Weersverwachting van 13 t/m 19 julli 2026
Weersverwachting van 13 t/m 19 julli 2026 Foto: Magnific

Weekverwachting zonnig en regionaal heet, later in de week buien en verkoeling

Algemeen

Nederland krijgt een aantal zeer warme zomerdagen voor de kiezen. Tot en met donderdag is het overwegend zonnig en stijgen de temperaturen in het binnenland naar 29 tot lokaal 33 graden. Vanaf vrijdag neemt de kans op regen- en onweersbuien toe en in het weekend volgt duidelijk koelere lucht.

De komende dagen maken zonliefhebbers volop kans op fraai zomerweer. Wel kan de dag regionaal beginnen met lage bewolking of plaatselijk mist, maar deze verdwijnt snel waarna een zonovergoten middag volgt.

Op maandag worden temperaturen van 24 tot 27 graden verwacht in het noorden en aan de kust. In het midden en zuiden van het land kan het 27 tot 32 graden worden. Dinsdag verloopt vrijwel identiek, al verschijnen er overdag wat meer hoge wolkenvelden.

Voor strandbezoekers staat er op maandag en dinsdag een stevige noordelijke tot noordoostelijke wind. Deze kan vlagerig zijn en aantrekken tot windkracht 5. Daarnaast is het belangrijk om rekening te houden met de hoge zonkracht. Zonder bescherming kan de huid al binnen 10 tot 20 minuten verbranden.

Ook op woensdag en donderdag blijft het zonnig en heet. Door een oostelijke wind wordt het zelfs op de westelijke stranden zeer warm. De maxima liggen rond 28 graden in de Kop van Noord-Holland en tussen 30 en 33 graden in het binnenland. Het zeewater is met ongeveer 20 graden bovendien warmer dan gebruikelijk.

Vanaf vrijdag verandert het weerbeeld. De atmosfeer wordt instabieler, waardoor de kans op regen- en onweersbuien toeneemt. Voorafgaand aan de buien kan het nog erg warm worden, maar in het weekend maakt de hete lucht plaats voor een koelere noordenwind. Deze voert meer bewolking en enkele regenbuien aan, waardoor het zomerse weer tijdelijk een stap terug doet.

Bron tekst: www.weeronline.nl

Actueel

De overhandiging van de cheque aan het Jeugdfonds voor Sport & Cultuur Fryslân. Van links naar rechts op de foto: Sjoerd Radersma en Karel Hellinga (beiden Bonifatiuscup), Elissa Halbesma en Henk de Jong (namens Jeugdfonds).
Opbrengst verloting Bonifatiuscup naar Jeugdfonds Algemeen 1 uur geleden
Evert van de Veen.
Bijzonder orgelconcert door Evert van de Veen in Martinikerk Bolsward Algemeen 3 uur geleden
Krokusjes
Bloembol van het jaar 2026: de krokus luidt het voorjaar in Algemeen 5 uur geleden
Vierkant Veldwerk.
Short Film Festival in Natuurmuseum Fryslân Algemeen 6 uur geleden
Senior docent Dr. Annette Plantinga en docent Verpleegkundige & mantelzorger Ineke Postma-de Vries NHL Stenden Hogeschool
Goede dementiezorg begint bij de vraag: wie was deze persoon vóór de ziekte? Algemeen 7 uur geleden
Het blijft nog even zonnig en warm!
Maandverwachting: kans op nazomerweer neemt vanaf zondag toe Algemeen 8 uur geleden
Wie een lot koopt, steunt rechtstreeks een vereniging én maakt kans op een prijs.
Groot aantal verenigingen uit Friesland vanaf 19 september in actie tijdens Grote Clubactie Algemeen 10 uur geleden
MAYTE
Het gaat goed met de Friese muziekscene! Algemeen gisteren
De oerlanging fan it startpakket op Comenius Mariënburg yn Ljouwert.
Skoallen kinne los mei nije kearndoelen Fryske taal en kultuer Algemeen 17 sep, 15:45
Kerk beschadigd door brand in Gytsjerk.
Kerk beschadigd door brand in Gytsjerk Algemeen 17 sep, 14:07
Een uniek en groen dagje uit langs de prachtige Friese Waddenkust.
Tiende editie Wad’n Strúnrûte begin oktober Algemeen 17 sep, 14:02
Een spin!
Samen op ontdekkingstocht Algemeen 17 sep, 11:48
Een pompoen brengt sfeer in huis, op welke manier ook!
Wat kun je allemaal doen met een pompoen? Algemeen 17 sep, 10:15
Grutte Tsjerke in Ternaard.
Beweeg Mee Algemeen 17 sep, 08:30
Interieurspecialist Jolanda Overzet tijdens een adviesgesprek.
Van Huitema Woninginrichters naar Aanhuis.nl Drachten Algemeen 16 sep, 17:35
Scheidsrechters zijn onmisbaar voor het amateurvoetbal.
COVS Drachten start begeleiding beginnende voetbalscheidsrechters Algemeen 16 sep, 16:16