
Lekker lezen in het vernieuwde Open Leercentrum CSG Liudger!
AlgemeenHet gaat niet goed met de leesvaardigheid van de Nederlandse jongeren. Nederlandse basis- en middelbare scholieren hebben in vergelijking met kinderen uit andere landen het minste plezier in lezen. Dat is zorgwekkend, vindt Ronald Post, docent Nederlands op CSG Liudger Burgum.
“Veel jongeren vinden lezen saai, de motivatie om een boek te pakken is laag. Daar moet verandering in komen, wij willen leesvaardigheid vergroten door in te zetten op plezier”, aldus Post.
Om dit voor elkaar te krijgen is het Open Leercentrum op CSG Liudger Burgum helemaal opnieuw ingericht, met de focus op lekker lezen. De nieuwe inrichting zorgt ervoor dat boeken weer zichtbaar zijn. Er staan heerlijke banken en vrolijke zitzakken. De leerlingen hebben een ruime keuze aan boeken. De boeken worden regelmatig ververst door ‘Bibliotheek op school’.
“Niet alleen kunnen leerlingen boeken lezen, ook is het mogelijk om een tijdschrift of een stripboek te pakken. Onze leerlingen hebben bovendien altijd een leesboek in hun tas, vrij lezen staat structureel op het rooster”, vervolgt Post. “Tijdens onze coachlessen in de eerste klas wordt minimaal 45 minuten per week gelezen, want leesplezier is dé sleutel tot een betere lees- en taalvaardigheid”.



















