Menthe Wiersma (links) in actie tijdens een wedstrijd van VV Buitenpost.
Menthe Wiersma (links) in actie tijdens een wedstrijd van VV Buitenpost. Foto: Orange Pictures

Menthe Hiemstra verruilt VV Buitenpost voor SC Cambuur: “Hier had ik eigenlijk niet meer op gerekend”

Algemeen

De 19-jarige Menthe Hiemstra heeft een prachtige transfer verdiend na een sterk seizoen in het eerste van VV Buitenpost. De middenvelder maakt de overstap naar SC Cambuur Onder 21. “Ik heb een heel mooie tijd gehad in Buitenpost”, zegt Menthe.

Als kind werd hij al eerder gescout door FC Groningen en SC Cambuur. “Dat was lang geleden, dus hier had ik eigenlijk niet meer op gerekend. Ook omdat dit mijn eerste jaar in de senioren was en ik eerst nog best vaak op de bank zat. Af en toe speelde ik ook in het tweede. Dat ik aan het eind van het seizoen hier zou staan, had ik nooit verwacht.”

In het tweede elftal deed hij ritme op, om daarna via invalbeurten belangrijk te worden voor het eerste. Hoofdtrainer Berry Zandink zette hem steeds vaker in de basis. “En toen werd ik gebeld door Cambuur, met de vraag of ik op stage wilde komen. Die stage werd verlengd en na een stuk of vijf trainingen mocht ik met mijn ouders naar het Kooi Stadion.” 

In Leeuwarden kreeg hij goed nieuws: Menthe mocht officieel naar Cambuur. Voelde dat net zo goed als toen hij als kind werd gescout? “Ik denk nog wel beter”, glimlacht Menthe. En hij is niet de enige nieuweling. “Ook Lukas Nieuwenhuis, een van mijn beste vrienden, gaat die kant op. Het is heel mooi om de stap samen met hem te maken.” Nieuwenhuis komt over van FC Surhústerfean, net als Buitenpost uitkomend in de 1e klasse H. 

Buitenpost: “Voetballen met vrienden op een mooi niveau”

Menthe weet hoe het is om met zijn maten op het veld te staan. Dat was juist wat hij de afgelopen zes jaar bij VV Buitenpost zo mooi vond. “Deze club heeft een heel leuke jeugdopleiding. Je voetbalt met je vrienden. En dat op een mooi niveau. Ook bij het eerste had ik het enorm naar mijn zin en heb ik veel geleerd.” Het wordt wennen: van twee keer per week trainen naar (inclusief sportschool) drie keer per dag. “Ik hoop dat ik veel speelminuten krijg bij Cambuur. Het tempo ligt heel hoog. Ik denk dat ik me er goed kan ontwikkelen.”

VV Buitenpost is trots op Menthe en wenst hem heel veel succes in Leeuwarden!

Actueel

Drumbandfestival in Burgum op 5 september.
Drumbandfestival in Burgum op 5 september Algemeen 57 minuten geleden
Menthe Wiersma (links) in actie tijdens een wedstrijd van VV Buitenpost.
Menthe Hiemstra verruilt VV Buitenpost voor SC Cambuur: “Hier had ik eigenlijk niet meer op gerekend” Algemeen 1 uur geleden
Sportvereniging Impala viert vijf jaar FrameRunning.
Sportvereniging Impala viert vijf jaar FrameRunning Algemeen 1 uur geleden
Oude Stadhuis aan De Zijl in Dokkum.
Wij doen het samen, ook in Dokkum! Algemeen 2 uur geleden
Bad Billy Blues festival afgelast.
Bad Billy Blue Festival afgelast wegens extreme hitte, nieuwe datum vastgesteld Algemeen 3 uur geleden
Spelen in een bak modder tijdens de modderdag bij De Naturij in Drachten.
Modder uit de broekspijpen op De Naturij Algemeen 4 uur geleden
De beweegmakelaar in actie.
Beweegmakelaars Sport Fryslân helpen inwoners op weg naar actievere leefstijl Algemeen 19 uur geleden
De Zonnebloemfietstocht door het prachtige Gaasterland.
Samen fietsen met de Zonnebloem doe je zo! Algemeen 20 uur geleden
Repaircafé Dantumadiel nu te vinden in Hoeve de Houtwiel.
Welkom bij Repaircafé Dantumadiel in Hoeve de Houtwiel Algemeen 21 uur geleden
Deze week wordt het in Nederland op steeds meer plaatsen tropisch warm.
Komende week op steeds meer plaatsen een hittegolf, maxima van ruim 35 graden verwacht Algemeen 22 uur geleden
Strandgezicht bij ondergaande zon.
Zomerexpositie in Grote Kerk Drachten met schilderijen en keramiek uit ‘Kleurrijk Afrika’ Algemeen 23 uur geleden
Midzomertoernooi in Kollum groot succes met recordaantal deelnemers.
Midzomertoernooi in Kollum groot succes met recordaantal deelnemers Algemeen gisteren
Album Sjong junior boordevol spetterende Friese liedjes.
Kinderen basisscholen zingen op album SjONG junior met Friese liedjes Algemeen gisteren
De BSO is gevestigd in het sportcomplex van VV Dokkum, op het Harddraverspark. Een fijne en actieve plek waar kinderen zich snel thuis voelen.
Gratis voetbalclinic met SC Heerenveen bij BSO Harddraverspark Algemeen 22 jun, 10:00
Ongeval tussen auto en fietser in Drachten op de Eikesingel.
Ongeval tussen auto en fietser in Drachten 112 22 jun, 09:16
Een impressie van hoe de nieuwbouw van Kinderopvang Burgum er uit komt te zien.
Altijd wat te beleven bij Kinderopvang Burgum! Algemeen 22 jun, 08:30