Het "Grabbelbad" is zeer populair bij de jongste korfballers.
Het "Grabbelbad" is zeer populair bij de jongste korfballers. Foto: Ingezonden

Jeugdkorfbaltoernooi te Opeinde

Algemeen

Op zaterdag 24 juni organiseert korfbalvereniging KC De Pein voor de 73e maal haar jaarlijkse jeugdkorfbaltoernooi. Er zullen dit jaar 28 verenigingen met 120 teams deelnemen. Voor de allerjongste jeugd (Kangoeroes) wordt een spelletjescircuit georganiseerd. Hiervoor zijn bijna 90 kinderen aangemeld.

Net als vorig jaar zullen er ook nu weer G-teams meedoen. Dit zijn teams die bestaan uit spelers met een beperking. Zij zullen in viertallen de strijd met elkaar aanbinden.

Voor de jongste jeugd is er naast het spelen van wedstrijden een optreden van CoolKids Party. Zie voor verdere informatie www.coolkidsparty.nl

Tevens zal deze jeugd de strijd aanbinden in het “Grabbelbad”. Hierbij strijden de kinderen van twee teams tegen elkaar door te proberen in een “bad” de meeste blokjes te vinden.

Voor de oudste jeugd wordt er een behendigheidsspel georganiseerd.

Het grote succes van het toernooi in Opeinde is te danken aan de opzet (’s ochtends speelt de jongste en ’s middags de oudste jeugd), aan de nevenactiviteiten die er voor de jeugd worden georganiseerd en aan een goede organisatie.

Een toernooi van deze omvang kan niet plaatsvinden zonder sponsoring.

Hoofdsponsor van het toernooi is dit jaar wederom Bouwbedrijf Been uit Opeinde.

Hiernaast hebben meerdere bedrijven, het Sake Sietzes Reindersma Fonds, Dorpsbelang Opeinde, Gemeente Smallingerland (budget Sportakkoord) en Provinsje Fryslân er voor gezorgd dat het toernooi ook dit jaar kan plaatsvinden.

Deelnemende verenigingen zijn naast De Pein o.a. Drachten/Van der Wiel, De Granaet (Dokkum), Quick ’21 (Oudega), V&V (Garijp), TFS (Drachtstercompagnie), Wêz Handich (Rottevalle), Flamingo’s (Buitenpost), OKO/Bies (Opende), Olympia (Twijzel), Kinea (De Knipe) en Oerterp (Ureterp).

Meer informatie is te vinden op:                         

http://jeugdtoernooi.kcdepein.nl/

Plaats: Sportpark Douwekamp Opeinde
Onderwerp: 73e Jeugdkorfbaltoernooi KC de Pein
Datum/Tijd: Zaterdag 24 juni 2023 9.30 - 17.30 uur

Foto bestuur van links naar rechts: Dick van Meeuwen, Arjen van der Wal, Jouke van der Wal, Jan van der Wal, Ingrid de Vink, Geert Benedictus, Bert-Jan Ruissen
SGP-afdeling Tytsjerksteradiel officieel opgericht Algemeen 3 uur geleden
Het voormalige Dokwurk-terrein Dokkum in beeld voor het azc.
Het voormalige Dokwurk-terrein Dokkum in beeld voor het azc Algemeen 3 uur geleden
Digitale nalatenschap is belangrijk.
Steeds meer senioren regelen hun digitale nalatenschap Algemeen 5 uur geleden
Gemeentepersoneel Opsterland in de jaren '30 van de vorige eeuw. Derde van rechts zitten met keten de in Dokkum geboren Jacob Bleeker. Hij werd in 1912 benoemd tot burgemeester van Rauwerderhem en vervolgens van Utingeradeel (1919) en Opsterland (1929).
Gemeente Opsterland brengt historie tot leven tijdens Dag van de Opsterlandse Geschiedenis Algemeen 7 uur geleden
Museum Dr8888 geeft objecten een nieuw thuis tijdens teruggeefdagen.
Museum Dr8888 geeft objecten een nieuw thuis tijdens teruggeefdagen Algemeen 22 uur geleden
Ton bij de shirts die lokale bevolking draagt bij het schoonmaken van de stranden.
Ton en Corien uit Drachten strijden tegen plastic in zee en voor de schildpadden op Kaapverdisch eiland Sal Algemeen 23 uur geleden
Ook de website Tytsjerksteradiel is offline
Friese digitale overheid plat door PHP-lek, websites van gemeenten offline Algemeen 23 uur geleden
Tv-programma Fryslân Fit brengt valpreventie en bewegen naar de Friese huiskamers.
Tv-programma Fryslân Fit brengt valpreventie en bewegen naar de Friese huiskamers Algemeen gisteren
Ouderbijeenkomst: ‘Kijken door de ogen van je kind’
Ouderbijeenkomst: ‘Kijken door de ogen van je kind’ Algemeen gisteren
Stichting Yfke lanceert de Mantelzorgwijzer: informatie voor mantelzorgers op één plek.
Nieuwe Mantelzorgwijzer helpt inwoners van Dantumadiel en Noardeast-Fryslân op weg naar passende ondersteuning Algemeen 21 okt, 13:04
Nyk de Vries & Klaske Oenema.
Nyk de Vries en Klaske Oenema in Sint-Johanneskerk te Moarre Algemeen 21 okt, 11:31
Buurtsportcoach Tom van der Meer: “Met een bal erbij komt het gesprek vanzelf op gang”
Buurtsportcoach Tom van der Meer: “Met een bal erbij komt het gesprek vanzelf op gang” Algemeen 21 okt, 10:00
V.l.n.r. Sjoerd Keizer, Manon van der Meij en Henk Brouwer
Henk Brouwer, Sjoerd Keizer en Manon van der Meij benoemd tot erelid van S!N Algemeen 21 okt, 09:18