Historische winst Broekster Boys tegen ASV Dronten.
Historische winst Broekster Boys tegen ASV Dronten. Foto: Jellie vd Meulen.

Historische winst Broekster Boys tegen ASV Dronten.

Algemeen

Broekster Boys heeft ook in de tweede competitiewedstrijd de volle winst behaald. In de uitwedstrijd tegen ASV Dronten werd het maar liefst 0-3 en daar hadden vooraf maar weinigen rekening mee gehouden. ASV wil zo snel mogelijk weer naar de divisie maar heeft na de puntendeling van vorige week en deze nederlaag nu al flink wat schade opgelopen.

De ploegen waren aardig aan elkaar gewaagd en er ontstond een mooie wedstrijd. Julian de Ruiter, een van de betere spelers van ASV, leek in de 6e minuut op weg naar een goede mogelijkheid maar de veelbelovende aanval werd ten koste van een gele kaart van Riemer Doornbos onderbroken. De eerste kans voor Broekster Boys had na een mooie aanval in de 13e minuut misschien ook wel meer verdiend. Na een half uur spelen zag Piet Wessel Dijkstra zijn schot gestopt door keeper Bredewold. En twee minuten later was het weer een kans voor de thuisploeg om op voorsprong te komen maar Maikel Bosch schoot hoog over. Kansen dus aan beide kanten en zo werd het een prachtige mooie open wedstrijd, die met 0-0 de rust inging.

In de tweede helft gingen de ploegen opnieuw op zoek naar de openingstreffer. Het gevoel was dat de ploeg die het eerst zou scoren er zo maar met de drie punten vandoor zou kunnen gaan. ASV kreeg een dot van een kans maar Julian de Ruiten had niet gerekend om de kwaliteiten van Methode Bizimana. Alleen voor de keeper wist hij niet te scoren en werd het uiteindelijk een corner. Vijf minuten later was het aan de andere kant wel raak. Een overtreding, halverwege de aanvallende helft, werd door de uitstekende scheidsrechter Sander Schoonderwoerd bestraft met een vrije trap. Vanuit deze vrije trap kwam in tweede instantie de voorzet van Hedgar Hoekstra die er pardoes via binnenkant van de paal in vloog ASV ging daarna op zoek naar de gelijkmaker maar verslikte zich keer op keer. De defensie van Broekster Boys stond als een huis. Hedzer Prins, Klaas van de Meulen, Daniel Reitsema en Niels Westerlaan kan je daarmee wel om een boodschap sturen en ook invaller Jacob Weidenaar ging door waar zijn voorganger gestopt was. Hedgar Hoekstra strooide met zijn afstandsschot zout in de wonden van ASV. De 0-2 was het welbekende knak moment voor de thuisploeg. Even voor tijd verspeelde de thuisploeg in de opbouw ook nog eens de bal waardoor Broekster Boys in een 4 tegen 1 situatie kwam. Het schot van Jan Tijtsma werd nog gekeerd maar Vincent Hoekstra was alert en kopte de 0-3 binnen. Tussentijds kwamen Piet Wessel Dijkstra en Frits Dantuma nog in het boekje van Schoonderwoerd. Een streep van een schot van ASV vloog in de laatste minuut via onderkant lat het veld weer in en daarmee kwam er een einde aan wedstrijd. De 0-3 werd daarmee de eerste overwinning tegen ASV Dronten ooit.

Na deze tweede speelronde staat Broekster Boys knap bovenaan met 6 uit 2 en heeft al twee punten voorsprong op de rest. Dat zegt genoeg over de verhoudingen in deze 1e klasse waar er elke week wel minimaal 1 verrassende uitslag bij zal zitten.

Volgende week speelt Broekster Boys thuis tegen opnieuw een ploeg die graag hogerop wil. Maar ook Be Quick Groningen liep al schade op (tegen Velocitas 1-2) en zal gretig naar Damwoude komen. Vorig seizoen eindigde het thuisduel in 0-0.

Klik hier voor de samenvatting en verslag van omroep Flevoland: https://www.omroepflevoland.nl/sport/443189/asv-dronten-met-0-3-onderuit-tegen-broekster-boys-ik-weet-zeker-dat-we-het-tij-gaan-keren.

De nieuwe Poëzieroute op het terrein van Dekema State Jelsum.
Verliefd op het landschap rondom gedichten van Obe Postma Algemeen 8 uur geleden
Bert Koonstra.
FNP Opsterlân draagt Bert Koonstra voor als wethouder Algemeen 9 uur geleden
Hans Groeneweg
Directeur-conservator Museum Dokkum en Museum ’t Fiskershúske Hans Groeneweg overleden Algemeen 10 uur geleden
V.l.n.r: Shirien Sibma (trainster), Lisa Datma, Tessa van der Vliet, Fleur Mullender, Lieke van der Wal, Thealde Holwerda, Larissa van der Woude (trainster).
NK medailles voor Turn- en Gymsport Dokkum Algemeen 11 uur geleden
De inmiddels stilgelegde werkzaamheden bij zandwinplas Skûlenboarch
Stilleggen werk Zonnepark Skûlenboarch in raadsvergadering Algemeen 11 uur geleden
Strandheem Festival.
Strandheem Festival viert 10e editie met thema ‘Kom naar huis’ Algemeen 13 uur geleden
Marielle Madern.
Ontmoetingsdienst PKN Surhuisterveen-Boelenslaan Algemeen 15 uur geleden
Grote kans op droge en koele Koningsdag
Grote kans op droge en koele Koningsdag Algemeen 22 apr, 17:00
Leren verdachte situaties te herkennen.
Tredde edysje fan de drugslokbus suksesfol yn Tytsjerksteradiel Algemeen 22 apr, 16:02
Een werk Ramon van den Hazel
Expositie van Ramon van den Hazel in Huys ter Swaach te Beetsterzwaag Algemeen 22 apr, 15:00
Gezelligheid in Oenkerk tijdens de kleedjesmarkt.
Koningsdag in Friesland: van koninklijk bezoek tot dorpsgezelligheid Algemeen 22 apr, 14:11
Atelier Rolina Nell.
Route Wad een Kunst weer van start in Noord-Friesland Algemeen 22 apr, 13:25
v.v. VIOD
VIOD laat winst glippen en moet genoegen nemen met punt tegen Kootstertille Algemeen 22 apr, 12:15