
Juf Janke na 41 jaar met pensioen
AlgemeenOp SWS De Leister Igge in Opeinde was het afgelopen groot feest: Janke Jansma-Blauw ging na 41 jaar werken in het onderwijs met pensioen. Ze werd ’s ochtends thuis opgehaald door alle leerlingen, ouders en collega’s. Op school was er een spellencircuit voor de kinderen. Er kon onder andere worden gespeeld op de stormbaan, maar ook blokjesvoetbal en twister gedaan. De kinderen werden getrakteerd op patat. ’s Middags werd Janke toegezongen en ontving ze een cadeau.
Janke heeft in 41 jaar veel veranderingen in het onderwijs meegemaakt. Voor haar was het altijd belangrijk dat kinderen zich thuis voelden op school. Als dat het geval was, konden kinderen ook nieuwe dingen leren. Vanuit haar opleiding op de Kleuterkweek had ze geleerd om goed te kijken naar de periode waarin leerlingen ontvankelijk waren voor nieuwe leerstof. Per leerling werd een blad bijgehouden om de ontwikkeling van het kind te volgen. Door de jaren heen veranderde de manier van observeren. Er kwamen administratiesystemen en ondersteuningsplannen. Dit had z’n voordelen, maar ook z’n nadelen. Janke genoot het meest van de gesprekken met leerlingen: samen in de kring zitten en individuele praatjes met kinderen tijdens het werken en spelen.
Met haar betrokkenheid en oog voor ieder kind heeft Janke Jansma bijgedragen aan de ontwikkeling van generaties leerlingen. Nu is het moment gekomen om te genieten van vrije tijd met de mensen die haar lief zijn.



















