
Dag van het Kasteel met thema ‘Liefde’
AlgemeenTraditioneel geldt Tweede Pinksterdag, dit jaar op 25 mei, als de Dag van het Kasteel, maar de stichting met die naam rekent tegenwoordig het gehele pinksterweekend ertoe. Als thema is dit jaar gekozen voor ‘Liefde’. In Fryslân doen vier staten, stinzen en buitenplaatsen eraan mee: Dekemastate, Museum Martena, Fogelsanghstate en Vijversburg.
Op Vijversburg in Tytsjerk vindt op zaterdag 23 mei een kunst- en cultuurfestival plaats: ART Vijversburg. Vijftig zeer diverse kunstenaars laten werk zien. Van 23 tot en met 25 mei is er bovendien een kunsttentoonstelling met als thema Alles is liefde.Dus ook op Tweede Pinksterdag!
Dekemastate (Jelsum) laat foto’s zien van bruidsparen die hier hun bruiloft hebben gevierd of een reportage hebben geschoten. Ook kun je je verkleden als bruid en bruidegom uit vroeger tijden, en op de foto. Dit begint op zaterdag de 23e en loopt door in het weekend, maar op zondag is de state zelf gesloten.
Bij de Martenastins (Museum Martena, Franeker) is op 25 mei weer de ‘Makersmarkt’ in de tuin. Makers zijn onder anderen ambachtslieden en kunstenaars, maar de Ridders van Friesland komen ook. Achterin de tuin een Loopfiets-Elfstedentocht! Het museum gooit hoge ogen in de verhalenwedstrijd van Dag van het Kasteel; een ‘podiumplek’ is al bereikt.
Op Fogelsanghstate (Feankleaster) zijn op Tweede Pinksterdag doorlopend rondleidingen en muzikale optredens. Je kunt er foto’s maken in romantische sferen. En er staat een workshop etiquette gepland onder de titel ‘Hoe heurt het eigenlijk?’



















