden beide jongens. “Mar dat wie it net allinne. Wy hawwe bygelyks yn Toverland Attractiepark west, yn it noarden fan Limburch.”

Slag om Arnhem

Waar ze het meest van opstaken? “Fan it Airborne-museum”, vinden ze allebei. “Dêr fynst in hiel soad ynformaasje oer de ‘Slag om Arnhem’ , yn de Twadde Wrâldoarloch. Dat wie hiel nijsgjirrich”, vindt Hidde. Jelmer beaamt dit volmondig.

Naar De Lawei

Klas 3TL zette een stap op de Rode loper in Leeuwarden. De leerlingen namen deel aan een dag vol gevarieerde workshops en optredens. Schrijvers, rappers en dichters lieten de leerlingen in aanraking komen met boeken, lezen en de Nederlandse taal.

“Vage voorstelling”

Ook kwam er een bus voorrijden die de leerlingen naar de Lawei in Drachten bracht voor de theatervoorstelling ‘Stuk’. Daarin kwamen breakdance, live muziek, film en humor samen. Jongerencultuur en kunst werden erin met elkaar verenigd.

Sjoukje Kloetstra uit Noardburgum en Nynke Dijk uit Burgum vonden het “wol leuk”, maar het was wel een wat vage voorstelling, vindt Sjoukje. “It wie in kombinaasje fan dûns en téater”, legt Nynke uit. Ze zou een soortgelijke voorstelling nog wel eens willen zien. “Wy geane letter dit skoaljier nei Amsterdam. Dêr hawwe wy no al sin oan!”

De coronacrisis vonden beide meiden “stom”, vanwege het gebrekkige onderlinge contact en het gedoe met afstandsonderwijs. “It twadde skoaljier gie dat al wat better as it earste”, vindt Sjoukje.

Samen ontplooien

Het samen plezier maken, ondernemen, leren en ontplooien doe je niet alleen ín de school. De verbinding ‘naar buiten’ is heel belangrijk, vindt de school. Ook de leerlingen blijken de uitjes en leeractiviteiten buiten de school erg te waarderen.

Jelmer Vonk (links) en Hidde de Jong waren met hun klas op 'werkweek' in Arnhem.

Actueel

Adem Diep!
Klas 1C van VO Surhuisterveen wint landelijke Smoke Free Challenge met eigen lied ‘Adem Diep’ Algemeen 8 uur geleden
Amarins Geveke
Amarins Geveke nieuwe directeur Stichting Musea Noardeast Fryslân Algemeen 9 uur geleden
50 jaar zwembad Baeijersplak in Garyp wordt zaterdag 20 juni feestelijk gevierd.
(video) Zwembad It Baeijersplak viert 50-jarig jubileum met groot feest Algemeen 10 uur geleden
De drie vertrekkende wethouders, v.l.n.r.: Robin Hartogh Heys van de Lier, Sipke Hoekstra en Maria le Roy.
Drie vertrekkende wethouders blikken terug op hun college in Smallingerland: “Een goed gemeentelijk bestuur doet er écht toe” Algemeen 11 uur geleden
Minke Hoekstra in een gedeelte van haar tuin in Boelenslaan.
De Hôfpleats is een tuin vol herinneringen Algemeen 12 uur geleden
Het optreden van de jeuggroep de Notenkrakers xxl.
Festival Fan Turf nei Talint trekt veel bezoekers en zorgt voor een dag vol gezelligheid Algemeen 14 uur geleden
Midnight Walk Dokkum.
Verrassende Midnight Walk Dokkum ook dit jaar op de agenda Algemeen 15 uur geleden
Winnaars NK Schooljongens.
KV Oostergo beleeft gouden kaatsweekend met Nederlandse titel én thuiszege Algemeen 15 uur geleden
Hylkje van Dellen in haar cottagetuin in Nijewier.
Open Tuinenweekend laat Friesland volop bloeien Algemeen 15 uur geleden
Bedieningspaneel van het luchtalarm, dat lange tijd voor Friesland werd verzorgd vanuit een bunker in Grou. Inzet luchtalarm.
Klinkt het luchtalarm straks nog wel in Fryslân Algemeen 16 uur geleden
Feestvreugde bij HBV Hornets. De basketballers vierden het 50-jarig jubileum met een dag vol sport, plezier en herinneringen.
HBV Hornets viert 50-jarig jubileum met een dag vol sport, plezier en herinneringen Algemeen 17 uur geleden
Samen voor een sûn en duorsum Noardburgum.
Samen voor een sûn en duorsum Noardburgum Algemeen 17 uur geleden
Een einekoerflechter in actie. Ook te zien tijdens de open dag bij Nocht en Wille.
Ontdek 100 verschillende aardappelrassen bij Volkstuinvereniging Nocht en Wille Algemeen 18 uur geleden
GSVV viert 60-jarig jubileum met feestelijke jubileumweek.
GSVV viert 60-jarig jubileum met feestelijke jubileumweek Algemeen 19 uur geleden
€ 3 miljoen beschikbaar voor innovatieve samenwerkingsprojecten in de Friese landbouw
€ 3 miljoen beschikbaar voor innovatieve samenwerkingsprojecten in de Friese landbouw Algemeen 15 jun, 18:30
Lekker buiten spelen in de speeltuin.
Gemeente Dantumadiel investeert in speeltuinen Driezum en Wâlterswâld Algemeen 15 jun, 17:00