NK Meisjes.
NK Meisjes. Foto: Peter Siemensma

Balk maakt favorietenrol waar in Dokkum

Algemeen

Het partuur van Balk heeft zondag bij KV Oostergo het Nederlands Kampioenschap kaatsen voor meisjes gewonnen. Maren de Vries, Hendrika Stegenga en Lisa Hornstra van KV Cannegieter versloegen in de finale Aisha Mahmoud, Jildou Sterk en Noëlle Hiddinga van KF St.-Anne/Drie Spul Is Ut uit Sint Annaparochie met 5-2 en 6-2 en veroverden daarmee voor de tweede keer op rij het Nederlands Kampioenschap in de categorie meisjes.

Balk begon het NK als de grote favoriet. Het partuur had dit seizoen tot nu toe alle afdelingswedstrijden gewonnen en was daarmee het te kloppen partuur in Dokkum. Die favorietenrol werd zondag waargemaakt. Van de eerste omloop tot en met de finale bleef Balk overeind en werd het kampioenschap uiteindelijk binnengehaald.

In de eerste omloop trof Balk één van de twee deelnemende parturen van de organiserende vereniging, KV Oostergo. Melissa Hardholt, Berber Boersma en Ilse Leffring konden de favoriet niet verrassen en verloren met 0-5 en 2-6. Ook het andere partuur van KV Oostergo, met Sanna Haaksma, Fenna Wiersma en Dana Marrit Koopmans, kende een zware loting. Zij troffen Dronryp 1 en moesten met 0-5 en 0-6 hun meerdere erkennen in het partuur uit Dronryp. Balk vervolgde ondertussen zijn weg naar de titel met overwinningen op Moarre-Ljussens (5-0 en 6-2) en Winsum (1-5 en 2-6). In de halve finale wachtte Dronryp 1. Die partij was een stuk spannender, maar Balk trok met 5-5 en 6-2 aan het langste eind.

Aan de andere kant van het schema werkte St.-Annaparochie zich overtuigend naar de finale. In de eerste omloop werd Sexbierum met 1-5 en 0-6 verslagen. Vervolgens waren Witmarsum (2-5 en 4-6) en Oudebildtzijl (5-4 en 6-0) de tegenstanders. In de vierde omloop had St.-Annaparochie een staand nummer, waardoor het partuur zich rechtstreeks plaatste voor de finale.

In de eindstrijd had Balk vanaf de eerste slag het initiatief. St.-Annaparochie wist nog twee eersten te behalen, maar de favoriet hield de partij onder controle en maakte deze met 5-2 en 6-2 uit. Daarmee mochten Maren de Vries, Hendrika Stegenga en Lisa Hornstra zich Nederlands kampioen noemen.

Met 23 deelnemende parturen was het een mooie en sportieve kaatsdag in Dokkum. KV Oostergo kan terugkijken op een geslaagd NK, mede dankzij de inzet van de vele vrijwilligers en de steun van de sponsoren. Hoofdsponsor Koninklijke Damstra uit Driezum verdient daarbij een speciale vermelding. Dankzij de steun van Damstra en de overige sponsoren is het voor KV Oostergo mogelijk om dergelijke grote kaatsevenementen te organiseren en de kaatssport in Dokkum verder te versterken.

Wedstrijdbeeld in sportpark De Swellen.
FC Birdaard wint Minne Huizinga Toernooi overtuigend Algemeen 9 uur geleden
Kopduel Harkema V en V.
Opende terechte winnaar S&A Timmer- en Metselwerken toernooi te Harkema Algemeen 10 uur geleden
Klanten in supermarkt Feanwâlden geven gul voor de Voedselbank.
Klanten in supermarkt Feanwâlden geven gul voor de Voedselbank Algemeen 10 uur geleden
Wedstrijdbeeld tijdens het Vadeko Lauwersmeertoernooi.
VV Kollum wint het Vadeko Lauwersmeertoernooi Algemeen 11 uur geleden
Huize Lyndenstein.
Open Monumentendag Beetsterzwaag laat veerkracht van erfgoed zien Algemeen 12 uur geleden
Pubquiz vrijdagavond was een groot succes!
Drie dagen feest: Harkema-Opeinde viert tachtigjarig jubileum op grandioze wijze Algemeen 12 uur geleden
Hendrik van der Laan brengt als coördinator klas 1 Vapefree onder de aandacht bij leerlingen en ouders.
Vapen blijft ook op school een groeiend probleem Algemeen 12 uur geleden
Het is voor ouderen soms een hele puzzel om de juiste medicijnen in de juiste hoeveelheid op het goede tijdstip in te nemen.
Fouten met medicijnen bij ouderen die thuis wonen zijn te voorkomen Algemeen 13 uur geleden
Rechts Lidll Pier een van de deelnemers aan Liet 2026 tijdens een bezoek aan Burgum.
Liet 2026 presenteert deelnemers nieuwe koers en komt met eerste vinylalbum ooit! Algemeen 15 uur geleden
Afbeelding
Zo maak je je terras in Fryslân écht zomerklaar Zaken 16 uur geleden
Grote brand verwoest bedrijfspand in Dokkum.
Grote brand verwoest bedrijfspand in Dokkum 112 16 uur geleden
Jubileumbal met orkest Turquasi en workshops in Burgum
Open les internationale dans Algemeen 17 uur geleden
Woensdag en donderdag kans op zware buien
Woensdag en donderdag zomers warm, kans op zware buien neemt toe Algemeen 18 uur geleden