
Grootste zeezeilrace in zijn soort start zaterdag in Lauwersoog
AlgemeenDe Colin Archer Memorial Race vertrekt zaterdag 11 juli om 09.00 uur vanuit Lauwersoog. Het is de 22ste editie van de wedstrijd, die geldt als de grootste zeezeilrace in zijn soort van Nederland.
De deelnemers zeilen via de Waddenzee en de Noordzee naar het Skagerrak, op weg naar de finish in het Noorse Larvik. Ruim 65 schepen doen mee. Publiek kan de start goed volgen vanaf de zeedijk bij de veerhaven in Lauwersoog.
Er wordt gezeild in vier klassen, namelijk IRC, ORC, SW en Two Handed. Bij die laatste klasse varen teams met slechts twee bemanningsleden, wat vraagt om extra teamwork, uithoudingsvermogen en strategisch inzicht. Dit jaar telt de Two Handed klasse 16 deelnemers, verdeeld over 11 teams in de ORC klasse en 5 teams in de SW klasse. Bijzonder is dat er dit jaar voor het eerst ook een SW klasse voor de Two Handed zeilers wordt georganiseerd.
Alle deelnemers gaan zaterdag tussen 09.00 en 09.30 uur van start en zeilen vervolgens non stop door. De snelste schepen worden maandagochtend in Noorwegen verwacht. Afhankelijk van het weer finishen de kleinste schepen pas op woensdag.
De race werd voor het eerst gehouden in 1982 en is genoemd naar Colin Archer, een Noorse scheepsbouwer die leefde van 1832 tot 1921 en bekendstond om zijn zeegaande reddingssloepen en zeilschepen. Voor veel deelnemers vormt de race traditioneel de aftrap van de zomervakantie. Families reizen mee naar Noorwegen en sluiten daar aan boord aan voor een vakantie.
De organisatie ligt in handen van vrijwilligers en wordt mogelijk gemaakt door sponsoren.
Meer informatie over de CAM Race is te vinden via camr.nl.



















