Water-Eeuwigheid
Water-Eeuwigheid Foto: Hermine Stam

Monnikenwerk 2024

Algemeen

Van 17 juli t/m 21 augustus is er weer Monnikenwerk in Noardeast-Fryslân. Zes woensdagen zoeken kunstenaars de stilte van oude kerken en laten zich inspireren door de gewijde ruimten en het omringende landschap. Omdat kunstenaars tijdens de zes weken steeds aan hun kunstwerk verder werken, krijgen bezoekers de kans met kunstenaars in gesprek te gaan over werk dat nog niet af is. Dit is voor de kunstenaars soms kwetsbaar, maar het is voor bezoekers vaak erg boeiend. Bezoekers zijn welkom op de woensdagen 17, 24, 31 juli en 7, 14, 21 augustus van 17.00 tot 20.00 uur.

De deelnemende kerken in Noardeast-Fryslân zijn dit jaar de kerk van Eastrum, Jouswier, Nijewier en Wetsens. Vier kunstenaars verbinden zich op hun eigen wijze aan hun kerk en monnikenwerk. Elisabeth Donkers gaat werken in Eastrum en verkent in haar werk onze oordelen. Voor Coby Prins staat het thema dood en rouw centraal in het kerkje van Jouswier. Hermine Stam zoekt in Wetsens verbinding met de ruimte, de stenen en het licht. In een open houding laat zij zich hierdoor inspireren. In Nijewier gebruikt Lisette Durenkamp papier en teksten van oude liedbundels om nieuwe vormen te zoeken die iets van het heilige in zich dragen. 

Op de website www.monnikenwerk.nu vertellen de kunstenaars iets over hun ideeën en plannen. 

De route tussen de kerken is goed te fietsen. Bezoekers zijn altijd erg enthousiast over de combinatie van het weidse landschap en de verstilde kunst die in de kerken te zien is. 

De toegang is gratis.

Ook in Noord Groningen wordt in dezelfde periode Monnikenwerk georganiseerd. Ook daar werken kunstenaars in oude kerken langs een fietsroute. Meer informatie over deze routes is te vinden op www.monnikenwerk.nu.

Actueel

Museum Dr8888 geeft objecten een nieuw thuis tijdens teruggeefdagen.
Museum Dr8888 geeft objecten een nieuw thuis tijdens teruggeefdagen Algemeen 13 uur geleden
Ton bij de shirts die lokale bevolking draagt bij het schoonmaken van de stranden.
Ton en Corien uit Drachten strijden tegen plastic in zee en voor de schildpadden op Kaapverdisch eiland Sal Algemeen 14 uur geleden
Ook de website Tytsjerksteradiel is offline
Friese digitale overheid plat door PHP-lek, websites van gemeenten offline Algemeen 15 uur geleden
Tv-programma Fryslân Fit brengt valpreventie en bewegen naar de Friese huiskamers.
Tv-programma Fryslân Fit brengt valpreventie en bewegen naar de Friese huiskamers Algemeen 15 uur geleden
Ouderbijeenkomst: ‘Kijken door de ogen van je kind’
Ouderbijeenkomst: ‘Kijken door de ogen van je kind’ Algemeen 16 uur geleden
Stichting Yfke lanceert de Mantelzorgwijzer: informatie voor mantelzorgers op één plek.
Nieuwe Mantelzorgwijzer helpt inwoners van Dantumadiel en Noardeast-Fryslân op weg naar passende ondersteuning Algemeen 17 uur geleden
Nyk de Vries & Klaske Oenema.
Nyk de Vries en Klaske Oenema in Sint-Johanneskerk te Moarre Algemeen 19 uur geleden
Buurtsportcoach Tom van der Meer: “Met een bal erbij komt het gesprek vanzelf op gang”
Buurtsportcoach Tom van der Meer: “Met een bal erbij komt het gesprek vanzelf op gang” Algemeen 20 uur geleden
V.l.n.r. Sjoerd Keizer, Manon van der Meij en Henk Brouwer
Henk Brouwer, Sjoerd Keizer en Manon van der Meij benoemd tot erelid van S!N Algemeen 21 uur geleden
Amarens Sprokkereef.
ALINE POP-UP: een verrassend succes in hartje Burgum! Algemeen 22 uur geleden
Manager Jessica Jongsma van M.O.S. (links) en Mirjam Marinus commercieel directeur van Friesland Lease.
Wegwijzers Smallingerland maakt de eerste stap naar hulp kleiner Algemeen 20 okt, 17:00
De padelbanen van de Kollumer Tennis & Padelclub (KTC Kolum)
Spannende partijen en veel publiek bij Intersport Padeltoernooi Kollum Algemeen 20 okt, 16:00
Vroeg uit de veren om vallende sterren te zien!
Tot 27 vallende sterren per uur tijdens piek Orioniden Algemeen 20 okt, 15:00
The Bones.
Er is weer van alles te doen bij Iduna Drachten! Algemeen 20 okt, 13:00
Wat heeft iemand nodig?
Carins denkt met je mee Algemeen 20 okt, 12:00
Zoek een plek in de natuur om tot rust te komen en te genieten van de stilte
Zondag 25 oktober staat Nederland stil bij de stilte Algemeen 20 okt, 11:47