Op het oogstfeest is de afstand kort van de akker naar de consument
Op het oogstfeest is de afstand kort van de akker naar de consument Foto: Suzanne Keizer

Oogstfeest Snakkerburen 1 september

Algemeen

Op zondagmiddag 1 september aanstaande is er op de Doarpstún Snakkerbuorren het jaarlijkse oogstfeest van 13 tot 17 uur. 

U kunt genieten van de groene oase van de Doarpstún in Snakkerburen, vlak boven Leeuwarden. Kraampjes met bloemboeketten, groente, fruit en veel pompoenen, vers van de akkers. Middelpunt van alle gezelligheid is het terras, live muziek en de kraam met gebak. Muziek is er onder anderen van de Jamgroep uit Huizum Dorp, het koor ZoZuMo en een djembé orkest. Er is van alles te zien en te koop bij kramen met ambachten, kunst en nijverheid uit de buurt.


U kunt zien hoe u muziek maakt met elektriciteit die wordt opgewekt uit een aardappel. Hoe klinkt een rainstick gemaakt van gedroogde bereklauwstengels? En wat denkt u van de breimachine van meer dan honderd jaar oud waar sokken op gebreid worden. Bij de vlaggetjes kraam worden er live vlaggetjeslijnen genaaid met de kleuren die u zelf uit kiest.
Er is ook een groep plein air schilders actief. Zij zijn buiten aan het schilderen tussen de akkertjes. U kunt zien hoe een schilderij ontstaat. En heeft u al de speurtocht gedaan? Het is leuk voor groot en klein en vooral groot mèt klein. De route gaat via alle uithoeken van het terrein.
Er zijn op verschillende tijden rondleidingen om te laten zien wat er op de akkers in de kassen gebeurt en waarom. Er wordt uitgelegd wat micro farming inhoudt. Op de Doarpstún Snakkerbuorren worden geen bestrijdingsmiddelen gebruikt.

Bij RadenMaar mag u een gokje wagen hoe zwaar onze grootste pompoen van dit jaar is en hoeveel aardappels er in de grote glazen pot zitten. Wie het dichtste bij het goede antwoord zit, wint de pompoen of de inhoud van deze glazen pot.
Kinderen kunnen een echte kabouter schilderen, of van mais popcorn maken boven het houtvuur. En de klimwand van strobalen is er weer. Voor de allerkleinsten een zandbak en waterkuip.

De toegang en de verschillende activiteiten zijn gratis.

Deze week keert de Spoedeisende Hulp (SEH) samen met Dokterswacht Friesland terug naar de vernieuwde locatie.
Één ingang voor Spoedeisende Hulp en Dokterswacht Algemeen 14 uur geleden
Bert Wiersema (hier voorlezend uit een van zijn boeken) met daarnaast de boekcover van zijn nieuwste boek.
Honderdste boek voor Bert Wiersema: schrijver blijft boeien met avontuur en historie Algemeen 16 uur geleden
Opvang en onderswijs samen op één plek bij CBS De Arke in Burgum.
Opvang en onderwijs samen op één plek bij CBS De Arke in Burgum Algemeen 18 uur geleden
Kunstweekend in Beetsterzwaag
Kunstweekend Beetsterzwaag zet perspectief centraal Algemeen 19 uur geleden
Een deel van de projectgroep met v.l.n.r. Jort Tibbesma, Rosa Poppe en Kim de Boer.
Derde editie ONT Zomeravondvoetbal staat voor de deur Algemeen 23 jun, 17:15
Een dik verdiende medaille!
De Marko’s ontvangen medaille na zes avondvierdaagses Algemeen 23 jun, 16:39
Organist Jochem Schuurman.
Jochem Schuurman op het Hillebrandorgel van de Grote Kerk Drachten Algemeen 23 jun, 15:00
Fitte Friezen.
OSG Singelland wint Fitte Friezen Award 2026 Algemeen 23 jun, 14:45
Drumbandfestival in Burgum op 5 september.
Drumbandfestival in Burgum op 5 september Algemeen 23 jun, 12:00
Menthe Wiersma (links) in actie tijdens een wedstrijd van VV Buitenpost.
Menthe Hiemstra verruilt VV Buitenpost voor SC Cambuur: “Hier had ik eigenlijk niet meer op gerekend” Algemeen 23 jun, 11:39
Sportvereniging Impala viert vijf jaar FrameRunning.
Sportvereniging Impala viert vijf jaar FrameRunning Algemeen 23 jun, 11:00
Oude Stadhuis aan De Zijl in Dokkum.
Wij doen het samen, ook in Dokkum! Algemeen 23 jun, 10:00
Bad Billy Blues festival afgelast.
Bad Billy Blue Festival afgelast wegens extreme hitte, nieuwe datum vastgesteld Algemeen 23 jun, 09:30