Ga voor het Zomerabonnement bij de Bibliotheek in Drachten
Ga voor het Zomerabonnement bij de Bibliotheek in Drachten Foto: Ingezonden

Zomer vol acties bij Bibliotheek Drachten

Algemeen

De zomer is het leesseizoen bij uitstek. Bibliotheek Drachten biedt daarom een voordelig zomerabonnement aan. Bestaande leden kunnen langer en meer lenen dan normaal. Voor wie eindelijk tijd heeft voor een workshop of cursus zijn er simmerskoalle-activiteiten. Deze zomer is er ook een prijsvraag waarmee gesigneerde boeken te winnen zijn.

Veel mensen lezen alleen of vooral in de zomer. Voor hen en voor diegenen die een bibliotheekabonnement willen uitproberen, is er het Zomerabonnement: een lidmaatschap van drie maanden voor maar € 7,50. Naast het lenen van materiaal kunnen zomerleden meteen gebruik maken van de voordelen van de bibliotheek, zoals het lenen van e-books en korting op uitjes. Deze voordelen gelden ook voor bestaande leden, die bovendien langer en meer kunnen lenen in de vakantieperiode.

Digi-simmerskoalle

De zomer is ook een goed moment om iets nieuws te leren of doen. Daarom biedt Bibliotheek Drachten enkele extra activiteiten aan, die gratis toegankelijk zijn. Twee keer wordt een inspiratiebijeenkomst over podcasts georganiseerd. Wat zijn podcasts? Hoe werkt het? De bijeenkomsten waarin deze en andere vragen worden beantwoord vinden plaats op woensdag 17 juni en 24 juni, van 14.15 tot 15.45 uur. Vanaf 11 juni kun je op donderdagmiddag aan de slag met het bouwen van een eigen website in Google Sites, tijdens een vijfdelige cursus.

Ingepakte boeken

Vanaf dinsdag 2 juli liggen er ingepakte boeken klaar in de bibliotheek. Het zijn aanraders van de medewerkers; op het papier staat kort beschreven wat je als lezer kunt verwachten. Bij de boeken zit een ansichtkaart in, die vanaf het vakantieadres kan worden teruggestuurd naar de bibliotheek. De deelnemende lezers maken daarmee kans op gesigneerde boeken van Tommy Wieringa en Sacha Bronwasser.

Alle informatie over de zomeracties zijn te vinden op bibliotheekdrachten.nl/zomerbieb

Actueel

Molenaar Paul Drent voor de Ypey Mole bij de Ryptsjerksterpolder.
Een draaiend stukje geschiedenis in Ryptsjerk Algemeen 1 uur geleden
Het graspollenseizoen is begonnen!
Hooikoortsseizoen: grassen komen massaal tot bloei Algemeen 2 uur geleden
Tour de Bier bij Auke Vellinga.
Tour de Boer-excursie in Marrum: Gean ek ris mei it fjild yn! Algemeen 4 uur geleden
Molenaar Marco Kraal bij de Hantumermolen. Te bezichtigen tijdens de nationale molendagen van 2026.
Hantumermolen heeft in Marco Kraal een verrassend jonge molenaar Algemeen 5 uur geleden
Doe ook (weer) mee met de Dokkumer Avond Vierdaagse!
Dokkumer Avond Vierdaagse Wandeltochten 2026 Algemeen 7 uur geleden
Een trouwerij in stijl.
Alde Maaie bij museum De Sûkerei Algemeen 23 uur geleden
De Hege Stins.
Inspirerende en verbindende avond in Eastermar Algemeen gisteren
Het organisatieteam Bonifatiuscup 2026, v.l.n.r.: Karel Hellinga, Petronella de Boer, Jacob Haakma, Geeke Draijer, Sjoerd Radersma, Janneke Dijkstra, Stephan Overkempe en Sonja Louwsma.
Bonifatiuscup pakt uit met jubileumeditie op het Tolhuispark Algemeen 5 mei, 13:43
Tjalling Werkman en Frank van Dijk (r).
Koning Willem-Alexander schenkt portret van Friese vormgever in bruikleen aan gemeente Noardeast-Fryslân Algemeen 5 mei, 12:32
Sterk optreden van Dyon van der Bie in Oschersleben bekroond met podium en rookieprijs.
Sterk optreden van Dyon van der Bie in Oschersleben bekroond met podium en rookieprijs Algemeen 5 mei, 12:29
Vocalibre brengt Italiaanse barok tot leven in Drachtster kerk
Vocalibre brengt Italiaanse barok tot leven in Drachtster kerk Algemeen 5 mei, 11:00
Oud en jong beleefde een onvergetelijke dag met records, in zwemcentrum De Welle in Drachten
Spanning in en rond het water en records bij zwembad De Welle in Drachten Algemeen 5 mei, 10:00
Nog plaats voor ondernemers bij Broodfondsen in Friesland.
Nog plaats voor ondernemers bij Broodfondsen in Friesland Algemeen 5 mei, 08:30
Molen de Zwaluw open op 9 mei 2026 Nationale Molendag.
Molen de Zwaluw open op 9 mei Nationale Molendag Algemeen 4 mei, 17:00
Tryater speelt 'Fierder nei it noarden' in garages.
Tryater speelt ‘Fierder nei it noarden’ in garages Algemeen 4 mei, 15:00
Een oud legervoertuig uit de Tweede Wereldoorlog rijdt door Burgum.
Historische legervoertuigen trekken veel bekijks in Burgum Algemeen 4 mei, 14:33