Opening van de nieuwe Beweegroute in Buitenpost.
Opening van de nieuwe Beweegroute in Buitenpost. Foto: Marcel van Kammen

Feestelijke opening Beweechrûte Buitenpost

Algemeen

Op donderdag 30 maart is de gloednieuwe Beweechrûte in Buitenpost feestelijk geopend door wethouders Jouke Spoelstra en Sierd Vegelin. Na het openingswoord konden de aanwezige gasten ervoor kiezen om samen met beide wethouders de Beweechrûte te doen. Hardlopend met wethouder Spoelstra of wandelend met wethouder Vegelin.

Sport- en preventie akkoord
De Beweechrûte komt voort uit het sport- en preventie akkoord van de gemeente. Hierin is opgenomen om de omgeving van de inwoners toegankelijk in te richten zodat deze meer stimuleert om te bewegen. Voor de uitvoer van het akkoord heeft de gemeente Achtkarspelen uitvoeringsbudget ontvangen van onder andere het ministerie van sport. De Beweechrûte is voorzien van diverse oefeningen en uitdagingen die geschikt zijn voor mensen van alle leeftijden en conditieniveaus. Wandelen, joggen of sporten met een hulpmiddel; de route biedt voor ieder wat wils. Bovendien loopt de route door de prachtige ecozone rondom Buitenpost, waar je tijdens het bewegen heerlijk kunt genieten van de natuur. Je kunt zelf kiezen welke afstand en beweegactiviteiten je wilt doen. Met de Beweechrûte kunnen inwoners van Buitenpost en omgeving nu een dynamische route ervaren die regelmatig vernieuwd wordt. Iedereen kan bewegen op zijn of haar tijd.

Actueel

Gemeentepersoneel Opsterland in de jaren '30 van de vorige eeuw. Derde van rechts zitten met keten de in Dokkum geboren Jacob Bleeker. Hij werd in 1912 benoemd tot burgemeester van Rauwerderhem en vervolgens van Utingeradeel (1919) en Opsterland (1929).
Gemeente Opsterland brengt historie tot leven tijdens Dag van de Opsterlandse Geschiedenis Algemeen 1 uur geleden
Museum Dr8888 geeft objecten een nieuw thuis tijdens teruggeefdagen.
Museum Dr8888 geeft objecten een nieuw thuis tijdens teruggeefdagen Algemeen 16 uur geleden
Ton bij de shirts die lokale bevolking draagt bij het schoonmaken van de stranden.
Ton en Corien uit Drachten strijden tegen plastic in zee en voor de schildpadden op Kaapverdisch eiland Sal Algemeen 17 uur geleden
Ook de website Tytsjerksteradiel is offline
Friese digitale overheid plat door PHP-lek, websites van gemeenten offline Algemeen 18 uur geleden
Tv-programma Fryslân Fit brengt valpreventie en bewegen naar de Friese huiskamers.
Tv-programma Fryslân Fit brengt valpreventie en bewegen naar de Friese huiskamers Algemeen 18 uur geleden
Ouderbijeenkomst: ‘Kijken door de ogen van je kind’
Ouderbijeenkomst: ‘Kijken door de ogen van je kind’ Algemeen 19 uur geleden
Stichting Yfke lanceert de Mantelzorgwijzer: informatie voor mantelzorgers op één plek.
Nieuwe Mantelzorgwijzer helpt inwoners van Dantumadiel en Noardeast-Fryslân op weg naar passende ondersteuning Algemeen 20 uur geleden
Nyk de Vries & Klaske Oenema.
Nyk de Vries en Klaske Oenema in Sint-Johanneskerk te Moarre Algemeen 22 uur geleden
Buurtsportcoach Tom van der Meer: “Met een bal erbij komt het gesprek vanzelf op gang”
Buurtsportcoach Tom van der Meer: “Met een bal erbij komt het gesprek vanzelf op gang” Algemeen 23 uur geleden
V.l.n.r. Sjoerd Keizer, Manon van der Meij en Henk Brouwer
Henk Brouwer, Sjoerd Keizer en Manon van der Meij benoemd tot erelid van S!N Algemeen gisteren
Amarens Sprokkereef.
ALINE POP-UP: een verrassend succes in hartje Burgum! Algemeen gisteren
Manager Jessica Jongsma van M.O.S. (links) en Mirjam Marinus commercieel directeur van Friesland Lease.
Wegwijzers Smallingerland maakt de eerste stap naar hulp kleiner Algemeen 20 okt, 17:00
De padelbanen van de Kollumer Tennis & Padelclub (KTC Kolum)
Spannende partijen en veel publiek bij Intersport Padeltoernooi Kollum Algemeen 20 okt, 16:00
Vroeg uit de veren om vallende sterren te zien!
Tot 27 vallende sterren per uur tijdens piek Orioniden Algemeen 20 okt, 15:00
The Bones.
Er is weer van alles te doen bij Iduna Drachten! Algemeen 20 okt, 13:00
Wat heeft iemand nodig?
Carins denkt met je mee Algemeen 20 okt, 12:00