Wedstrijdbeeld uit ONT - Eastermar.
Wedstrijdbeeld uit ONT - Eastermar. Foto: ONT

Klinkende overwinning ONT op Eastermar met 5-1

Algemeen

ONT kende een droomstart van de competitie. Tegen het uit de derde klasse gedegradeerde Eastermar was het afwachten wat de tegenstand zou worden. Dat viel dus mee, ONT had van de opponent weinig te duchten. Na een 2-1 ruststand werd de score in de tweede helft naar een 5-1 eindstand uitgebreid.

Door: Sjouke Walinga

Na drie oefenwedstrijden en drie bekerwedstrijden begon zaterdag de competitie. In de bekerpoule won ONT al haar drie wedstrijden. Daarmee werd de knock-outfase van de beker behaald.

ONT speelt dit seizoen opnieuw in de 4e klasse C. In een competitie met maar twaalf teams in plaats van veertien teams. In vergelijking met vorig seizoen zijn er drie nieuwe gezichten in de competitie: de beide degradanten uit de derde klasse Eastermar en SC Kootstertille en de promovendus uit de vijfde klasse WTOC. Eastermar was voor ONT een redelijk onbekende tegenstander. ONT speelde tegen de overburen van De Leijen twee keer voor de beker en één oefenwedstrijd. Het verblijf in de derde klasse duurde voor Eastermar maar één seizoen. Het programmablad van ONT dacht dat die derde klasse naar meer zou smaken en dat het gas er tegen ONT op zou gaan.

Nou, dat gas er op viel dus tegen en dat was ook de verdienste van ONT. Vanaf minuut één was ONT de baas op het veld en eigenlijk had na één minuut de 1-0 al op het scorebord moeten staan. Marten Folkersma troefde zijn tegenstander af en bereikte Keimpe Jacobi. Die stond recht voor het doel in een prima scoringspositie, de inzet miste kracht. ONT liet de tegenstander niet in haar spel komen en het was wachten op de 1-0. Die viel in de 16e minuut. De voorzet was van Marten Folkersma waarna Janco van der Veen vanuit een moeilijke hoek en via de binnenkant paal scoorde. Twee minuten later was het al 2-0. Eastermar doelman Max Dam dacht dat er een voorzet zou komen. Tom Allema zag de beweging van de doelman en streepte de bal vanaf 25 meter in de vrije hoek. Vier minuten later scoorde Eastermar de aansluitingstreffer. Daar was de hulp van ONT voor nodig. ONT doelman Hidde Ament stond een rebound toe op een schot van Jurjen Tuinstra. Daarna scoorde Peke Ritsma. Met een kopbal van Ritsma die over het ONT doel ging waren dat ook de enige wapenfeiten van de bezoekers. ONT had de partij stevig in handen, het voetbal was prima en het aanzien meer dan waard. En ONT was gretig. Bij balverlies werd er direct gepoogd de bal te heroveren en dat lukte meermaals. Gescoord werd er in de eerste helft niet meer.

De tweede helft werd een kopie van de eerste helft. ONT was beter dan Eastermar en wanneer de bezoekers wél aan de bal waren zorgde ONT er voor dat de bal snel werd terugveroverd. Een kopie was ook het scoreverloop. ONT scoorde binnen twee minuten de 3-1 en 4-1. In de 51eminuut viel het derde ONT doelpunt na een vloeiende combinatie tussen Folkersma, Jacobi en Hielke Knippels. Eindstation Knippels scoorde met een beheerst schot. Twee minuten later was een fraaie aanval de basis voor de 4-1. Folkersma schatte een pass van Freerk Veenstra op waarde in, uit de voorzet die volgde scoorde Thomas Landman. ONT kreeg daarna nog wel wat kansjes op een hogere score, maar het duurde tot de 88e minuut tot de eindscore werd bereikt. Aangespeeld door Jesper Landman dropte Van der Veen de bal bij Noël Mulder en die scoorde beheerst de 5-1.

Over de hele wedstrijd bekeken stond het bij ONT verdedigend gezien als een huis. ONT trainer Jeroen van Wijk o.a. daar over: “Ik heb echt genoten van de wijze waarop we vanmiddag hebben gespeeld. We zijn als staf vrij kritisch geweest na onze laatste wedstrijd tegen VCR, maar de wijze waarop we vandaag tot onze goals zijn gekomen was als trainer echt genieten. Het meeste heb ik echter genoten van onze manier van verdedigen. Bij balverlies als hyena’s vooruit stappen om de bal weer te heroveren. Maar we weten na vorig seizoen ook dat één zwaluw…. Op naar Anjum!”

De prima fluitende scheidsrechter Griemink uit Zwartsluis blies na een paar minuten blessuretijd de wedstrijd de archieven in. En zo startte ONT de competitie na een goede wedstrijd met een overwinning. Volgende week zaterdag speelt ONT uit tegen Anjum, aanvang wedstrijd 14.30 uur.

Actueel

Gemeentepersoneel Opsterland in de jaren '30 van de vorige eeuw. Derde van rechts zitten met keten de in Dokkum geboren Jacob Bleeker. Hij werd in 1912 benoemd tot burgemeester van Rauwerderhem en vervolgens van Utingeradeel (1919) en Opsterland (1929).
Gemeente Opsterland brengt historie tot leven tijdens Dag van de Opsterlandse Geschiedenis Algemeen 16 minuten geleden
Museum Dr8888 geeft objecten een nieuw thuis tijdens teruggeefdagen.
Museum Dr8888 geeft objecten een nieuw thuis tijdens teruggeefdagen Algemeen 15 uur geleden
Ton bij de shirts die lokale bevolking draagt bij het schoonmaken van de stranden.
Ton en Corien uit Drachten strijden tegen plastic in zee en voor de schildpadden op Kaapverdisch eiland Sal Algemeen 16 uur geleden
Ook de website Tytsjerksteradiel is offline
Friese digitale overheid plat door PHP-lek, websites van gemeenten offline Algemeen 16 uur geleden
Tv-programma Fryslân Fit brengt valpreventie en bewegen naar de Friese huiskamers.
Tv-programma Fryslân Fit brengt valpreventie en bewegen naar de Friese huiskamers Algemeen 17 uur geleden
Ouderbijeenkomst: ‘Kijken door de ogen van je kind’
Ouderbijeenkomst: ‘Kijken door de ogen van je kind’ Algemeen 18 uur geleden
Stichting Yfke lanceert de Mantelzorgwijzer: informatie voor mantelzorgers op één plek.
Nieuwe Mantelzorgwijzer helpt inwoners van Dantumadiel en Noardeast-Fryslân op weg naar passende ondersteuning Algemeen 19 uur geleden
Nyk de Vries & Klaske Oenema.
Nyk de Vries en Klaske Oenema in Sint-Johanneskerk te Moarre Algemeen 21 uur geleden
Buurtsportcoach Tom van der Meer: “Met een bal erbij komt het gesprek vanzelf op gang”
Buurtsportcoach Tom van der Meer: “Met een bal erbij komt het gesprek vanzelf op gang” Algemeen 22 uur geleden
V.l.n.r. Sjoerd Keizer, Manon van der Meij en Henk Brouwer
Henk Brouwer, Sjoerd Keizer en Manon van der Meij benoemd tot erelid van S!N Algemeen 23 uur geleden
Amarens Sprokkereef.
ALINE POP-UP: een verrassend succes in hartje Burgum! Algemeen gisteren
Manager Jessica Jongsma van M.O.S. (links) en Mirjam Marinus commercieel directeur van Friesland Lease.
Wegwijzers Smallingerland maakt de eerste stap naar hulp kleiner Algemeen 20 okt, 17:00
De padelbanen van de Kollumer Tennis & Padelclub (KTC Kolum)
Spannende partijen en veel publiek bij Intersport Padeltoernooi Kollum Algemeen 20 okt, 16:00
Vroeg uit de veren om vallende sterren te zien!
Tot 27 vallende sterren per uur tijdens piek Orioniden Algemeen 20 okt, 15:00
The Bones.
Er is weer van alles te doen bij Iduna Drachten! Algemeen 20 okt, 13:00
Wat heeft iemand nodig?
Carins denkt met je mee Algemeen 20 okt, 12:00