
Derde overwinning Lemster skûtsje
AlgemeenSchipper Albert Jzn. Visser behaalde met het Lemster skûtsje en zijn bemanning de derde overwinning in de SKS-competitie van deze zomer. Dat gebeurde dinsdag in de zogeheten inhaalwedstrijd, op de Hegemer Mar bij Woudsend, hetzelfde meer als waar maandagmiddag is gezeild.
Heerenveen had als enige een valse start, bij een kalm zuidelijk windje van ongeveer 2 Beaufort. De Lemsters rondden als eerste de hoge boei en stonden die positie niet meer af. Omdat er een zogeheten op-en-del-baan moest worden gezeild én er weinig wind stond, werd het in de loop van de wedstrijd steeds meer een ‘carrousselzeilerij’: achter elkaar aan zeilen.
Wisselingen
Toch waren er met name in het eerste deel van de wedstrijd – die duurde van 12:10 uur tot circa 13:40 uur – nog wel fikse veranderingen in de volgorde. De Súdwesthoeke zakte bijvoorbeeld af van de vijfde naar de laatste plaats, Joure klom op van plaats 13 naar de zesde plek. En Heerenveen haalde na de valse start op van de laatst naar de negende plaats.
Het skûtsje van Leeuwarden lag al snel tweede en bleef dat de rest van de wedstrijd. Klassementsleider Grou werd derde door in kruisrakken en bij de boeien d’ Halve Maen in te halen. Er waren net als maandag geen protesten.
Uitslag
Dit is de uitslag van de wedstrijd van dinsdag 13 augustus: 1. Lemmer (0,9); 2. Leeuwarden; 3. Grou; 4. d’ Halve Maen; 5. Woudsend; 6. Joure; 7. Huizum; 8. Sneek; 9. Heerenveen; 10. Langweer; 11. Drachten; 12. Akkrum; 13. Earnewâld; 14. Súdwesthoeke.
De spanning om het kampioenschap stijgt. Grou leidt het klassement al vanaf dag één, maar de skûtsjes van bijvoorbeeld Lemmer en Leeuwarden zijn nog niet kansloos. Er volgen woensdag en donderdag wedstrijden op de Lemster baai en vrijdag is de SKS-finale op de Snitser Mar bij Sneek.
Klassement
Klassement (na aftrek slechtste wedstrijd; tusken haakjes vermeld): 1. Grou 18,9 (8). 2. Leeuwarden 25,6 (12). 3. Lemmer 28,7 (9). 4. Sneek 32,8 (14). 5. Heerenveen 32,9 (11). 6. Joure 44 (12). 7. Huizum 44 (11); 8. d’ Halve Maen 54 (14). 9. Akkrum 54 (14); 10. Woudsend 55 (13). 11. Earnewâld 62 (14); 12. Akkrum 67 (14). 13. Súdwesthoeke 71 (14). 14. Drachten 73 (14).



















