Weekagenda 42
SpecialsVrijdag 21 oktober
ALDTSJERK: Bingo, Oerein, 20.00 u.
BURGUM: Klaverjassen 50+ Dienstencentrum, 13.30 u.
DAMWALD: Playbackshow, De Krúswei, 19.30 u.
DAMWALD: Playbackshow, alleen bij voldoende deelname, De Krúswei, 19.30 u., www.facebook.com/dekruswei.
DOKKUM: PKV Frisia Dokkum e.o., 54e Frieslandshow met Provinciale Bondsshow, De Trimmer, 10.00-22.00 u.
DRACHTEN: Bingo bij De Rode Doffer, Noorderdwarsvaart 167B, 20.00 u.
DRACHTEN: Halloween bij de Wrottersploech, Noordereind 20a, 14.00-16.00 u., 0512-520157 (na 18.00 u.).
DRACHTEN: Workshops Mok bedrukken voor kinderen, bibliotheek, 14.00-15.30 u., opgave www.bibliotheekdrachten.nl.
DRACHTEN: 25-jarig tourjubileum Ian Siegal, voorprog. door Ralph de Jongh, Iduna, 20.00 u., www.iduna.nl.
DROGEHAM: Open Huis kunstwerkplaats Daeldersplak, De Sânnen 12, www.daeldersplak.nl
EARNEWALD: Griezelpompoen maken, Bezoekerscentrum Nat. Park De Alde Feanen, 14.00-16.00 u., www.itfryskegea.nl
EASTERMAR: Spooktocht met Drumband De Marko's, Start Herbergh de Parel, drumbandmarkos@hotmail.com of 06-41060676.
EASTERMAR: Byienkomst Alderein Eastermar, lêzing Harmen de Vries oer Panama, De Kjellingen, 14.00 o.
KOLLUMERZWAAG: Quiz en kleine bingo, Lichtpunt, 14.30 u., www.lichtpuntinfo.nl of
0511-441542.
POPPENWIER: Teatergroep Fjour: Hjerst, De Trilker, 20.30 o.
Zaterdag 22 oktober
ALDTSJERK: Klaverjassen, Oerein, 20.00 u.
ALDTSJERK: Duo Expositie Gosse Dam en Aukje Reitsma, Galerie Bloemrijk Vertrouwen, do. en vr. van 14.00 - 17.00 u.
BURDAARD: Familiefilm 'Zootropolis', Het Spectrum, TIBB Theaterzaal, 19.00 u.
BURGUM: Vlooienmarkt, Action Factory, Burgumerdaam 28.
BURGUM: Fryslân Cup Ritmische Gymnastiek, Sporthal Westermar, 9.15-18.00 u.
DAMWALD: Slykstappers, winkelcentrum, 13.30 u.
DE HEMRIK: Een kerk vol kunst, kunstverkooptentoonstelling ART Super, de Witte kerk, za.- en zo.- middag van 13.00-17.00 u., www.wittekerkhemrik.nl.
DE WESTEREEN: Kinderkleding- en speelgoedbeurs, It Badhûs, 10.00-13.00 u., beursbybuuf@gmail.com.
DOKKUM: PKV Frisia Dokkum e.o., 54e Frieslandshow met Provinciale Bondsshow, De Trimmer, 10.00-15.00 u.
DRACHTEN: Concert Grootkoor Friesland met Karin Bloemen, De Lawei, 20.00 u., www.lawei.nl.
DRACHTEN: De keuze van KORZO en NDT, De Lawei, www.delawei.nl.
DRACHTEN: Kennismaken met het FabLab, bibliotheek, 11.00-16.00 u.
DRACHTEN: Dansavond voor singles en paren, Fries Congres en Paardencentrum, 20.00 u., www.nas-kontakt-dansen.nl.
DRACHTEN: Demonstratie handboogschieten, De Naturij, 9.00-16.00 u.
DRACHTEN: Expositie Margo Biewinga en Suzanne Biewinga, thema Herfst, De Arke, Flevo 161, za. en zo. van 13.00-17.00 u, www.kunstinnark.nl
DRACHTEN: 'Stappen als Toen', Iduna, 21.00-03.00 u., www.iduna.nl.
DRACHTEN: Tentoonstelling: 'Wat bezielt je?' 80 jaar Karmelklooster Drachten, Karmelklooster, do. t/m zo. tussen 13.00-17.00 u., www.karmelklooster.nl
EARNEWALD: Vaarexcursie bij nacht, Nat. Park De Alde Feanen, 20.00-22.00 u., www.itfryskegea.nl, tel. 0511-539618.
EASTERMAR: Spooktocht met drumband De Marko's, Start Herbergh de Parel, drumbandmarkos@hotmail.com of 06-41060676.
FEANWALDEN: expositie van Hans Blanken, etsen, De Schierstins, Haadwei 1, www.schierstins.nl.
HURDEGARYP: Pier21 spilet DOEK! yn it Frysk, It Maskelyn, 20.00 o.
KOLLUMERZWAAG: 2e hands kinderkledingbeurs, Dorpshuis de Trije Doarpen, 9.30-12.00 u.
LAUWERSOOG: Paddenstoelenexcursie Lauwersmeer, parkeerterrein Bosschuur van Staatsbosbeheer, De Rug 1, 14.00 u., www.ivn.nl of 0519-571733.
POPPENWIER: Teatergroep Fjour: Hjerst, De Trilker, 20.30 o.
SUMAR: Fryske Frucht Plukfeest, It Griene Nêst, 9.30 u., info@fryskefrucht.nl.
TYTSJERK: Open Atelier Sa(f)fier van Diety Pieters, expositie 'Nei de Simmer', Klaverkamp 23, 11.00-17.00 u.
WALTERSWALD: Open tuin, Pieter Veenstra, Santhorst 3, 10.00-17.00 u.
WALTERSWALD: Grote vlooienmarkt, Dorpshuis De Nije Warf, Foarwei 31a, 10.00-16.00 u.
Zondag 23 oktober
BUITENPOST: Hymphamp yn Bûtenpost: 'Op Portret', The Point, 15.30 o., www.maskelynbuitenpost.nl of 0511-544414.
HALLUM: Wandelen langs het wad, Noard-Fryslân Bûtendyks, 14.00-17.00 u., www.weekvanhetlandschap.nl www.itfryskegea.nl.
HURDEGARYP: Zondagavondzangdienst m.m.v. mannenkoor Sjongende Wiis uit Berltsum, Nieuw Perspectief, 19.00 u.
KOLLUMERZWAAG: Optreden Chr. Gem. Koor 'Soli Deo Gloria' uit Drachten, Lichtpunt, www.lichtpuntinfo.nl of 0511-441542.
LEEUWARDEN: Toneelstuk Glazen Speelgoed, De Harmonie, 19.30 u., www.harmonie.nl.
POPPENWIER: Teatergroep Fjour: Hjerst, De Trilker, 15.00 o.
SURHUISTERVEEN: 'Preek van de Leek', door Fred Veenstra, Doopsgezinde kerk, Gedempte Vaart 25, 15.00 u.
SURHUISTERVEEN: Praisedienst, Bap. gem. De Vluchtheuvel, 19.30 u.
TYTSJERK: Open Atelier Sa(f)fier van Diety Pieters, expositie 'Nei de Simmer', Klaverkamp 23, 13.00-17.00 u.
Maandag 24 oktober
BURGUM: Cursus Digisterker, Bibliotheek, 9.30-11.30 u., aanmelden tel. 058-2347777 of in de bibliotheek.
DE WESTEREEN: Heeft u belangstelling voor de Bijbel en wilt u uitleg? Bel dan vrijblijvend en kosteloos naar tel. 06-50553373.
DRACHTEN: Hulp bij Digi-D, bibliotheek, 14.00-16.00 u., opgeven cursus www.bibliotheekdrachten.nl.
FEANWALDEN: Boekehoeke, koffiezaal Talma Hoeve, ma.mi. 14.30-16.30 u. en wo.och. 9.30-11.30 u.
Dinsdag 25 oktober
BURGUM: Start theater-/toneelcursussen, De Wâldsang, Schoolstr. 90, www.boemtheater.nl
DRACHTEN: Repair Café Drachten, wijkcentrum De Kouwe, Vogelweide, 13.00-16.00 u., www.repaircafedrachten.nl.
DRACHTEN: Jozua Herstel, voor wie gebed nodig heeft, Oosterstraat 35, 14.30 - 17.30 u.
DRACHTEN: Workshop leren omgaan met de lasersnijder, bibliotheek, 9.30-12.30 u., www.bibliotheekdrachten.nl.
DRACHTEN: Sûnmarkt, Sûnenz, Burg. Wuiteweg 140, 13.30-17.00 u., www.zuidoostzorg.nl.
EARNEWALD: Earnewâldster Rûnte/Rotonde Grifformearde tsjerke, Wiidswei 6, 19.30 - 21.30 u., tine.vanminnen@kpnplanet.nl.
HARKEMA: Lezing over Spitketen op de Friesch-Groningsche Heide, Themapark De Spitkeet, De Dunen 3, 19.45 u.
LEEUWARDEN: Hans Klok, House of Horror, De Harmonie, www.harmonie.nl
Woensdag 26 oktober
BEETSTERZWAAG: Foppe Fonds organiseert Symposium 100PK, Manege Onder de Linde, www.manegeonderdelinde.nl.
BEETSTERZWAAG/OLTERTERP: Olterterperkring, cursus 'Tegen de heersende wanorde', Veerkamp en Rosenzweig hand in hand, gegeven door ds. Alex van Ligten en ds. Adri Sevenster De Buorskip, 10.00 - 12.00 u., www.olterterperkring.nl.
BOORNBERGUM: Open huis gezondheidszorg, Westerbuorren 5 (naast Dorpshuis), 16.00-20.00 u.
BURGUM: Vrouwen van Nu, lezing over de werking van de voedsel-en kledingbank, De Pleats.
DRACHTEN: Lezing Anne-Gine Goemans, Holdert, v. Knobelsdorffplein 121, 19.45 u., www.slas.nl.
FEANWALDEN: Vrouwen van Nu, Paul de Haas en Marjan Makelaar over expeditie rond Vancouver Island, Talma Hoeve, Johanneswâld 1, 19.45 u. www.vrouwenvannu.nl/feanwalden.
FEANWALDEN: Boekehoeke, koffiezaal Talma Hoeve, ma.mi. 14.30-16.30 u. en wo.och. 9.30-11.30 u.
GYTSJERK: Samuel is open, verkoop voor een goed doel., wo. 13.30-16.30 u., vr. 19.00-21.00 u. en za. 10.00-12.00 u. en 13.00-15.00 u.
HURDEGARYP: Doeke Post, lezing solidariteit als basis voor kwaliteit en zorg, Nieuw Perspectief, 20.00 u.
LEEUWARDEN: Hans Klok, House of Horror, De Harmonie, www.harmonie.nl
WALTERSWALD: Interactieve lezing Janneke Monshouwer, Ander Nieuws, wat het Journaal niet uitzond, De Nije Warf, 19.30 u.