Koningsdag 2025 in Doetinchem. Komend jaar is de beurt aan Dokkum.
Koningsdag 2025 in Doetinchem. Komend jaar is de beurt aan Dokkum. Foto: Rijksvoorlichtingsdienst (RVD).

Provincie Fryslân betaalt hooguit 1,5 miljoen euro mee aan Koningsdag Dokkum

Algemeen

Vanwege Koningsdag in Dokkum, maandag 27 april volgend jaar, trekt de provincie Fryslân oin beginsel maximaal 1,5 miljoen euro subsidie uit. Zoals eerder gemeld, zal de koninklijke familie die dag in Dokkum op bezoek komen.

De provincie Fryslân betaalt vijftig procent subsidie van de totale kosten. De gemeente Noardeast-Fryslân betaalt de andere helft. De provinciale subsidie heeft in eerste instantie een maximum van één miljoen euro.

Maximale subsidie

Als de feitelijke kosten hoger uitvallen dan twee miljoen euro, kan de gemeente Noardeast-Fryslân een aanvullende subsidie aanvragen bij de provincie, dan tot uiterlijk een half miljoen euro. Oftewel: de provincie beperkt deze subsidie tot hooguit anderhalf miljoen euro.

Raadsbesluit 6 november

De gemeenteraad neemt op 6 november 2025 een besluit over de voorgestelde bijdrage van € 1,5 miljoen vanuit de gemeente. Het raadsvoorstel is sinds 16 oktober openbaar op internet te vinden. Als de raad ermee instemt, wordt er geïnvesteerd in het programma, de veiligheid en de mobiliteit van het evenement.

Verder zullen er kosten zijn voor de communicatie, aankleding, ontvangst van gasten en ondersteuning in brede zin. De kosten voor de tv-uitzending komen niet voor rekening van de projectorganisatie, meldt woordvoerder Geartsje Paulusma van Noardeast-Fryslân.

Actueel

KNKB en Sport Fryslân bundelen krachten voor sterke en toekomstbestendige kaatssport/
KNKB en Sport Fryslân bundelen krachten voor sterke en toekomstbestendige kaatssport Algemeen 1 uur geleden
De Jonge Schrijvers gaan naar Oerol.
Explore the North brengt Hub vol nieuw werk van jonge schrijvers naar Oerol Algemeen 3 uur geleden
Leo Roodhof, Annemiek Zijlstra en Jaap Hengeveld.
De songs van Eva Cassidy met Miek and Milestones Algemeen 5 uur geleden
'VERRIJKING' is het woord dat burgemeester Fred Veenstra en 'site-leader' Bas Dijkmann van Philips Drachten samen aanbrengen.
Nieuwe muurschildering voor 75 jaar Philips in Drachten nu af Algemeen 19 uur geleden
De Friese Molenaars in hun nieuwe outfit.
Molenaars De Fryske Mole in een nieuw jasje Algemeen 20 uur geleden
Drachten is kunstwerk rijker dankzij 75 jaar Philips
Drachten is kunstwerk rijker dankzij 75 jaar Philips Algemeen 20 uur geleden
Heerlijk fietsweer tijdens warm weekend met zon en wolken, zondagavond regionaal kans op buien.
Warm weekend met zon en wolken, zondagavond regionaal kans op buien Algemeen 21 uur geleden
Gemeenteraad Dantumadiel.
Doorbraak in coalitieonderhandelingen Dantumadiel Algemeen 22 uur geleden
De ondertekenaars van de vernieuwde samenwerkingsovereenkomst NP De Alde Feanen. In het midden, met de handtekeningen op papier, gedeputeerde Matthijs de Vries van de provincie Fryslân.
“Naar een robuuste toekomst voor NP De Alde Feanen” Algemeen 23 uur geleden
De eigele wijkauto van Tryns Ferfier is onthuld. Rechts naast de vlag gedeputeerde Matthijs de Vries.
Feestelijke overdracht wijkauto aan Tryn’s Ferfier in Gytsjerk Algemeen gisteren
Aanmelden voor ‘Dappere Dino’s’: wacht niet te lang!
Aanmelden voor ‘Dappere Dino’s’: wacht niet te lang! Algemeen gisteren
Kaartje met werkzaamheden Centrale As en Dokkum
Eerste weekendafsluiting N356 (Centrale As) 112 8 mei, 11:22
MAYTE.
Friesland goed vertegenwoordigd bij Popronde 2026 Algemeen 8 mei, 10:03
Dag van het Kasteel op Fogelsangh-State: Liefde in al haar vormen
Dag van het Kasteel op Fogelsangh-State: Liefde in al haar vormen Algemeen 8 mei, 08:30
Woning verwoest door vlammenzee in Gytsjerk.
Woning verwoest door vlammenzee in Gytsjerk 112 8 mei, 07:00
Geef je tuin een groene make-over.
Geef uw tuin een groene make-over in Smallingerland Algemeen 7 mei, 17:00