Weekendweer: droog en vaak zonnig.
Weekendweer: droog en vaak zonnig. Foto: Freepik.com

Weekendweer: droog en vaak zonnig

Algemeen

Het weekend verloopt droog en vooral zaterdag gaat de zon flink schijnen. Met maxima tussen 11 en 14 graden is het minder warm dan de voorgaande dagen. Na het weekend wordt het een stuk wisselvalliger met bijna dagelijks kans op regen of buien. De temperatuur loopt dan weer iets op.

Deze vrijdag is er vrij veel bewolking met af en toe wat motregen of een enkele bui. Daarbij waait een zwakke tot matige noordwestenwind en het wordt 14 tot 15 graden. Daarmee is de temperatuur heel gebruikelijk voor half oktober.

Zonovergoten zaterdag

In de nacht naar zaterdag koelt het vooral in de noordoostelijke helft flink af. Zaterdagochtend is het goed mogelijk dat het aan de grond een graadje vriest. Regionaal kan het eerst nog mistig of nevelig zijn. Elders schijnt de zon uitbundig en aan het eind van de ochtend is het opgewarmd naar 9 tot 12 graden.

Ook in de middag is het flink zonnig met hooguit wat sluierbewolking, alleen in het zuidwesten komt wat meer bewolking voor. Het kwik stijgt naar 11 of 12 graden in het noorden en 14 graden in Zeeuws-Vlaanderen. Daarmee is het een stuk frisser dan de afgelopen dagen, maar in de zon voelt het met weinig wind uit oostelijke richting nog altijd aangenaam. In de avond en nacht naar zondag kan het vooral in het binnenland weer flink afkoelen.

Zon en meer bewolking

Op de tweede dag van het weekend komt vanuit het westen geleidelijk meer bewolking opzetten. In het uiterste oosten en noordoosten schijnt de zon nog een tijdje. De maxima liggen tussen 11 en 15 graden met de hoogste waarden in het zuiden van het land. In de avond wordt de bewolking dikker en valt in Zeeland de eerste regen.

Na het weekend: buien, wolken en soms zon

In de nieuwe week draait de wind naar het zuidwesten en trekken geregeld buien of regengebieden vanaf de Atlantische Oceaan over ons land. Er zijn vrij veel wolkenvelden, maar tussen de buien en regenzones door zijn er ook af en toe zonnige perioden. De temperatuur loopt op naar 14 tot 17 graden en in de nachten liggen de minima tussen 8 en 11 graden. De wind waait van tijd tot tijd stevig door.


Lelylijn opgenomen in TEN-T netwerk.
Noordelijke regio gaat door met de Lelylijn Algemeen 8 uur geleden
Mei staat in het teken van ouderen in beweging
Mei staat in het teken van ouderen in beweging Algemeen 9 uur geleden
Strandheem Festival
Strandheem Festival viert tiende editie: ‘Kom naar huis’ centraal tijdens Hemelvaartsweekend Algemeen 9 uur geleden
Grutte of Antoniustsjerke in Ternaard.
Open Deur Gezinsdienst in Ternaard Algemeen 11 uur geleden
Molenaar Rudolphus Wagenaar op spinnekop ' De Modderige Bol' met op de achtergrond de Jansmolen.
Twee van drie molens in Goëngahuizen ‘open’ op 9 en 10 mei Algemeen 13 uur geleden
Deurzerdiep
Ontdek hoe natuurbeheer en landschap samenkomen Algemeen 6 mei, 17:23
Voorbereidende werkzaamheden voor het plaatsen van zonnepanelen op de voormalige waterwinplas Skûlenboarch.
Provincie Fryslân keurt nieuwe natuurtoets zonnepanelenpark Skûlenboarch goed Algemeen 6 mei, 16:30
Wil jij ook een kind twee weken opvangen tijdens de zomervakantie?
Dringend vakantiegezinnen gezocht in Groningen, Friesland en Drenthe Algemeen 6 mei, 16:01
Molenaar Paul Drent voor de Ypey Mole bij de Ryptsjerksterpolder.
Een draaiend stukje geschiedenis in Ryptsjerk Algemeen 6 mei, 14:30
Het graspollenseizoen is begonnen!
Hooikoortsseizoen: grassen komen massaal tot bloei Algemeen 6 mei, 13:12
Tour de Bier bij Auke Vellinga.
Tour de Boer-excursie in Marrum: Gean ek ris mei it fjild yn! Algemeen 6 mei, 11:39
Molenaar Marco Kraal bij de Hantumermolen. Te bezichtigen tijdens de nationale molendagen van 2026.
Hantumermolen heeft in Marco Kraal een verrassend jonge molenaar Algemeen 6 mei, 10:00
Doe ook (weer) mee met de Dokkumer Avond Vierdaagse!
Dokkumer Avond Vierdaagse Wandeltochten 2026 Algemeen 6 mei, 08:30