
Prachtige derde editie straatkaatsen bij café Gaatze in Easternijtsjerk
AlgemeenZondag 6 september stond voor de derde keer op rij het straatkaatsen op het programma. Coby Bosma van cafe-cafetaria Gaatze organiseerde met behulp van Hester Wijtsma deze gezellige partij waar in totaal 17 parturen kaatsten in een A en B klas. De weersomstandigheden konden niet beter zijn vandaag, geen wind en een lekker zonnetje maakten dat er genoeg publiek langs de lijnen aanwezig was.
In de A klas waren 8 parturen waarin een aantal spannende partijen werden verkaatst. Het waren de parturen van Jan Kooistra, Hielke Dijkstra en Lysanne koree en Suzanna Allema, Wybren Cuperus en Watse Elzinga die zich naar de finale wisten te kaatsen. Het partuur van Suzanna Allema c.s. leek op een overwinning af te stevenen maar het was uiteindelijk het partuur van Jan Kooistra c.s. dat er met de kransen vandoor ging op een stand van 5-5 6-4. Partuur Suzanna Allema c.s. moest genoegen nemen met een 2de prijs.
De herkansingsronde in de A klas werd gewonnen door Hessel Wilman, Theunis Linthof en Fenna Koster. Dit ging te koste van Edser Slager, Wiebe Jan Jongeling en Esther Turkstra die de 2de prijs wonnen.
In de B klas werd prachtig gekaatst met veel tussenspel. Dit leverde schitterende rally’s op waar het publiek van genoot. Hier gingen de kransen naar het partuur van Siebe Jan Bos, Hester Wijtsma en Klaas Haaksma. Zij wonnen van Gert Jan Sijtsma, Geertje v/d Veen en Ada Heeringa die de 2de prijs in ontvangst mochten nemen.
De herkansingsronde van de B klas werd pas op 5-5 6-6 beslist. De winnaars hier werden Laura Allema, Geert Jan Hiemstra en Minke Schoorstra. De 2de prijs was voor Simon Torensma, Paulien Post en Ineke Post.



















