Burgemeester Johannes Kramer van Noardeast-Fryslân past voor het eerst een last onder dwangsom toe voor een drugsdealer in zijn gemeente.
Burgemeester Johannes Kramer van Noardeast-Fryslân past voor het eerst een last onder dwangsom toe voor een drugsdealer in zijn gemeente. Foto: Actief Media

Burgemeester Kramer: “Last onder dwangsom voor drugsdealer”

Algemeen

Burgemeester Johannes Kramer van Noardeast-Fryslân heeft op 4 december 2023 aan een persoon uit zijn gemeente een last onder dwangsom opgelegd. Dit vanwege het op straat handelen in drugs.

Voor de gemeente Noardeast-Fryslân is dit de eerste keer dat een dergelijke dwangsom wordt opgelegd. Dit kan omdat vanaf begin november 2023 de beleidsregel ’drugshandel en harddrugsgebruik op straat’ van kracht is geworden.

Drugs in auto en woning

Zowel in de auto als in de woning van betrokkene werden harddrugs aangetroffen. Door het lezen van de mobiele telefoon kwamen aanwijzingen naar voren die duiden op handel in drugs. Uit getuigenverklaringen bleek dat betrokkene al langere tijd in drugs dealde, ook aan minderjarigen.

“Ik kin en wol dit net tastean. In soad jongerein hat net yn ‘e gaten dat it de dealers allinnich mar om jild giet. De sûnens fan in oar kin harren neat skele. Ik bin bliid mei de nije beliedsregel, want no kin ik yngripe. Ik wol besykje, mei alle mooglikheden dy ’t ik ha, om werhelling foar te kommen”.

Nieuwe beleidsregel

De gemeente Noardeast-Fryslân kan met de nieuwe beleidsregel in gevallen van ‘straathandel’ een last onder dwangsom opleggen. Dit ter hoogte van € 5.000,- per geconstateerde overtreding, met een maximum van € 20.000,-. Dit bedrag moet worden betaald als de overtreder opnieuw in de fout gaat. Betrokkene heeft genoemde bedragen ook opgelegd gekregen.

Het doel is, drugshandel op straat te voorkomen en de overlast die daarmee gepaard gaat, terug te dringen. Door drugshandel ontstaat een gevoel van onveiligheid bij burgers. De aantasting van het veiligheidsgevoel telt zwaar mee in de hoogte van de last onder dwangsom, meldt de gemeente Noardeast-Fryslân.

Actueel

Voorbereidende werkzaamheden voor het plaatsen van zonnepanelen op de voormalige waterwinplas Skûlenboarch.
Provincie Fryslân keurt nieuwe natuurtoets zonnepanelenpark Skûlenboarch goed Algemeen 44 minuten geleden
Wil jij ook een kind twee weken opvangen tijdens de zomervakantie?
Dringend vakantiegezinnen gezocht in Groningen, Friesland en Drenthe Algemeen 1 uur geleden
Molenaar Paul Drent voor de Ypey Mole bij de Ryptsjerksterpolder.
Een draaiend stukje geschiedenis in Ryptsjerk Algemeen 2 uur geleden
Het graspollenseizoen is begonnen!
Hooikoortsseizoen: grassen komen massaal tot bloei Algemeen 4 uur geleden
Tour de Bier bij Auke Vellinga.
Tour de Boer-excursie in Marrum: Gean ek ris mei it fjild yn! Algemeen 5 uur geleden
Molenaar Marco Kraal bij de Hantumermolen. Te bezichtigen tijdens de nationale molendagen van 2026.
Hantumermolen heeft in Marco Kraal een verrassend jonge molenaar Algemeen 7 uur geleden
Doe ook (weer) mee met de Dokkumer Avond Vierdaagse!
Dokkumer Avond Vierdaagse Wandeltochten 2026 Algemeen 8 uur geleden
Een trouwerij in stijl.
Alde Maaie bij museum De Sûkerei Algemeen gisteren
De Hege Stins.
Inspirerende en verbindende avond in Eastermar Algemeen gisteren
Het organisatieteam Bonifatiuscup 2026, v.l.n.r.: Karel Hellinga, Petronella de Boer, Jacob Haakma, Geeke Draijer, Sjoerd Radersma, Janneke Dijkstra, Stephan Overkempe en Sonja Louwsma.
Bonifatiuscup pakt uit met jubileumeditie op het Tolhuispark Algemeen 5 mei, 13:43
Tjalling Werkman en Frank van Dijk (r).
Koning Willem-Alexander schenkt portret van Friese vormgever in bruikleen aan gemeente Noardeast-Fryslân Algemeen 5 mei, 12:32
Sterk optreden van Dyon van der Bie in Oschersleben bekroond met podium en rookieprijs.
Sterk optreden van Dyon van der Bie in Oschersleben bekroond met podium en rookieprijs Algemeen 5 mei, 12:29
Vocalibre brengt Italiaanse barok tot leven in Drachtster kerk
Vocalibre brengt Italiaanse barok tot leven in Drachtster kerk Algemeen 5 mei, 11:00
Oud en jong beleefde een onvergetelijke dag met records, in zwemcentrum De Welle in Drachten
Spanning in en rond het water en records bij zwembad De Welle in Drachten Algemeen 5 mei, 10:00
Nog plaats voor ondernemers bij Broodfondsen in Friesland.
Nog plaats voor ondernemers bij Broodfondsen in Friesland Algemeen 5 mei, 08:30
Molen de Zwaluw open op 9 mei 2026 Nationale Molendag.
Molen de Zwaluw open op 9 mei Nationale Molendag Algemeen 4 mei, 17:00