Op de foto v.l.n.r.: 

Jan Boer (projectmanager Vundamenz), Frank Dost (bestuurder Singelland), Angelika van der Duim-van der Zweep (directeur Singelland BHS Gorredijk), Joan Veenstra (directeur Van Wijnen), Bert Koonstra (wethouder gemeente Opsterland), klaas Oeds Huisman (commercieel manager Van Wijnen) en Sjoerd Betten, architect van Team4)
Op de foto v.l.n.r.: Jan Boer (projectmanager Vundamenz), Frank Dost (bestuurder Singelland), Angelika van der Duim-van der Zweep (directeur Singelland BHS Gorredijk), Joan Veenstra (directeur Van Wijnen), Bert Koonstra (wethouder gemeente Opsterland), klaas Oeds Huisman (commercieel manager Van Wijnen) en Sjoerd Betten, architect van Team4) Foto: Ingezonden

Feestelijk moment Singelland BHS Gorredijk!

Algemeen

De Burgemeester Harmsma School (BHS) en Van Wijnen hebben woensdag 19 augustus 2026 het bouwteamcontract ondertekend voor de renovatie van de school in Gorredijk. Met deze ondertekening breekt een nieuwe fase aan: na een lange voorbereiding kan nu echt worden toegewerkt naar de uitvoering. Het eerste bouwteamoverleg vindt al een dag later plaats!

De renovatie moet ervoor zorgen dat de BHS weer klaar is voor de toekomst. Een toekomstbestendig schoolgebouw is van groot belang voor goed onderwijs in de regio. Met de vernieuwing kan de school straks weer jarenlang vooruit en blijft kwalitatief goed onderwijs behouden voor huidige en toekomstige leerlingen.

Wethâlder Bert Koonstra is bliid dat dizze stap no set wurdt. “Nei in lange perioade fan tarieding gean we fan plannen meitsje no echt oan de slach. Wy binne der grutsk op dat in regionale bouwer dizze moaie opdracht útfiere sil. Mei syn allen sette we wat moais del foar De Gordyk en Opsterlân.”

De renovatie van de BHS staat niet op zichzelf. Ook De Skâns krijgt een plek in het vernieuwde gebouw, namelijk in het voorste gedeelte van de school. Na afronding van de renovatie van de BHS volgt de verbouw van De Skâns. Daarmee ontstaat een bijzondere combinatie van onderwijs en cultuur onder één dak.

V.l.n.r. wethouder Doeke Fokkema, 40.000ste bezoeker Tea Hiddema en vrijwilligster SWIM Elly Meetsma.
Recordaantal bezoekers zwembad De Sawn Doarpen Algemeen 20 uur geleden
Afbeelding
Van dorpshuis tot feesttent zo kies je een DJ booth die werkt Zaken 20 uur geleden
Een unieke mix van creativiteit, techniek, ritme en freestyle.
Urban Art Experience breidt uit naar Drachten: Breakdance-legende Dikkie inspireert jong én oud Algemeen 22 uur geleden
Het Interkerkelijk Mannenkoor Drachten.
Interkerkelijk Mannenkoor Drachten opent de deuren voor nieuwe zangers Algemeen 23 uur geleden
Plezier maken staat voorop!
Nieuw theaterseizoen Het Achterland van start: kinderen welkom voor gratis proefles Algemeen gisteren
Artist impression gemaakt door Adema Architecten hoe het pand aan de Hantumerweg 6 in Dokkum er in de toekomst uit komt te zien.
Nieuwe appartementen in voormalig Chinees wokrestaurant Dokkum Algemeen 27 aug, 10:00
Een beeld van de repetities.
Iepenloftspul ‘Ik wol libje’ brengt Britse mijnwerkers en Londense queers samen in Burgum Algemeen 27 aug, 08:30
Björn loopt samen met zijn goede vriend Lowie, die slechtziend is.
200 kilometer blind vertrouwen langs de Friese elf steden Algemeen 26 aug, 17:15
Sfeerimpressie Cultuurcafé.
Metamorfose kantine Oostenburg naar Cultuurcafé Algemeen 26 aug, 16:27
Aandacht voor suïcide.
Loop mee met Walk into the Light in Dokkum Algemeen 26 aug, 14:44
Kom ook naar de Wol, Handwerk & Hobbyfair bij De Vertakking!
Wol, Handwerk & Hobbyfair in Ryptsjerk Algemeen 26 aug, 13:30
Blide Sjongers - tijdens een eerdere uitvoering
Kinderkoor De Blide Sjongers haalt musical Van Harte naar Dokkum en zet kinderen uit de regio zelf op het podium Algemeen 26 aug, 12:50
V.l.n.r. Mirjam Bakker, Jantine Meister-Klasema en Roy Postma. .
D66 persbericht | D66 in Smallingerland wil meer vrouwen aan de macht en geeft zelf het goede voorbeeld Algemeen 26 aug, 10:46