Het weer tijdens Sint Maarten en Carnaval.
Het weer tijdens Sint Maarten en Carnaval. Foto: Freepik.com

Het weer tijdens Sint Maarten en Carnaval

Algemeen

Morgen is het 11 november en dat betekent dat zowel Sint Maarten als de opening van het carnavalsseizoen wordt gevierd. Het blijft de hele dag droog met maxima rond 12 graden. In de avond koelt het af naar 7 tot 10 graden. 

Boven de rivieren wordt vooral Sint Maarten gevierd en gaan kinderen ’s avonds langs de deuren. Gelukkig kan daarbij worden gerekend op droog weer. De winterjas komt vooral in het noordoosten wel van pas. Rond 21:00 uur is het daar 8 graden. Elders is het dan 9 à 10 graden bij een matige zuidenwind. Door de aanhoudende wind en bewolking koelt het later in de nacht nauwelijks verder af. 

Ook droog bij Carnaval 

In het zuiden wordt de opening van het carnavalsseizoen gevierd. De festiviteiten beginnen overdag al. ’s Ochtends is het grijs met laaghangende bewolking. In de middag breekt de zon soms wel door. Verder is er veel sluierbewolking waar de zon soms goed doorheen kan prikken. Het blijft droog en het wordt ongeveer 12 graden. Daarmee is het heerlijk weer om buiten een feestje te vieren. 

Wie in Limburg gaat feesten doet er verstandig aan een jas mee te nemen. In de avond koelt het af naar 7 graden. In Noord-Brabant liggen de minima rond 10 graden.

Foto bestuur van links naar rechts: Dick van Meeuwen, Arjen van der Wal, Jouke van der Wal, Jan van der Wal, Ingrid de Vink, Geert Benedictus, Bert-Jan Ruissen
SGP-afdeling Tytsjerksteradiel officieel opgericht Algemeen 3 uur geleden
Het voormalige Dokwurk-terrein Dokkum in beeld voor het azc.
Het voormalige Dokwurk-terrein Dokkum in beeld voor het azc Algemeen 4 uur geleden
Digitale nalatenschap is belangrijk.
Steeds meer senioren regelen hun digitale nalatenschap Algemeen 5 uur geleden
Gemeentepersoneel Opsterland in de jaren '30 van de vorige eeuw. Derde van rechts zitten met keten de in Dokkum geboren Jacob Bleeker. Hij werd in 1912 benoemd tot burgemeester van Rauwerderhem en vervolgens van Utingeradeel (1919) en Opsterland (1929).
Gemeente Opsterland brengt historie tot leven tijdens Dag van de Opsterlandse Geschiedenis Algemeen 7 uur geleden
Museum Dr8888 geeft objecten een nieuw thuis tijdens teruggeefdagen.
Museum Dr8888 geeft objecten een nieuw thuis tijdens teruggeefdagen Algemeen 23 uur geleden
Ton bij de shirts die lokale bevolking draagt bij het schoonmaken van de stranden.
Ton en Corien uit Drachten strijden tegen plastic in zee en voor de schildpadden op Kaapverdisch eiland Sal Algemeen gisteren
Ook de website Tytsjerksteradiel is offline
Friese digitale overheid plat door PHP-lek, websites van gemeenten offline Algemeen gisteren
Tv-programma Fryslân Fit brengt valpreventie en bewegen naar de Friese huiskamers.
Tv-programma Fryslân Fit brengt valpreventie en bewegen naar de Friese huiskamers Algemeen gisteren
Ouderbijeenkomst: ‘Kijken door de ogen van je kind’
Ouderbijeenkomst: ‘Kijken door de ogen van je kind’ Algemeen 21 okt, 14:00
Stichting Yfke lanceert de Mantelzorgwijzer: informatie voor mantelzorgers op één plek.
Nieuwe Mantelzorgwijzer helpt inwoners van Dantumadiel en Noardeast-Fryslân op weg naar passende ondersteuning Algemeen 21 okt, 13:04
Nyk de Vries & Klaske Oenema.
Nyk de Vries en Klaske Oenema in Sint-Johanneskerk te Moarre Algemeen 21 okt, 11:31
Buurtsportcoach Tom van der Meer: “Met een bal erbij komt het gesprek vanzelf op gang”
Buurtsportcoach Tom van der Meer: “Met een bal erbij komt het gesprek vanzelf op gang” Algemeen 21 okt, 10:00
V.l.n.r. Sjoerd Keizer, Manon van der Meij en Henk Brouwer
Henk Brouwer, Sjoerd Keizer en Manon van der Meij benoemd tot erelid van S!N Algemeen 21 okt, 09:18