Het ontwerp voor het MFA in Jistrum, door Alynia Architecten.
Het ontwerp voor het MFA in Jistrum, door Alynia Architecten. Foto: Alynia Architecten

Besluit over MFA Jistrum uitgesteld

Algemeen

De besluitvorming over het nieuwe multifunctionele centrum in Jistrum (MFA Jistrum) loopt vertraging op. Dit komt doordat de organisatie Kinderwoud de intentie-overeenkomst eind september niet wilde tekenen, melden b. en w. aan de raad.

“Kinderwoud is zich aan het herbezinnen op de samenwerking met Stichting De Oarsprong” (de christelijke basisscholen in Tytsjerksteradiel), schrijven b. en w. in een brief aan de gemeenteraad. Omdat voor de exploitatie van het MFA in Jistrum de kinderopvang één van de belangrijke partijen is, heeft het college van b. en w. de ondertekening van de intentie-overeenkomst opgeschort.

Andere partner zoeken

Stichting De Oarsprong zoekt nu, voor MFA Jistrum, een andere samenwerkingspartij voor de kinderopvang. B. en w. verwachten dat er in december wel een raadsbesluit kan worden genomen, zowel over het bestemmingsplan als over de financiering (waarvoor ruim 1,7 miljoen euro extra nodig is, tot een totaal van ruim 6,3 miljoen euro).

Voorzitter Ritske Tulner van het college van bestuur van De Oarsprong is optmistisch over die ‘deadline’. “Ik ha der folop fertrouwen yn, dat wy dan in oare partner fûn hawwe foar de berne-opfang yn Jistrum”, zegt hij. “Yntusken giet de gearwurking mei Kinderwoud noch gewoan troch.”

Directeur Weever van Kinderwoud

De samenwerking tussen Kinderwoud en De Oarsprong wordt alleen voor Jistrum beëindigd, niet voor andere scholen in Tytsjerksteradiel, zegt directeur Vanessa Weever van Kinderwoud. “Voor Jistrum hebben we verschil van opvatting. Daarom vinden we het beter, uit elkaar te gaan.” Over de inhoud van dat meningsverschil wil ze niks zeggen. “We hoeven de vuile was niet buiten te hangen.”

Ze beklemtoont dat zowel Kinderwoud als De Oarsprong het beste met de kinderen voor hebben. “Daarom blijven we in Jistrum, tot De Oarsprong een andere kinderopvangorganisatie heeft gevonden.”

Brassband Westersweach in actie.
Brassband Westersweach kijkt terug op muzikaal seizoen vol hoogtepunten. Algemeen 4 uur geleden
Doe mee aan Skjin Wetter en ruim zwerfafval op in de buurt
Doe mee aan Skjin Wetter en ruim zwerfafval op in de buurt Algemeen 6 uur geleden
Nieuwe uitkijktoren bij Oudega geopend met de naam De Wynwachter.
Nieuwe uitkijktoren bij Oudega geopend en krijgt naam De Wynwachter Algemeen 7 uur geleden
Gemeentehuis Dantumadiel in Damwâld.
Veertien sollicitanten voor burgemeesterspost Dantumadiel Algemeen 8 uur geleden
Een feestelijk afscheid voor juf Janke.
Juf Janke na 41 jaar met pensioen Algemeen 21 uur geleden
Werkzaamheden aan de Roptamolen in Mitselwier
Molens in Mitselwier en Holwert krijgen nieuwe wieken Algemeen 23 uur geleden
Lean, Anthe en Aiden uit één gezin geslaagd voor drie verschillende opleidingen
Lean, Anthe en Aiden uit één gezin geslaagd voor drie verschillende opleidingen Algemeen gisteren
Sociaal ombudsvrouw van gemeente Smallingerland Nynke Uilkema.
Sociaal ombudsvrouw Smallingerland krijgt nieuw gezicht Algemeen gisteren
Succesvolle derde editie Gariper Voetbalbokaal trekt veel deelnemers en publiek
Succesvolle derde editie Gariper Voetbalbokaal trekt veel deelnemers en publiek Algemeen gisteren
De Schierstins in Feanwâlden
Dertig jaar Petit Bijou en de glamour van Avenue in De Schierstins Algemeen 3 jul, 13:30
Werk van Ben Vieberink,
Expositie Florissant tijdens Kunstweekend Beetsterzwaag Algemeen 3 jul, 12:00
Sportverenigingen in Tytsjerksteradiel die door huurverhoging in financiële problemen dreigen te komen, mogen bij de gemeente aankloppen. Hier een foto van FC Burgum.
Hogere huren voor sportverenigingen in Tytsjerksteradiel - Kadernota ongewijzigd Algemeen 3 jul, 10:57
Dyon van der Bie in actie.
Dyon van der Bie krijgt wildcard voor Europese Supersport 300 in Brno Algemeen 3 jul, 10:00