Lonneke Veenstra voor het verkleedde paradijs van Wouter Berns.
Lonneke Veenstra voor het verkleedde paradijs van Wouter Berns. Foto: Ingezonden

Nieuw geopende Galerie Postpartum in Holwerd viert nominaties ‘Kunstenaar van het Jaar’

Algemeen

Nog geen maand na de opening heeft Galerie Postpartum in Holwert al bijzonder nieuws te melden. Twee van de kunstenaars die momenteel in de Friese galerie exposeren, zijn genomineerd voor de prestigieuze verkiezing ‘Kunstenaar van het Jaar 2027’. Een vliegende start voor de nieuwe kunstlocatie van het noorden.

Het gaat om kunstenaars Douwe Elias en Wouter Berns, wiens werk momenteel een prominent onderdeel uitmaakt van de expositie ‘Humanoids’ in Holwert. De nominatie is een landelijke erkenning voor hun bijzondere talent en oeuvre, en werpt tegelijkertijd een spotlight op de ambitie van Galerie Postpartum.

Kwaliteit in de regio
“Deze nominaties zijn een mooie bevestiging van de koers die we met Galerie Postpartum hebben ingezet”, zegt oprichter Lonneke Veenstra. “Toen we vorige maand onze deuren openden, wilden we kunst van hoog niveau naar Holwert brengen. Dat nu twee van onze exposerende kunstenaars op de nominatielijst voor Kunstenaar van het Jaar 2027 staan, laat zien dat we een sterke en verrassende selectie tonen.” Het is niet alleen een opsteker voor de kunstenaars zelf,
maar ook voor de levendigheid van de kunstsector in Friesland.”

Huidige expositie
Het werk van beide genomineerde kunstenaars is de komende periode live te bewonderen en te verkrijgen in de galerie aan de Foarstrjitte in Holwert. Bezoekers kunnen zo met eigen ogen zien waarom deze makers tot de top van de Nederlandse kunstwereld worden gerekend. De verkiezing ‘Kunstenaar van het Jaar’ is de oudste en grootste verkiezing op dit - gebied in Nederland. Het publiek kan inmiddels ook stemmen op de genomineerden. Galerie Postpartum roept kunstlief hebbers uit de regio (en daarbuiten) dan ook op om hun stem uit te brengen.

Actueel

De overhandiging van de cheque aan het Jeugdfonds voor Sport & Cultuur Fryslân. Van links naar rechts op de foto: Sjoerd Radersma en Karel Hellinga (beiden Bonifatiuscup), Elissa Halbesma en Henk de Jong (namens Jeugdfonds).
Opbrengst verloting Bonifatiuscup naar Jeugdfonds Algemeen 1 uur geleden
Evert van de Veen.
Bijzonder orgelconcert door Evert van de Veen in Martinikerk Bolsward Algemeen 3 uur geleden
Krokusjes
Bloembol van het jaar 2026: de krokus luidt het voorjaar in Algemeen 5 uur geleden
Vierkant Veldwerk.
Short Film Festival in Natuurmuseum Fryslân Algemeen 6 uur geleden
Senior docent Dr. Annette Plantinga en docent Verpleegkundige & mantelzorger Ineke Postma-de Vries NHL Stenden Hogeschool
Goede dementiezorg begint bij de vraag: wie was deze persoon vóór de ziekte? Algemeen 8 uur geleden
Het blijft nog even zonnig en warm!
Maandverwachting: kans op nazomerweer neemt vanaf zondag toe Algemeen 8 uur geleden
Wie een lot koopt, steunt rechtstreeks een vereniging én maakt kans op een prijs.
Groot aantal verenigingen uit Friesland vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Algemeen 10 uur geleden
MAYTE
Het gaat goed met de Friese muziekscene! Algemeen gisteren
De oerlanging fan it startpakket op Comenius Mariënburg yn Ljouwert.
Skoallen kinne los mei nije kearndoelen Fryske taal en kultuer Algemeen 17 sep, 15:45
Kerk beschadigd door brand in Gytsjerk.
Kerk beschadigd door brand in Gytsjerk Algemeen 17 sep, 14:07
Een uniek en groen dagje uit langs de prachtige Friese Waddenkust.
Tiende editie Wad’n Strúnrûte begin oktober Algemeen 17 sep, 14:02
Een spin!
Samen op ontdekkingstocht Algemeen 17 sep, 11:48
Een pompoen brengt sfeer in huis, op welke manier ook!
Wat kun je allemaal doen met een pompoen? Algemeen 17 sep, 10:15
Grutte Tsjerke in Ternaard.
Beweeg Mee Algemeen 17 sep, 08:30
Interieurspecialist Jolanda Overzet tijdens een adviesgesprek.
Van Huitema Woninginrichters naar Aanhuis.nl Drachten Algemeen 16 sep, 17:35
Scheidsrechters zijn onmisbaar voor het amateurvoetbal.
COVS Drachten start begeleiding beginnende voetbalscheidsrechters Algemeen 16 sep, 16:16