Young Bunch
Young Bunch Foto:

Rottefalle Brûst 2026

Algemeen

Voor het zevende jaar opent Rottevalle met Rottefalle Brûst haar culturele seizoen bij MFC It Werflân. De organisatie zorgt weer voor verschillende activiteiten en optredens. Alles is gratis toegankelijk.

Traditiegetrouw wordt er gestart met activiteiten voor kinderen die op de basisschool zitten. Eerst dansen en mooie kleding showen op een rode loper. Daarna kan er worden gekleurd en geschilderd. De schilderijen die de kinderen maken, worden na 26 september geëxposeerd in de Galery aan de Buorren in het dorp.

Tussen twee en zes uur exposeren kunstenaars Bouwien Korte en Henk Oosterloo uit Rottevalle schilderijen in de Doarpstsjerke. Loop gerust even binnen.

Om kwart over twee kun je met Durk Veenstra een wandeling maken door het dorp. Hierbij vertelt hij de historische achtergrond van verschillende panden.

Rond half drie is de officiële opening door burgemeester Fred Veenstra.

Na de opening trapt shantykoor de Piipegaeltsje Sjongers de muzikale optredens af. Daarna zijn er diverse optredens. Ook kunnen bezoekers vanaf dat moment een aantal uitdagingen aangaan: spiraal, vier op een rij, spijkerslaan en spijkerbroek hangen. Degene die het langs aan een spijkerbroek kan hangen kan een leuk aandenken winnen.

Om 15.30 uur worden we vermaakt door het Orkest van Zieken en Zeevarenden. Het orkest speelt voor iedereen. Meestal Friese en soms Nederlandse liedjes. Vaak eigen teksten, met een lach en eventueel, naar believen in te vullen, traan. Het orkest bestaat uit ‘leading lady’ en koningin van het ouderen songfestival Trienke Hoogenberg, accordeonist Jan Smidstra en de broers Harm en Klaas Kasma, respectievelijk op ukelele en basgitaar. 

Na hen treedt om 16.30 uur een meidenband op, the Attic. Deze band is een dynamische vierkoppige alternatieve rockband uit Friesland. De band onderscheidt zich door een unieke muzikale combinatie: stevige bas- en gitaarriffs ondersteund door een elektrische ukelele, wat een verrassend en speels effect geeft aan hun rauwe sound. Hun songteksten zijn vaak persoonlijk en introspectief.

Om 17.30 uur stappen 3 lokale/regionale muzikanten op het podium om in een nieuwe samenstelling hun nummers te laten horen: Klaas Kloosterman, Tom en Wendy Boeken. Voor deze gelegenheid hebben ze de naam Wonky Slam Date aangenomen.

Om 18.30 uur opent de Kulturele Kommisje van Rottevalle haar seizoen met Albert Gjaltema uit Eastermar. Hij is een bekende verschijning binnen het Noord-Nederlandse piraten- en artiestencircuit. Hij zingt Nederlandstalige volksmuziek, piratenhits en klassiekers, zoals nummers van Elvis Presley.

Tijdens de optredens kunnen degenen die hiervoor vooraf een kaart hebben gekocht eten afhalen dat is gemaakt door lokale horeca: Herberg van Smallingerland, Paviljoen de Leyen, theeschenkerij ’t Landschap en het dorpshuis.

Het programma wordt vanaf 19.45 uur afgesloten met lokale muzikanten. Eerst speelt Brassband de Bazuin en aansluitend treedt de Young Bunch op. Dat wordt ongetwijfeld een vrolijk muzikale eind van deze dag.

Actueel

Mensen van hier en daar.
Expositie en lezing over identiteit en opgroeien tussen verschillende culturen Algemeen 20 minuten geleden
Young Bunch
Rottefalle Brûst 2026 Algemeen 1 uur geleden
Jan de Vries en Jaap Louwes.
Jan de Vries en Jaap Louwes; een dubbelconcert vol verhalen en liederen in het Bildts en in het Fries Algemeen 2 uur geleden
Jack Werkman, Stieneke van der Graaf en Andries Bouwman. De burgemeesters van Ooststellingwerf, Weststellingwerf en Opsterland ter gelegenheid van 10 jaar OWO-samenwerking.
Tien jaar OWO: samenwerken om zelfstandig te blijven Algemeen 5 uur geleden
Marije de Lange.
Literêr kafee: in jûn fol literatuer, muzyk en nij talint Algemeen 6 uur geleden
Bonifaciusband.
Vier bands spelen bij muziekavond Damwâldstock in de Kruswei Algemeen 7 uur geleden
De Springsteen Sessions
Nieuwe seizoen Kloosterkapel Sibrandahûs start met Springsteen Sessions Algemeen 9 uur geleden
De overhandiging van de cheque aan het Jeugdfonds voor Sport & Cultuur Fryslân. Van links naar rechts op de foto: Sjoerd Radersma en Karel Hellinga (beiden Bonifatiuscup), Elissa Halbesma en Henk de Jong (namens Jeugdfonds).
Opbrengst verloting Bonifatiuscup naar Jeugdfonds Algemeen gisteren
Evert van de Veen.
Bijzonder orgelconcert door Evert van de Veen in Martinikerk Bolsward Algemeen 18 sep, 15:00
Krokusjes
Bloembol van het jaar 2026: de krokus luidt het voorjaar in Algemeen 18 sep, 13:15
Vierkant Veldwerk.
Short Film Festival in Natuurmuseum Fryslân Algemeen 18 sep, 12:04
Senior docent Dr. Annette Plantinga en docent Verpleegkundige & mantelzorger Ineke Postma-de Vries NHL Stenden Hogeschool
Goede dementiezorg begint bij de vraag: wie was deze persoon vóór de ziekte? Algemeen 18 sep, 10:48
Het blijft nog even zonnig en warm!
Maandverwachting: kans op nazomerweer neemt vanaf zondag toe Algemeen 18 sep, 10:26
Wie een lot koopt, steunt rechtstreeks een vereniging én maakt kans op een prijs.
Groot aantal verenigingen uit Friesland vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Algemeen 18 sep, 08:23
MAYTE
Het gaat goed met de Friese muziekscene! Algemeen 17 sep, 17:12
De oerlanging fan it startpakket op Comenius Mariënburg yn Ljouwert.
Skoallen kinne los mei nije kearndoelen Fryske taal en kultuer Algemeen 17 sep, 15:45