Trix Ripping - Vahl vertelt de ChristenUnie delegatie over het succes van de voedseltuin.
Trix Ripping - Vahl vertelt de ChristenUnie delegatie over het succes van de voedseltuin. Ingezonden

ChristenUnie Noardeast-Fryslân op bezoek sociale voedseltuin

Algemeen

Een delegatie van de ChristenUnie Noardeast-Fryslân heeft vrijdagmorgen een bezoek gebracht bij de Sociale Voedseltuin, tevens zorgboerderij De Elzenhiem te Kollum. Reeds een groot aantal jaren fungeert dit bedrijf (tegenwoordig 80 stuks jongvee) als zorgboerderij voor mensen met een verstandelijke beperking of met psychische problemen. Er is plek voor acht deelnemers. Sinds 2025 is er een sociale voedseltuin annex pluktuin bijgekomen van 1.500m2 die naast de deelnemers ook bewerkt wordt door een tiental vrijwilligers. 

Er wordt zorg gegeven voor mens, dier en landschap met veel aandacht voor inclusieve landbouw en landschapsbeheer. Het doel van de sociale voedseltuin is het produceren van gezond eten voor iedereen, maar ook om de eenzaamheid van de deelnemers en vrijwilligers tegen te gaan. Gedurende een periode van dertig weken kan er zelf geoogst worden door een keuze te maken uit wel vijftig verschillende soorten groenten. Daarnaast levert Elzenhiem wekelijks aan gemiddeld 70 huishoudens verse groente via lokale Voedselbanken. 

Gratis oogstaandelen zijn voor mensen die rond de armoedegrens leven. Via het sociaal domein en de voedselbank kan men hiervoor in aanmerking komen. Het afgelopen jaar waren dat er vijftien. Voor anderen zijn oogstaandelen te koop via de website www.elzenhiem.nl

Vol enthousiasme vertelt eigenaresse Trix Ripping – Vahl  aan de delegatie wat de plannen zijn voor het jaar 2026. Er staat een grote uitbreiding op stapel. De voedseltuin wordt namelijk uitgebreid naar bijna 5.000 m2. Dit biedt ruimte voor minimaal 30 gratis oogstaandelen voor minima en wekelijks verse groente voor 70 Voedselbankpakketten. 

De delegatie van de ChristenUnie kan terugzien op een mooi inkijkje bij een prachtig project. 

Op de foto ontbreken Sake Tolsma, Lieuwe Verhaag en Erik Wolters.
Birdaard wordt kampioen op de lange latten Algemeen 5 uur geleden
Waddenslenk Wiep de Wit.
Expositie ‘Metamorfose’ van Wiep de Wit bij Terp Hegebeintum Algemeen 6 uur geleden
ONT 1 viert het kampioenschap.
Standvastig seizoen levert ONT kampioenschap op Algemeen 15 uur geleden
Een moment uit de wedstrijd van Be Quick tegen VV Kollum.
Be Quick Dokkum verliest topper tegen VV Kollum Algemeen 15 uur geleden
Blija vergooit laatste sprankje hoop op titel
Blija vergooit laatste sprankje hoop op titel Algemeen 16 uur geleden
Een spelmoment uit wedstrijd van Harkema tegen Dokkum.
Knotsgekke wedstrijd op De Bosk eindigt in remise Algemeen 16 uur geleden
Vincent Hoekstra in actie.
Broekster Boys is Blauw wit ’34 opnieuw de baas Algemeen 16 uur geleden
Gosse Jan Visser in actie.
Ropta Boys geeft de wedstrijd in een kwartier uit handen Algemeen 16 uur geleden
Anjum stunt tegen VC Trynwâlden.
Anjum stunt tegen VC Trynwâlden Algemeen 16 uur geleden
Strijd in het doelgebied.
VV Kollum wint de derby van Noardeast-Fryslân Algemeen 17 uur geleden
Jered Faleye in actie.
Flinke zeperd voor Buitenpost in Dronten Algemeen 17 uur geleden
Fiets door raam gegooid in Noardburgum.
Fiets door raam van woning gegooid in Noardburgum 112 17 uur geleden
Omleidingsroute N355 Noardburgum-Twizel.
Werkzaamheden N355 starten begin mei Algemeen 21 uur geleden