Nyke Sophie Genee uit Readtsjerk.
Nyke Sophie Genee uit Readtsjerk. Foto: Ingezonden

Friese titels en vijf NK-tickets voor Nyke Sophie Genee uit Readtsjerk

Algemeen

Tijdens de afgelopen weekeinde gehouden Friese Kampioenschappen in Harich heeft de 14-jarige amazone Nyke Sophie Genee uit Readtsjerk een bijzondere prestatie geleverd. Met haar pony’s en paard wist zij meerdere podiumplaatsen te behalen en plaatste zij zich maar liefst vijf keer voor de Nederlandse Kampioenschappen.

Het succesvolle kampioenschapsweekend begon op vrijdag. Samen met haar pony Spencer werd Nyke Sophie met het viertal Four Shades of Colour Fries kampioen in de klasse M. Op zondag volgde opnieuw een uitstekend resultaat. Met Spencer reed zij individueel naar de titel van reservekampioen in de klasse Z2 dressuur. Ook bij het springen liet de jonge amazone zich van haar beste kant zien. Op zaterdag veroverde zij in een groot deelnemersveld de titel van reservekampioen in het 1.10 meter springen met haar paard Jalverna.

Daarnaast mocht Nyke Sophie zich nog twee keer Fries kampioen noemen. Met haar pony Abbey won zij de titel in het 90 centimeter springen. Ook met Aglaya’s Casillero was zij de beste en pakte zij het Friese kampioenschap in het 1.00 meter springen.

Dankzij deze indrukwekkende reeks prestaties heeft Nyke Sophie Genee zich vijf keer geplaatst voor de Nederlandse Kampioenschappen, die begin augustus in Ermelo worden verreden. Daar zal zij Friesland vertegenwoordigen in zowel de dressuur als het springen.

Dick Kooi met camera in zee.
Drie decennia eilandleven Schiermonnikoog in beeld Algemeen 2 uur geleden
Nyke Sophie Genee uit Readtsjerk.
Friese titels en vijf NK-tickets voor Nyke Sophie Genee uit Readtsjerk Algemeen 3 uur geleden
Gerkesklooster Stroobos beleefde feestweek!
Gerkesklooster Stroobos beleefde feestweek! Algemeen 3 uur geleden
Misschien spot jij wel een bijzondere soort, zoals de koninginnenpage.
Tel jij mee? Tuinvlindertelling komt eraan: ontdek de vlinders in je eigen tuin Algemeen 3 uur geleden
Richard Krajicek op Wimbledon 2026 ©Krajicek Foundation/Maaike Petri
Van Wimbledon naar vier wijken in Drachten met Richard Krajicek Algemeen 4 uur geleden
Het skûtsjesilen gaat binnenkort weer log. Op de foto zeilen de skûtsjes bij Earnewâld tijdens editie 2024.
Skûtsjesilen een Fryske tradisje die je niet mag missen Algemeen 5 uur geleden
De drie vertrekkende wethouders, v.l.n.r.: Robin Hartogh Heys van de Lier, Sipke Hoekstra en Maria le Roy.
Drie vertrokken wethouders blikken terug op hun college in Smallingerland: “Een goed gemeentelijk bestuur doet er écht toe” Algemeen 6 uur geleden
Dit jaar zullen Sjoerd Wierda en Tjalina Hazenberg elkaar het ja-woord geven op de Boerebrulloft geheel in de stijl rond 1850.
Unieke Fryske Boerebluffoft toe aan 70ste editie Algemeen 6 uur geleden
Een variatie van lelies in een terracotta pot.
Potlelies brengen kleur en sfeer in huis en op het balkon Algemeen 22 uur geleden
Vuurtoren Ameland
Zestien sollicitanten voor burgemeesterspost Ameland Algemeen gisteren
Een impressie van de gezelligheid en de aangename sfeer bij de beachparty.
Dalton Dokkum trots op prachtige examenscores Algemeen 5 jul, 13:00
De gehakkelde aurelia.
Bijen en vlinders centraal tijdens excursie op de Gasterse Duinen Algemeen 5 jul, 11:30
Martin Mans.
Tour de Mans orgelconcert op 9 juli in Hommerts Algemeen 5 jul, 10:00