
Dertig jaar later is het zover: speeltuin op ‘t Heechsân eindelijk een feit
AlgemeenEen wens waar al ruim dertig jaar over werd gesproken, is werkelijkheid geworden. Op ‘t Heechsân, een buurtschap net buiten Eastermar, is een nieuwe speeltuin gerealiseerd. Dankzij de inzet van een grote groep vrijwilligers, de steun van sponsoren en de betrokkenheid van vele inwoners heeft de buurt nu eindelijk een eigen ontmoetingsplek voor kinderen.
Waar Eastermar al verschillende speeltuinen kent, ontbrak er op ‘t Heechsân nog altijd één. Door de groei van het aantal jonge gezinnen nam de behoefte aan een veilige speelplek de afgelopen jaren steeds verder toe. Vier jaar geleden werden de plannen concreet en gingen buurtbewoners samen met de diaconie en de gemeente aan de slag om de speeltuin mogelijk te maken.
De afgelopen twee jaar is achter de schermen hard gewerkt. Vrijwilligers zetten zich in voor het benaderen van sponsoren, het uitzoeken van de speeltoestellen, de voorbereiding van het terrein en de aanleg van de speeltuin.
Hoewel de speeltuin nog niet helemaal compleet is en er in een later stadium nog enkele speeltoestellen worden toegevoegd, wordt er nu al volop gebruik van gemaakt. De speelplek blijkt veel meer te zijn dan alleen een verzameling toestellen.
“Het mooiste is misschien wel dat je nu al ziet wat de speeltuin doet,” vertellen de initiatiefnemers. “Kinderen zoeken elkaar vanzelf op, blijven langer samen spelen en gaan daarna met elkaar naar huis. De speeltuin zorgt voor verbinding in de buurt. Daar hebben we het uiteindelijk met elkaar voor gedaan.”
De initiatiefnemers kijken met trots terug op het project. “Mei-inoar kinst mear as allinne” bleek ook nu weer werkelijkheid. Zij spreken hun grote waardering uit voor alle vrijwilligers, sponsoren, donateurs en iedereen die, op welke manier dan ook, heeft bijgedragen aan de totstandkoming van de speeltuin.
De officiële opening voor de bewoners en kinderen van ‘t Heechsân vindt plaats tijdens Burendag. Daarna is de speeltuin vrij toegankelijk en hopen de initiatiefnemers dat jong en oud er nog vele jaren plezier aan zullen beleven.



















