Geef je tuin een groene make-over.
Geef je tuin een groene make-over. Foto ter illustratie: Pixabay

Geef uw tuin een groene make-over in Smallingerland

Algemeen

Steeds meer inwoners van Smallingerland kiezen ervoor om hun tuin groener te maken. Minder tegels en meer planten zorgen niet alleen voor een mooiere tuin, maar helpen ook tegen hitte, wateroverlast en droogte. Daarnaast biedt een groene tuin meer ruimte aan vogels, bijen en andere insecten.

Om inwoners hierbij te helpen, biedt de gemeente subsidie aan voor het vervangen van stenen door groen. Zowel inwoners, bedrijven als organisaties kunnen gebruikmaken van deze regeling. Met deze subsidie wil de gemeente bijdragen aan een groenere, koelere en biodiversere leefomgeving.

Twijfelt u waar u moet beginnen met vergroenen? Dan kunt u gratis hulp aanvragen van een tuinambassadeur. De tuinambassadeur komt langs voor persoonlijk advies en maakt samen met u een vergroeningsplan voor de tuin. Daarbij wordt gekeken naar uw wensen én naar planten die goed passen bij uw tuin.

Een groene tuin hoeft bovendien niet meer onderhoud te betekenen. Door een slimme inrichting kan een groene tuin juist onderhoudsvriendelijk zijn en beter omgaan met extreme regenbuien.

Met deze aanpak sluit de gemeente aan bij Operatie Steenbreek en het Klimaatadaptatieplan 2024-2028, waarmee gewerkt wordt aan een toekomstbestendige leefomgeving.

Meer informatie over de subsidie en het aanvragen van een tuinambassadeur is te vinden via Duurzaam Smallingerland.

Lelylijn opgenomen in TEN-T netwerk.
Noordelijke regio gaat door met de Lelylijn Algemeen 5 uur geleden
Mei staat in het teken van ouderen in beweging
Mei staat in het teken van ouderen in beweging Algemeen 6 uur geleden
Strandheem Festival
Strandheem Festival viert tiende editie: ‘Kom naar huis’ centraal tijdens Hemelvaartsweekend Algemeen 6 uur geleden
Grutte of Antoniustsjerke in Ternaard.
Open Deur Gezinsdienst in Ternaard Algemeen 8 uur geleden
Molenaar Rudolphus Wagenaar op spinnekop ' De Modderige Bol' met op de achtergrond de Jansmolen.
Twee van drie molens in Goëngahuizen ‘open’ op 9 en 10 mei Algemeen 9 uur geleden
Deurzerdiep
Ontdek hoe natuurbeheer en landschap samenkomen Algemeen gisteren
Voorbereidende werkzaamheden voor het plaatsen van zonnepanelen op de voormalige waterwinplas Skûlenboarch.
Provincie Fryslân keurt nieuwe natuurtoets zonnepanelenpark Skûlenboarch goed Algemeen gisteren
Wil jij ook een kind twee weken opvangen tijdens de zomervakantie?
Dringend vakantiegezinnen gezocht in Groningen, Friesland en Drenthe Algemeen 6 mei, 16:01
Molenaar Paul Drent voor de Ypey Mole bij de Ryptsjerksterpolder.
Een draaiend stukje geschiedenis in Ryptsjerk Algemeen 6 mei, 14:30
Het graspollenseizoen is begonnen!
Hooikoortsseizoen: grassen komen massaal tot bloei Algemeen 6 mei, 13:12
Tour de Bier bij Auke Vellinga.
Tour de Boer-excursie in Marrum: Gean ek ris mei it fjild yn! Algemeen 6 mei, 11:39
Molenaar Marco Kraal bij de Hantumermolen. Te bezichtigen tijdens de nationale molendagen van 2026.
Hantumermolen heeft in Marco Kraal een verrassend jonge molenaar Algemeen 6 mei, 10:00
Doe ook (weer) mee met de Dokkumer Avond Vierdaagse!
Dokkumer Avond Vierdaagse Wandeltochten 2026 Algemeen 6 mei, 08:30