De Naturij Modderdag 2025.
De Naturij Modderdag 2025. Foto: Jasthin Heer

Modderdag op De Naturij: vies worden mag (en moet!)

Algemeen

Trek je oude kleren aan en doe mee! Op zaterdag 20 juni staat De Naturij volledig in het teken van Modderdag. Alle kinderen zijn van harte welkom om te graven, kliederen, spetteren en vooral: heerlijk vies te worden.

Tijdens deze speciale dag kunnen bezoekers genieten van een dag vol modderig plezier, creativiteit en beleving. Bezoekers kunnen onder andere een modderschilderij maken, een moddertaart “bakken” of zelfs in een modderbad stappen.

Voor wie wat meer beweging zoekt, is er het blotevoetenpad. Hier ervaar je de natuur op een unieke manier en voel je de modder en andere natuurlijke materialen kriebelen tussen je tenen.

Modderdag is een laagdrempelige en speelse manier om kinderen in contact te brengen met de natuur. Vies worden is deze dag niet alleen toegestaan, maar juist de bedoeling. Want modder is niet alleen leuk, het is ook goed voor de weerstand!

Datum: Zaterdag 20 junio 2026. Tijd: 10:30  - 15:30 uur. Locatie: De Naturij, Drachten

Bezoekers wordt aangeraden om oude kleding te dragen. Neem daarnaast een handdoek, schone kleding en een vuilniszak mee voor de modderige outfits na afloop. Kom langs en beleef samen een onvergetelijke dag vol modderplezier!

Actueel

Doelpunt van Lintjo is in de maak!
Jeugdtoernooi KC de Pein schittert opnieuw: 76e editie vol korfbal en 120 jaar vrijwillige inzet Algemeen 1 uur geleden
Bloeiende planten trekken soms bijzondere vlinders zoals deze kolibrievlinder. Vorig jaar gezien in Warten op deen bloeiende kamperfoelie.
Red de bijen met bloeiende vaste planten Waarom vaste planten onmisbaar zijn Algemeen 2 uur geleden
De Zomerwandeltocht start op zaterdag 20 juni bij de Schierstins in Feanwâlden.
Zomerwandeling door de Friese Wouden start bij De Schierstins Algemeen 17 uur geleden
De Wâlden Fytstocht brengt landschap en verhalen tot leven.
De Wâlden Fytstocht brengt landschap en verhalen tot leven Algemeen 19 uur geleden
Stress hoort bij het leven, maar langdurige stress kan ernstige gevolgen hebben voor de gezondheid van het hart en de bloedvaten.
Stress als sluipende vijand van het hart Algemeen 21 uur geleden
Kinderen kunnen lekker sporten tijdens de Sportûnderfiningswike.
Tiende editie Sportûnderfiningswike van 22 tot en met 25 juni Algemeen 23 uur geleden
Feestelijke afsluiting avonddriedaagse Hurdegaryp
De Marko’s wandelen mee tijdens feestelijke afsluiting Hurdegaryp en Bakkeveen Algemeen gisteren
Wa wurdt de winner?
Utrikking Fryske Essaypriis Algemeen 14 jun, 08:30
Heel Opeinde bakt tijdens de optocht van 2017
De versierde wagens in Opeinde gaan weer rijden Algemeen 13 jun, 17:00
Dorpshuis De Terp in Easternijtsjerk.
Kennismaking met Wil op Reis in Easternijtsjerk Algemeen 13 jun, 15:00
De Naturij Modderdag 2025.
Modderdag op De Naturij: vies worden mag (en moet!) Algemeen 13 jun, 12:00
Op de voorste rij het nieuwe college van Smallingerland - zeer waarschijnlijk. Derde van links is Mirjam Bakker (D66), zij wordt wethouder van financiën.
Smallingerland verwacht sluitende begroting voor 2027 Algemeen 13 jun, 10:00
Een beeld uit de Swimbad in Bakkeveen.
Tryater zwemt naar De oare kant Algemeen 13 jun, 08:30
Afbeelding
Top 7 alternatieve financiers voor Nederlandse ondernemers Zaken 12 jun, 16:30
Afbeelding
Zo kies je tuintegels die tegen het Friese klimaat bestand zijn Zaken 12 jun, 16:00
Dit weekend aanhoudend fris, maar wel vaker droog.
Dit weekend aanhoudend fris, maar wel vaker droog Algemeen 12 jun, 15:00