Succesvolle plantdag bij Voedselbos De Iest in Sumar.
Succesvolle plantdag bij Voedselbos De Iest in Sumar. Foto: Ingezonden

Succesvolle plantdag bij Voedselbos De Iest in Sumar

Algemeen

Zaterdag 11 januari was een stralende dag bij Voedselbos De Iest in Sumar, één van de bomenhubs van Meer Bomen Nu. Onder een heldere winterzon verzamelden enthousiaste vrijwilligers zich voor een inspirerende plantdag. Deze activiteit markeerde een belangrijk moment in het verbinden van natuur en gemeenschap, waarbij zaailingen van hun tijdelijke verblijfplaats in de bomenhub naar hun nieuwe groene bestemming werden gebracht.

Een bomenhub in actie

Voedselbos De Iest speelt een centrale rol als bomenhub. Hier worden jonge boompjes en struiken, die op andere locaties zijn geoogst, opgeslagen en verzorgd tot ze klaar zijn om uitgeplant te worden. Dankzij de inzet van vrijwilligers worden deze zaailingen gered van plekken waar ze niet groot kunnen worden, zoals bermen of bouwplaatsen. In plaats daarvan krijgen ze een tweede kans in tuinen, voedselbossen en andere groene initiatieven in Friesland.

Meer Bomen Nu redt jonge bomen van plekken waar ze niet groot kunnen worden. Dit doen ze met vrijwilligers in samenwerking met bijvoorbeeld natuurorganisaties en terreinbeheerders. Deze geven ze gratis weg om te planten bij tal van groene initiatieven, tuinen, voedselbossen en boeren. Voor het vrijwilligen is geen groenkennis vereist, alleen enthousiasme. Meer Bomen Nu is er voor iedereen in Friesland die klimaat en biodiversiteit een handje wil helpen. 

Meedoen met Meer Bomen Nu

Meer Bomen Nu bewijst dat iedereen kan bijdragen aan een groenere toekomst. Of je nu bomen oogst, helpt bij een uitdeeldag of zaailingen plant, elke actie telt. Enthousiast geworden? Kijk op meerbomen.nu om meer te leren over bomenhubs, plantdagen en hoe je zelf kunt bijdragen aan dit prachtige initiatief. Samen maken we Friesland groener!

Wettertoerkapel Earnewâld.
Dweilorkest De Wettertoerkapel Algemeen 2 uur geleden
Deze historische foto toont de legendarische theaterdirecteur Roel Oostra die over de maquette van Schouwburg De Lawei in het miniatuurpark Madurodam buigt.
Bijzonder eerbetoon aan Roel Oostra in Drachten Algemeen 4 uur geleden
Afbeelding
Buiten koken als onderdeel van een actieve dag Zaken 5 uur geleden
Rotaryclub Dokkum wint landelijke Botary en roeit € 2.500 bij elkaar voor goed doel.
Rotaryclub Dokkum wint landelijke Botary en roeit € 2.500 bij elkaar voor goed doel Algemeen 5 uur geleden
Armoede in Noardeast-Fryslân onder de aandacht:
Op een lege maag kun je niet leren Algemeen 6 uur geleden
FJOER!, de performancegroep van Drumband De Marko's.
Burgum geniet van geslaagd Drumbandfestival Algemeen 21 uur geleden
Kees Storm en Marcella Bonnema bij borstbeeld Abe Bonnema in Stiens.
Borstbeeld Abe Bonnema onthuld in Stiens Algemeen 22 uur geleden
Prachtige derde editie straatkaatsen bij cafe Gaatze in Easternijtsjerk.
Prachtige derde editie straatkaatsen bij café Gaatze in Easternijtsjerk Algemeen 23 uur geleden
Lonneke Veenstra - voor het werk van Taco Yutong Huo.
Galerie Postpartum stelt grens, identiteit en migratie centraal in nieuwe tentoonstelling Algemeen gisteren
Leerlingen bekijken het schilderij Maaltijd te Dokkum.
900 leerlingen van Dockinga College gaan De Zonnekoning van Dokkum bezoeken Algemeen gisteren
Kerkdiensten en geloof in de regio. Foto ter illustratie.
Kerk en geloof in de regio Algemeen 7 sep, 12:00
Fierder nei it Noarden.
Tryater draait warm voor Friese autowerkplaatsen Algemeen 7 sep, 10:00
Anouska Koster (midden met gele helm) weemaal top-20 in Bretagne.
Anouska Koster tweemaal top-20 in Bretagne Algemeen 7 sep, 09:36