De leden van de Commissie Westernijkerk bij de permanente expositie over de Jeppemastate in de kerk. Titia Jippes - de Boer, Lolkje van der Kooi en Meindert Steen. Jan Bosselaar ontbreekt. Bekijk het filmpje met je app.
De leden van de Commissie Westernijkerk bij de permanente expositie over de Jeppemastate in de kerk. Titia Jippes - de Boer, Lolkje van der Kooi en Meindert Steen. Jan Bosselaar ontbreekt. Bekijk het filmpje met je app. Foto: Actief Media

Zaterdag onthulling replica rouwbord in Marrum

Algemeen

MARRUM - Op zaterdag 27 juli wordt in de kerk van Westernijtsjerk bij Marrum een replica van het rouwbord van Titia van Burmania onthuld. Belangstellenden zijn daarbij van harte welkom.

In de Westernijkerk is sinds vorig jaar een tentoonstelling te zien over de geschiedenis van de Jeppemastate die vroeger naast de kerk stond. Titia van Burmania was ooit een bewoonster van die state. Ze was getrouwd met Binnert Heringa van Grovestins, die 17 jaar grietman van Ferwerderadeel is geweest. Titia overleed in 1685 op 38-jarige leeftijd, waarna er een rouwbord werd gemaakt. Dergelijke rouwborden van adellijke personen hingen in de kerk waar de overledene begraven was. In 1798, de tijd van de Bataafse Republiek, werden afbeeldingen van wapenschilden verboden en gingen de meeste rouwborden verloren.

Het rouwbord van Titia van Burmania bleef bewaard en is nu in bezit van het Fries Museum. Het rouwbord hoort natuurlijk eigenlijk in de Westernijkerk te hangen, waar het vroeger ook hing, vonden de leden van de Plaatselijke Commissie Westernijkerk. Het ruitvormige bord is echter in te kwetsbare staat om uitgeleend te worden.

De Plaatselijke Commissie van Alde Fryske Tsjerken heeft nu een kopie laten maken. "Het is prachtig geworden", zegt Titia Jippes-de Boer. "Nageschilderd door echte deskundigen."

De beschildering van het bord is uitgevoerd door heraldiekkenner Jelle Terluin uit Beetsterzwaag met advies van restauratie- en kunstschilder Randolph Algera, die ook de belettering voor zijn rekening nam.
Jelle Terluin geeft bij onthulling uitleg over wat er te zien is op het rouwbord en de betekenis van de symbolen. Zaterdag 27 juli, aanvang 13.30 uur. De replica van het rouwbord krijgt een vaste plek in de kerk.

De kerk is geopend voor bezoekers op de zaterdagen van Tsjerkepaad 2019. In de Westernijkerk is dit jaar tevens de expositie van foto's van Aukje Vellinga uit Marrum en schilderijen van Rika de Vries-van der Galiën uit Westernijtsjerk.

Adres: Westernijtsjerk 2, Marrum.

In 1949 kreeg de iconische Friese reddingboot Insulinde twee gloednieuwe Schotse Gleniffer DC6-dieselmotoren van elk 120 pk geïnstalleerd bij Machinefabriek Holland in Leeuwarden.
Historische reddingboot Insulinde centraal op theaterschip de Eestroom Algemeen 18 uur geleden
Tytsjerksteradiel eerste gemeente in Nederland met nieuwe campagne tegen online ronselen van jongeren.
Tytsjerksteradiel eerste gemeente in Nederland met nieuwe campagne tegen online ronselen van jongeren Algemeen 19 uur geleden
Laat je inspireren voor volgend tuinseizoen.
Nazomeren bij Passiflora Algemeen 20 uur geleden
Onno Loonstra reikt namens de werkgroep van de Partij voor de Dieren de eerste Groene Vlinder uit aan Durk Spiekhout van restaurant Gewoan op 'e Dyk.
Gewoan op ‘e Dyk wint eerste Groene Vlinder Algemeen 21 uur geleden
Dylan Smit is zeer trefzeker voor Drachtster Boys.
Dylan Smit: “Drachtster Boys kan zich meten met de top” Algemeen 9 sep, 17:00
Een huisdier is voor veel mensen een trouwe vriend, een maatje en een bron van steun
Een huisdier is voor veel mensen een trouwe vriend, een maatje en een bron van steun Algemeen 9 sep, 16:00
Martijn Smit is de nieuwe hoofdtrainer van promovendus VV Kollum.
Trainer Martijn Smit: “Spelers ook individueel benaderen” Algemeen 9 sep, 15:00
Berchhiem opent haar deuren: mensen met dementie blijven mensen met dezelfde behoeftes.
Leven in vrijheid, Berchhiem midden in de samenleving Algemeen 9 sep, 13:45
Fedde Durk Kingma juicht na het scoren van het winnende doelpunt in de nacompetitiewedstrijd tegen Onstwedder Boys.
Fedde Durk Kingma: “VC Trynwâlden klaar voor hoger niveau” Algemeen 9 sep, 13:00
Arnold Rosier is de nieuwe burgemeester van Dantumadiel.
Arnold Rosier uit Feanwâlden voorgedragen als burgemeester van Dantumadiel Algemeen 9 sep, 12:23
Nanne Storm in actie tijdens de wedstrijd Buitenpost - FVC.
Nieuwe ambities, nieuwe kansen: het sportseizoen is begonnen Algemeen 9 sep, 10:49
Bewegen kan een belangrijke bijdrage leveren aan de gezondheid, welzijn en verbinding  van de mens.
Sport Fryslân en Dokwurk investeren samen in structureel vitaliteitsprogramma Algemeen 9 sep, 10:44
De bijzondere fietsbrug in Drachten heet Fietsbrug De Slinger en verbindt de Overstesingel met de Eikesingel, over de rotonde in de Zuiderhogeweg.
Drachtster Fotogroep Noorderlicht: Zestig jaar fotograferen, leren en elkaar inspireren Algemeen 9 sep, 10:00