De Oosterkerk in Kollum, deelnemer aan Tsjerkepaad 2026.
De Oosterkerk in Kollum, deelnemer aan Tsjerkepaad 2026. Foto: Romke Hoekstra / Wikipedia

De Maartenskerk en Oosterkerk Kollum openen deuren tijdens Tsjerkepaad

Algemeen

De Oosterkerk en de Maartenskerk in Kollum zijn weer open en te bewonderen op de zaterdagmiddagen van 13.30 tot 17.00 uur van 5 juli t/m 12 september. Een bezoek aan beide kerken is de moeite waard. 

De Maartenskerk is een oude monumentale kerk uit 1450 met mooie plafondschilderingen en het beeld van Sint-Christoffel. Mooie bewerkte Herenbanken, met wapens en bijbelse beeltenissen. In het koor liggen de grafstenen van de rijke Kollumers. “De Maartenskerk van Kollum is niet slechts een architectonisch monument of religieus erfgoed, zij belichaamt de diepgewortelde geschiedenis van een gemeenschap die leerde overleven, organiseren en geloven in een landschap dat zowel vruchtbaar als bedreigend was”.

De Oosterkerk is ook een monumentaal gebouw uit het jaar 1924 met een rijk geschilderd plafond door George Martens. Het kerkgebouw is ontworpen door Egbert Reitsma, hij heeft nog 23 gereformeerde kerken ontworpen. In beide kerken is de mogelijkheid om een kaarsje aan te steken, even tot rust komen en genieten van orgel muziek.

Bezoekers in de Sint Bonifatiuskerk in Leeuwarden.
‘Er zit muziek in de kerk’ thema Tsjerkepaad 2026 Algemeen 5 uur geleden
Open dag bij De Geluksfabriek in Grou.
(video) Bij De GeluksFabriek ontdek je waar je als jongere goed in bent Algemeen 20 uur geleden
De vikingen komen naar Burgum tijdens de Wytsingdagen.
De Vikingen komen terug naar Burgum Algemeen 21 uur geleden
The Dutch Bryan Adams.
Surhuzum Open Air bewijst: Het Noorden rockt én brult harder dan ooit Algemeen 23 uur geleden
Vliegerfeest op Anne-Famkes Pleats.
Vliegerfeest op Anne-Famkes Pleats in Bartlehiem Algemeen gisteren
Elise Westerhof
Tentdienst Dorpsfeest Eastermar zet lokaal talent in de schijnwerpers Algemeen 20 jun, 12:00
Rozen maken je tuin bijzonder!
Stimuleer de biodiversiteit in je tuin: combineer rozen met andere planten Algemeen 20 jun, 10:33
Wethouder Jan Pieter van der Velde (FNP) is de eerstverantwoordelijke wethouder van financiën in Tytsjerksteradiel.
College Tytsjerksteradiel: ‘Begroting 2027 sluitend, daarna niet’ Algemeen 20 jun, 08:56
Op een pleintje werden bloemen, witte ballonnen en een knuffel gelegd.
Stille tocht in Kollum ter nagedachtenis 8-jarige Vanessa 112 19 jun, 21:16
Een vorige editie van de Midzomerwegwandeling.
Midzomerwegwandeling van Rotaryclub Bergum steunt Jeugdfonds Sport & Cultuur Fryslân Algemeen 19 jun, 17:00
Ecoloog Piet Bremer (midden) geeft uitleg over de oudste bossen van Fryslân, in het Stutte(n)bosch bij Oldeberkoop.
Eeuwenoude bossen van Fryslân in kaart gebracht Algemeen 19 jun, 16:03
Rechts Jopie Huisman en links zelfportret.
Hangt er bij jou een Jopie aan de muur? Algemeen 19 jun, 15:00
De PFAS-vervuiling van de Jelsumer Feart bij de militaire vliegbasis Leeuwarden is één van de grootste PFAS-vervuilingen van Nederland.
PFAS concentraties boven de norm overal aanwezig in Friese wateren Algemeen 19 jun, 14:00