Afbeelding

Rinse Wagenaar voor 't laatst acteur in Hallum

Algemeen


HALLUM - Komend weekeinde - vrijdag 13 en zaterdag 14 maart - kunnen toneelliefhebbers amateur-acteur Rinse Wagenaar voor het laatst bewonderen als hoofdrolspeler bij de Hallumer toneelvereniging 'Foar ús wille'. Extra bijzonder is, dat ook z'n moeder Wietske (ruim veertig jaar lid) én z'n zoon Wytse meespelen. "It is foar it earst én grif foar it lêst dat wy alletrije yn ien stik meispylje", vertelt Rinse Wagenaar.

De echtgenote van Wagenaar, Maaike, is en blijft wel - als grimeur en kapster - verbonden aan 'Foar ús wille'. Rinse speelt 'Keamerhear Jacques' in de Friestalige klucht 'Loadewyk fjirtjin en in heal', dat zich afspeelt in het paleis van Koning Lodewijk XIV. De kamerheer heeft in dit stuk de hoofdrol. Hij heeft 'sjans' met ongeveer alle dames die er rondlopen, maar één dame - koningin Maria-Theresia - vindt hij zó lelijk, dat hij er - in elk geval aanvankelijk - van walgt!

Wagenaar speelt al 22 jaar mee in Hallum. Hij beschouwt deze rol van Keamerhear als één van zijn mooiste rollen in al die jaren. Een andere rol die er uitspringt was een dubbelrol: "Dy fan in dokter en syn twillingbroer, in alkoholist." Ook de rol van homofiele verpleger Bob staat hem nog helder voor de geest. "Dy rol wie hiel dreech om te learen, mar yn it stik koe ik wol hielendal los gean! En it kontakt mei it publyk helpt dan ek", zegt Wagenaar.

Dat hij toch - ondanks het plezier in acteren - stopt, heeft met z'n werk te maken. "Ik bin by de brânwacht, sawol berops as ek as frijwilliger. Ik bin belutsen by it oplieden fan nije brânwachtminsken en dat moat gauris jûns. Dan komt it repetearjen - faak ek jûns en op sneontemoarn - yn de knipe. En ik wol it toanielspyljen der net heal by dwaan. It wurk giet foar, dêrom hâld ik der mei op."

Zoon Wytse speelt in de paleisklucht weliswaar een bijrol, die er extra ingeschreven is door regisseur Lucas de Blécourt, maar acteerplezier lijkt Wytse wel in het bloed te zitten. De oorspronkelijke tekst is van Ton Elstgeest, de Friese vertaling van Gerda van der Wijk. Bijzonder zijn in dit stuk ook de kostuums. Vrijdag en zaterdag te zien in MFC Trefpunt in Hallum, vanaf 20.00 uur.

Vrijdag - Sport & Action
Een weiland in Wijnjewoude verandert vier dagen lang in een arcadewereld voor duizend tieners Algemeen 5 uur geleden
Een eerdere editie van de openlucht Hemelvaartsdienst.
Hemelvaartdienst in Park Vijversburg Algemeen 7 uur geleden
Dodenherdenking in Damwâld.
4 mei Herdenking Damwâld: aangepaste volgorde dit jaar Algemeen 23 uur geleden
Geef Hem de ruimte: Connexion ontmoetingsdienst Algemeen gisteren
Gezin smeert zich in aan het strand.
Meer dan de helft van de Nederlanders verbrand door de zon afgelopen zomer Algemeen gisteren
Oorlog en vrijheid.
De Lawei staat stil bij oorlog en vrijheid met theater, film en ontmoeting Algemeen 2 mei, 14:00
Kringloop Pikulan in Surhuisterveen
Pikulan zoekt vrijwilligers voor de kringloopwinkel Algemeen 2 mei, 12:30
Imaginarium in park Vijversburg.
Cultuurfeest art Vijversburg met kunst, muziek en volop liefde Algemeen 2 mei, 10:00
Auke de Boer.
Seizoensopening Muziek rond de Vleugel op Fogelsangh-State: een muzikale ode aan de Liefde Algemeen 2 mei, 08:30
Filmhuis Kollum vertoond op zondag 3 mei om 15.00 de Friese Film Lulk.
Extra film ‘LULK’ in Filmhuis Kollum Algemeen 1 mei, 16:04
Op maandag 4 mei is er om 19.00 uur een herdenkingsbijeenkomst in de Martinustsjerke.
Herdenkingsbijeenkomst 4 mei en onthulling Algemeen 1 mei, 14:30
Zonnige laatste tien dagen van april.
Recordzonnige laatste tien dagen van april Algemeen 1 mei, 13:03
'Ellen Lacht', een muzikale reis die voert van Nederlands-Indië naar Curaçao en Nederland.
Theater na de Dam in Gorredijk Algemeen 1 mei, 13:00