Damwâld krijgt bijnaam Cichorei City

112

DAMWALD - Onder een strakblauwe lucht was er zaterdag feest en grote drukte op het tienjarig jubileum van (openlucht)museum De Sûkerei in Damwâld. Meer dan duizend mensen kwamen af op een scala van activiteiten, muziek en zang door onder andere Griet Wiersma. Ook voor activiteiten van de ernaast gelegen camping Botniahiem, plusboerderij Lyts Botniahiem en natuureducatie De Klyster was er op deze open dag veel belangstelling.

In het programma van de Sûkerei was er vanaf 11.00 uur een halfuur ingeruimd voor een ceremonieel intermezzo. Daarbij voerden achtereenvolgens Willem Postma, secretaris van het Sûkereibestuur, Jan de Jong van Botniahiem, Douwe Kommerie, voorzitter van Dorpsbelangen en de burgemeester van Dantumadeel,  Klaas Agricola het woord. Hiermee wilde men op deze 'iepen mienskipsdei' het streven naar meer éénheid als een zelfbewuste en hechte dorpsgemeenschap tot uitdrukking brengen rondom een gemeenschappelijk stukje cultuurhistorie, zoals De Sûkerei die uitstraalt.

Bovendien werd het grote belang tot uiting gebracht om Damwâld en de gemeente Dantumadeel meer op de kaart te zetten als mooie bestemming wat betreft natuur, cultuur en toerisme. Dit alles mede in het kader van Culturele Hoofdstad LF 2018.

Als klapstuk van de dag onthulde de burgemeester de nieuwe officieuze bijnaam van Damwâld voor onder andere de pr: Cichorei City. Dit gebeurde door het wegnemen van een kleed van een nieuwe houten buiten zitbank waarvan in de rugleuning de nieuwe bijnaam is gegraveerd. Ook gaf burgemeester Agricola aan graag ambassadeur van De Sûkerei te worden, hetgeen met een groot applaus werd gewaardeerd.

Rechts Jopie Huisman en links zelfportret.
Hangt er bij jou een Jopie aan de muur? Algemeen 9 uur geleden
De PFAS-vervuiling van de Jelsumer Feart bij de militaire vliegbasis Leeuwarden is één van de grootste PFAS-vervuilingen van Nederland.
PFAS concentraties boven de norm overal aanwezig in Friese wateren Algemeen 10 uur geleden
Op de foto wethouder Pieter Braaksma van gemeente Noardeast-Fryslan die op de wals de grond glad maakt.
Nieuw bedrijventerrein in Kollum een stap dichterbij Algemeen 11 uur geleden
Zomeractiviteiten bij Bibliotheek Drachten.
Zomeractiviteiten bij Bibliotheek Drachten Algemeen 13 uur geleden
Otter gespot bij Dokkum.
Friese subsidieregeling otterbestendige visnetten Algemeen 14 uur geleden
Afbeelding
De juiste e-bike kiezen: tips voor de beste koop Algemeen 14 uur geleden
Afbeelding
Slimme tips voor meer ruimte in huis Zaken 15 uur geleden
Scheidsrechters uit heel Nederland naar Drachten voor NK voetbal.
Scheidsrechters uit heel Nederland naar Drachten voor NK voetbal Algemeen 16 uur geleden
Afbeelding
Groeien met je bedrijf? Zakelijk leasen als slimme zet Zaken 16 uur geleden
Een wildpassage bij Fries zonnepark.
Onderzoek FMF: natuurambities bij zonneparken blijven nog te vaak steken tussen plan en praktijk Algemeen 17 uur geleden
Afbeelding
Je website is je visitekaartje, maar is het genoeg? Algemeen 18 jun, 17:00
Wandel mee tussen alle pracht van  de tropische kas en de tuinen.
Kassenrondleiding Tropische Kas Beetsterzwaag Algemeen 18 jun, 15:57
De 82-jarige Minke Hoekstra is elke dag bezig met het onderhoud van de 1.5 hectare grote Hofpleats in Boelenslaan.
Open Tuinenweekend laat Friesland volop bloeien Algemeen 18 jun, 15:00