
(video) De Paardendagen Driezum-Wâlterswâld: een groots festijn voor groot en klein
AlgemeenVideo - Ver van tevoren begint de organisatie al met de voorbereidingen: de Paardendagen van Driezum-Wâlterswâld. Op 27, 28 en 29 juli staan de dorpen bol van alles wat met paarden te maken heeft. Een hele belevenis voor jong en oud, voor paardenliefhebbers en voor mensen die uit nieuwsgierigheid komen kijken.
Saakje van der Valk, voorzitter van de Stichting Paardendagen Driezum-Wâlterswâld, vertelt over nieuwe en bestaande activiteiten die gaan plaatsvinden. “We beginnen donderdag met de Nacht van de Paardendagen en vrijdag vindt de Paardenmarathon plaats; een menwedstrijd van elf hindernissen door Driezum en Wâlterswâld. We proberen elk jaar een of twee nieuwe hindernissen te maken, zodat het voor het publiek én de deelnemers verrassend blijft. Zo komt er op de hoek in Driezum een nieuwe hindernis van wel 13 meter hoog. Wij kunnen hier verklappen dat een bekende waterpoort uit een Elfstedenstad is nagemaakt. Al noemen we die hier de ‘Damstra Waterpoort.” Omdat de route ook over openbare wegen gaat, krijg je veel betrokkenheid tussen publiek en deelnemers.
Voor jong en oud
Op zaterdag is de Boerendag. Het terrein is dan helemaal volgebouwd met attracties wat het een echte beleefdag maakt. Er is een veekeuring, een minimarathon en een Foodtruckfestival. Voor de allerkleinsten is er het kinderplein met de ‘hobbelhynderkes’, kermis, schminken, een kinderboerderij en een zandbak. “Het is een festijn voor groot en klein!” Natuurlijk mag muziek niet ontbreken. Namen als Lytse Hille, Jelle B en de Meesters, Lucas en Gea, en DJ DUO Lekker Gueq zorgen tijdens de drie dagen voor de muzikale noten.
Simmerjûnspektakel
Terug van weggeweest op de zaterdagavond! Dit jaar staat het Simmerjûnspektakel weer op het programma. Er worden verschillende shows gegeven en er komen heel veel PK’s voorbij, en dan niet alleen die van de paarden. “Er is een motordemo wat wel echt ‘top of the bill’ is. Ook komen er Freerunners hun kunsten vertonen en is cowboy Josh Clemens weer van de partij met zijn paarden, geiten, kameel en roofvogels”, aldus Saakje. Ook is er een demonstratie met zesspanpaarden, wat echt uniek is.
Hoefsmeden
De Hoefsmeedcompetitie was vorig jaar een groot succes. “We doen het daarom dit jaar weer, maar dan ook met internationale deelnemers. Er zijn verschillende categorieën. In de ervaren klasse is het de bedoeling dat de paarden daadwerkelijk beslagen worden met de ijzers.” Deze hoefsmidcompetitie is verdeeld over de drie dagen.
De Paardendagen: Een paardenspektakel, waar zo’n 25.000 bezoekers op afkomen en dat elk jaar weer met veel plezier door vrijwilligers wordt georganiseerd. Voor het uitgebreide programma kijk op www.paardendagen.nl
Het hoofdterrein is bij het dorpshuis De Nije Warf in Wâlterswâld. Parkeren is gratis; volg de Paardendagen P-route.



















