
DVS’33 en VV Heerenveen winnen jubileumeditie Bonifatiuscup
AlgemeenDe 10e editie van de internationale Bonifatiuscup op het Tolhuispark in Dokkum op 14 en 15 mei is een groot succes geworden. VV Heerenveen U13 en DVS’33 U15 uit Ermelo werden na twee dagen strijd de trotse winnaars van de jubileumeditie. VV Zwaagwesteinde U13 en VCR U15 zorgden voor gejuich in de regio met winst in de categorie Europa League. De jubileumverloting leverde maar liefst 3.000 euro op voor het Jeugdfonds voor Sport en Cultuur.
Opening toernooi zet de toon
Vanwege de jubileumeditie was de opening op Hemelvaartsdag met goud omrand. Na een kleurrijke opkomst van alle teams met clubvlag, beschikbaar gesteld door hoofdsponsor Probo, zorgden Cambuurtrainer Henk de Jong en straatvoetballer Nasser El Jackson met interview en een demonstratie door Nasser voor topvermaak voor de jeugd en supporters. Burgemeester Johannes Kramer van Noardeast-Fryslân heette de deelnemers welkom, met speciale aandacht voor de teams uit zustersteden Fulda en Crediton en opende het toernooi officieel. De opening zette de toon voor twee dagen vol voetbalbeleving voor de jeugd.
Het deelnemersveld van de Bonifatiuscup 2026 was weer zeer sterk en divers met een mix uit het buitenland, de regio en elders uit Nederland. Ondanks de voorspellingen bleef het vrijwel de gehele dag droog. Er werd met enorme inzet gestreden en het publiek genoot langs de lijn van de vier velden. Na het gezamenlijke diner en het discozwemmen gingen de teams ’s avonds naar huis of naar de sporthallen om te overnachten.
Twee finales pas na strafschoppen beslist
Op de tweede dag van de Bonifatiuscup werd, zoals gebruikelijk de knock out fase van het toernooi afgewerkt. Er waren af en toe buien maar het grootste deel was het uitstekend voetbalweer. Naarmate het toernooi vorderde, nam de spanning toe. Verschillende wedstrijden werden pas na strafschoppen beslist.
De Bonifatiuscup kent zijn traditionele climax met twee finales onder grote publieke belangstelling op het hoofdveld. In de finale U13 leek SC Stadskanaal na een treffer van Jarne Bos er met de beker vandoor te gaan, maar laat in de wedstrijd scoorde VV Heerenveen de gelijkmaker uit een scrimmage. In de penaltyreeks won VV Heerenveen uiteindelijk en daarmee prolongeerde dit U13 team de titel.
De finale bij de U15 ging tussen DVS’33, uitkomend in de 3e divisie met onder meer SC Cambuur, FC Groningen en Almere City als opponenten, tegen SV Bon Boys uit Haaksbergen. De Tukkers zijn vaste gast op het toernooi en speelden al verscheidene finales op de Bonifatiuscup. In de halve finale versloegen ze VV Heerenveen na een bijzonder lange penaltyreeks. In de finale was aanvankelijk DVS’33 de sterkere ploeg maar Bon Boys kwam steeds beter in de wedstrijd. Er werd echter niet gescoord en zo moest ook hier de finale vanaf de stip worden beslist, waarbij DVSS’33 uiteindelijk aan het langste eind trok. Het team had al laten zien bedreven te zijn in het nemen van strafschoppen: in de halve finale wonnen ze na strafschoppen van Veens Academie U15 en een dag eerder wonnen ze de penaltycontest van het toernooi.
VV Zwaagwesteinde en VCR winnen Europa League
Een aantal teams uit de regio kwamen sterk voor de dag. VV Zwaagwesteinde U13 veroverde de Europa League na winst in de finale tegen Helpman U12 uit Groningen. Ook VCR ging met een grote Bonifatiuscup aan de haal. Deze club is al enkele jaren present op de Bonifatiuscup en weet als kleine club regelmatig de grote clubs die op landelijk niveau spelen het vuur aan de schenen te leggen. Het U15 team van de club uit Rinsumageest beloonde zichzelf met de Europa League beker na winst in de finale tegen uitgerekend Be Quick Dokkum U15. VV Buitenpost U15 verraste de eerste dag door de favoriet en uiteindelijke winnaar DVS’33 te verslaan en ook de poule te winnen. Voetbalacademie Veens uit Kollum deed dit jaar mee in beide categorieën met twee sterke teams: er werd in de categorie Champions League een vierde plaats gehaald bij de U13 en het Voetbalschoolteam werd derde bij de U15. Met twee derde plaatsen (Westring U13 in de Champions League en HGM Fulda U15 Europa League) gingen er twee kleine bekers mee naar Duitsland.
Verloting voor Jeugdfonds groot succes
De organisatie had vanwege het jubileum van het toernooi verschillende extra’s toegevoegd aan het programma. Naast de bijzondere opening van het toernooi was er een veld ingericht met voetbalgames, zoals een snelheidsmeter, voetbaldarts en boardingvoetbal. Tevens kreeg elke deelnemer een voetbalschoenentasje aangeboden en elk team een clubvlag.
Als extra klapper had het organisatieteam, met medewerking van gulle sponsoren, een grote verloting opgetuigd. Er was onder andere een Playstation te winnen, diverse voetbalshirts waaronder een aantal originele WK-shirts van Oranje, een LG TV, een barbecue en een wedstrijdarrangement bij SC Heerenveen.
De opbrengst van de verloting bedroeg ruim 3.000 euro en gaat naar het Jeugdfonds voor Sport & Cultuur. Hiermee kunnen gezinnen met weinig geld worden ondersteund, om te zorgen dat de kinderen toch mee kunnen doen met sportieve of creatieve activiteit. De cheque zal op een later moment worden uitgereikt aan een vertegenwoordiger van het Jeugdfonds.
Op naar de Bonifatiuscup van 2027
Het organisatieteam kijkt bijzonder tevreden terug maar ook al weer vooruit. Op donderdag 6 en vrijdag 7 mei 2027 vindt de 11e editie plaats van de Bonifatiuscup. Op het Instagramaccount van de Bonifatiuscup en de toernooipagina op de site van Be Quick Dokkum zijn veel foto, video’s, alle uitslagen en standen en achtergrondinformatie te vinden.
Foto’s: Marcel Renou en Tim Zijlstra



















