
KleiKunstEnRoute brengt keramiek van 26 kunstenaars naar Dokkum, Raard en Boarnwert
AlgemeenDe KleiKunstEnRoute vindt dit jaar voor de zesde keer plaats, op zaterdag 25 en zondag 26 juli, telkens van 11.00 tot 17.00 uur. De wandel- en fietsroute voert bezoekers langs Dokkum, Raard en Boarnwert, waar keramiek en klei centraal staan.
Het hart van de route ligt in het park van de Bonifatiuskapel in Dokkum. Daar zijn zo’n 75 keramische werken van 26 kunstenaars te zien, tussen het groen en de rust van de kapeltuin. Bij Molen Zeldenrust, op de hoek van de Bolwerken met uitzicht over de Ee en Dokkum, kunnen kinderen zelf echte klei voelen en kneden en meebouwen aan een echt kunstwerk. Klei blijft toch altijd een bijzondere materie, die zich uitstekend leent voor de meest creatieve uitingen, waarbij je volop je fantasie kunt gebruiken.
Bij een aantal ateliers is binnenkijken mogelijk. Dat kan bij Atelier KleiTaal in Raard en in Dokkum bij Pottenbakkerij Grûn, Adiantum Keramiek en het atelier van Hidde Idzinga. In het kerkje van Boarnwert zijn dit jaar lichtobjecten van verschillende keramisten te bewonderen, gemaakt speciaal voor de bijzondere lichtinval in het kerkje.
In De Groen, het centrum voor kunst en cultuur in Dokkum, is een pop-up shop met betaalbaar werk van diverse keramisten te vinden. In de tuin geeft Ellen Bakker op beide dagen een raku-workshop, met vuur, rook en verrassende resultaten. Ook bij Atelier KleiTaal in Raard en bij Adiantum Keramiek in Dokkum worden workshops aangeboden, onder meer het boren en bewerken van lokale klei en het boetseren van een portret. Deelname kost 35 euro per workshop en vooraf aanmelden is nodig.
Een blijvende blikvanger is de installatie van 938 handgemaakte potjes in de kelder van Museum Dokkum. De potjes zijn vorig jaar gemaakt door bezoekers ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van de route en vormen samen een indrukwekkend community art project. De installatie is van 10 juli tot half augustus te bezichtigen en tijdens het routeweekend is de toegang gratis.
Nieuw dit jaar is het pop-up KLeiCafé van Atelier KleiTaal aan de Hoogstraat in Dokkum, met werk aan de wand van Sabina Broekema, Sjoukje Hoogland en Crocelungo en lampen van keramiste Lydia Kruiper. Het café is bijna de hele maand juli open, van woensdag tot en met zaterdag.
De KleiKunstEnRoute is in 2021 gestart door Mariska Post en Dineke Taal, midden in de coronaperiode, met het idee om alles in de buitenlucht te tonen. De eerste editie trok destijds al ruim 800 bezoekers en meer dan 20 keramisten uit het hele land. Sindsdien groeide het evenement uit met hulp van vrijwilligers, de gemeente Noardeast-Fryslân en Stichting Keramisten Noord-Nederland.
Alle onderdelen van de route zijn gratis te bezoeken, met uitzondering van de workshops. De tentoongestelde kunstwerken zijn te koop, prijslijsten liggen bij de expositie in het park van de Bonifatiuskapel. Meer informatie over de route en de deelnemende kunstenaars is te vinden via www.kleikunstenroute.nl.



















