
Letterlijk: groot event over laaggeletterdheid
AlgemeenLaaggeletterdheid is een steeds groter probleem in onze samenleving. In Smallingerland is zelfs 1 op de 6 mensen laaggeletterd. Dit heeft ingrijpende gevolgen voor werk, inkomen en gezondheid. Daarom organiseert een groot aantal (onderwijs)organisaties, gesteund door de gemeente Smallingerland, op maandag 7 april het event ‘Letterlijk, Bewust van Taal’ in De Lawei. Taalexperts en ervaringsdeskundigen delen hun kennis. Tijdens deelsessies krijgen bezoekers praktische handvatten op het gebied van laaggeletterdheid en taalonderwijs.
Laaggeletterdheid wordt onderzocht aan de hand van de onderwerpen educatie, taalplezier, meedoen en meertaligheid. Tijdens het plenaire programma geeft prof. dr. Maurice de Greef (Vrije Universiteit Brussel) een lezing. Hij heeft uitgebreid onderzoek gedaan naar de impact van leren en de kracht van basisvaardigheden. Aansluitend staat in een door dagvoorzitter Eus (Özcan Akyol) geleid gesprek de toekomst van leren centraal. Hierbij schuiven aan: David Kranenburg, projectleider van initiatieven gericht op kansengelijkheid, Els Stronks, hoogleraar aan de Universiteit Utrecht en Ismail Aghzanay, sociaal ondernemer en Leraar van het Jaar 2021.
Bevlogen verhalen
Na een eet-break kan er worden gekozen uit diverse sessies. Er zijn onder andere nog plekken beschikbaar bij de deelsessies van keynote-speakers Ismail Aghzanay en David Kranenburg, de workshop over het bespreekbaar maken van laaggeletterdheid door communicatietrainer Wim van der Laan en het bevlogen verhaal van docent Nederlands Matijs Lips. De energieke spreker Jeannette Welp geeft twee workshops in de Grote Zaal. Bij de eerste staat de kracht van muziek bij taalontwikkeling centraal, bij de tweede het aanpakken van laaggeletterdheid met behulp van samenwerking.
Het evenement duurt van 16.00 tot 21.30 uur (inclusief nazit). Vanaf 18.00 uur is het ontmoetingsplein met horeca, infostands en optredens open. Op de website https://bewustvantaal.zoz.events is het complete programma te vinden. Hier kan iedereen zich aanmelden die professioneel te maken heeft met laaggeletterdheid of die geïnteresseerd is in het thema. De kosten bedragen € 49,50 (inclusief eten en drinken).



















