De temperaturen gaan weer flink stijgen deze week.
De temperaturen gaan weer flink stijgen deze week. Foto: Magnific

Derde regionale hittegolf van het jaar zeer waarschijnlijk in aantocht

Algemeen

De kans is zeer groot dat Nederland komend weekend te maken krijgt met de derde regionale hittegolf van het jaar. Daarmee wordt het record van de vroegste derde regionale hittegolf ooit verbroken.

Na een iets minder warme periode lopen de temperaturen vanaf het midden van de week opnieuw snel op. In het zuiden kan het vanaf donderdag op grote schaal weer tropisch warm worden. Naar verwachting houdt deze warmte aan tot en met volgende week. Daardoor is de kans groot dat zaterdag in het zuiden sprake is van een regionale hittegolf. Mocht het donderdag niet 30 graden worden, dan wordt waarschijnlijk op zondag de regionale hittegolf genoteerd.

Grote regionale temperatuurverschillen

Niet overal in Nederland wordt het de komende periode zeer warm. Door een noordenwind blijft het in de noordelijke provincies duidelijk koeler. Aan het begin van de week wordt het daar ongeveer 22 tot 23 graden. Richting het weekend stijgt de temperatuur naar maximaal 28 graden. Op de Waddeneilanden en langs de noordkust blijft het enkele graden koeler.

Kans op officiële hittegolf klein

Door de grote regionale temperatuurverschillen is het nog onzeker of ook sprake zal zijn van een officiële hittegolf. Daarvoor moet op het hoofdstation in De Bilt aan de hittegolfcriteria worden voldaan.

Van vrijdag tot en met zondag kan het in De Bilt tropisch warm worden, maar vooral voor vrijdag is nog onzeker of de temperatuur de 30 graden bereikt. Houdt de hitte ook na het weekend aan, zoals momenteel aannemelijk is, dan kan begin volgende week alsnog een officiële hittegolf worden genoteerd. Op dit moment wordt de kans daarop geschat op ongeveer 30 procent. Als dat gebeurt, is het de tweede officiële hittegolf van dit jaar.

Vroeg record voor regionale hittegolven

Een derde regionale hittegolf in de eerste helft van juli is uitzonderlijk. Volgens de huidige verwachting wordt daarmee het record verbroken van de vroegste derde regionale hittegolf van het jaar. Het vorige record dateert uit 2006, toen de derde regionale hittegolf in Eindhoven op 15 juli begon.

Een eventuele officiële hittegolf zou geen record zijn. In 1947 vonden op het hoofdstation in De Bilt al twee officiële hittegolven plaats vóór juli.

Bron: www.weeronline.nl

Actueel

Grootste zeezeilrace in zijn soort start zaterdag in Lauwersoog. Op de achtergrond de sluizen van Lauwersoog.
Grootste zeezeilrace in zijn soort start zaterdag in Lauwersoog Algemeen 52 minuten geleden
De temperaturen gaan weer flink stijgen deze week.
Derde regionale hittegolf van het jaar zeer waarschijnlijk in aantocht Algemeen 3 uur geleden
Priksleeën.
Priksleeën op zomer ijs op zondag 12 juli Algemeen 3 uur geleden
Bouw je eigen vliegtuig.
Maak je eigen vliegtuigje tijdens MakerLab in Bibliotheek Drachten Algemeen 17 uur geleden
Tumilibos in Drenthe
Fietsexcursie langs verborgen veentjes, hunebedden en grafheuvels bij Midlaren en Noordlaren Algemeen 19 uur geleden
Start 5e editie Hel van Harkema.
5e Hel van Harkema groots gevierd Algemeen 20 uur geleden
Grote Zomermarkt bij De Sûkerei in Damwâld.
Grote Zomermarkt bij De Sûkerei in Damwâld Algemeen 21 uur geleden
Dick Kooi met camera in zee.
Drie decennia eilandleven Schiermonnikoog in beeld Algemeen 21 uur geleden
Nyke Sophie Genee uit Readtsjerk.
Friese titels en vijf NK-tickets voor Nyke Sophie Genee uit Readtsjerk Algemeen 22 uur geleden
Gerkesklooster Stroobos beleefde feestweek!
Gerkesklooster Stroobos beleefde feestweek! Algemeen 23 uur geleden
Misschien spot jij wel een bijzondere soort, zoals de koninginnenpage.
Tel jij mee? Tuinvlindertelling komt eraan: ontdek de vlinders in je eigen tuin Algemeen 23 uur geleden
Richard Krajicek op Wimbledon 2026 ©Krajicek Foundation/Maaike Petri
Van Wimbledon naar vier wijken in Drachten met Richard Krajicek Algemeen 23 uur geleden
Het skûtsjesilen gaat binnenkort weer log. Op de foto zeilen de skûtsjes bij Earnewâld tijdens editie 2024.
Skûtsjesilen een Fryske tradisje die je niet mag missen Algemeen gisteren
De drie vertrekkende wethouders, v.l.n.r.: Robin Hartogh Heys van de Lier, Sipke Hoekstra en Maria le Roy.
Drie vertrokken wethouders blikken terug op hun college in Smallingerland: “Een goed gemeentelijk bestuur doet er écht toe” Algemeen 6 jul, 08:45
Dit jaar zullen Sjoerd Wierda en Tjalina Hazenberg elkaar het ja-woord geven op de Boerebrulloft geheel in de stijl rond 1850.
Unieke Fryske Boerebluffoft toe aan 70ste editie Algemeen 6 jul, 08:30
Een variatie van lelies in een terracotta pot.
Potlelies brengen kleur en sfeer in huis en op het balkon Algemeen 5 jul, 17:00