Wandelaars volgen het gele touw, dat langs bijzondere plaatsen leidt in het dorp waar It gelok fan Fryslân plaatsvindt.
Wandelaars volgen het gele touw, dat langs bijzondere plaatsen leidt in het dorp waar It gelok fan Fryslân plaatsvindt. Foto: Lucas Kemper Fotografie

Tryater organiseert It gelok fan Fryslân

Algemeen

EASTERMAR - Op zaterdag 3 en zondag 4 oktober vindt in Eastermar It gelok fan Fryslân plaats. Een coronaproof, avontuurlijke audio-wandeltocht en tegelijk het eerste project van Tatiana Pratley als artistiek directeur bij Tryater. Samen met de dorpsbewoners van Eastermar is er een unieke route gecreëerd. Tijdens het luisteren naar het geluksgedicht met de stem van Nynke Heeg, wandelt de bezoeker langs bijzondere plekken en levensgrote objecten die uitnodigen om met aandacht naar jezelf en de omgeving van Eastermar te kijken.

Net als veel andere theatergezelschappen heeft Tryater een aangepast programma wegens het coronavirus. Als aftrap van het nieuwe seizoen zochten theatermakers Aukje Schaafsma, Karel Hermans en de kersverse artistiek directeur Tatiana Pratley naar een vorm van theater maken die past bij deze tijd: “Juist in deze roerige tijd hadden we behoefte aan een hoopvol project. Het viel ons op dat veel mensen hun nabije omgeving opnieuw gingen herwaarderen: de bloemen op het balkon, een fietstocht door de buurt, klussen in huis of wandelen met de hond. Vanuit het idee dat er een herwaardering is van geluk, namen we de tijd om te luisteren en mensen te bevragen: Waar word jij gelukkig van? Zo ontstond It gelok fan Fryslân, een poëtische confrontatie met geluk in de vorm van een avontuurlijke audio-wandeling.”

Tryater reist dit najaar langs tien dorpen. Elke week een andere route, elke week een andere ervaring. Voor mensen uit het dorp en voor iedereen ver daarbuiten. Per dorp wordt een unieke route gecreëerd. Terwijl je luistert naar een gedicht wandel je langs landschaps-objecten die speciaal zijn ontworpen door scenograaf Eva Koopmans. Zo kijk je met nieuwe ogen naar de omgeving. Op 19 en 20 september deed Tryater Feanwâlden aan. Hier liepen 160 mensen de route door en langs het dorp. Een andere plaats in het verspreidingsgebied van Weekblad Actief waar een audio-wandeltocht wordt georganiseerd is Kollum. Hier kun je op 24 en 25 oktober deelnemen aan It gelok fan Fryslân.

Coronaproof
It gelok fan Fryslân is een individuele ervaring die coronaproof is ontwikkeld. Hierdoor is er een beperkt aantal plaatsen. Tryater houdt zich strikt aan de maatregelen opgesteld door het RIVM, waaronder de anderhalve meter afstand.

De theatrale wandeling is grotendeels in het Fries, maar is ook te volgen als je niet-Friestalig bent. Tryater nodigt je uit om de zintuigen open te zetten. Na afloop van de wandeling ontvang je een aandenken waarop je delen van het geluksgedicht kunt nalezen in het Nederlands.

It gelok fan Fryslân is een vierjarig project van Tryater waarin op ludieke wijze samen met de inwoners van Fryslân de Friese Paradox onderzocht wordt. In samenwerking met het Fries Sociaal Planbureau doet Tryater artistiek onderzoek naar hoe het kan dat Fryslân, de provincie met, op Groningen na, het laagste gemiddelde inkomen, de gelukkigste provincie van Nederland is.

Kijk voor meer informatie en het bestellen van tickets op: tryater.nl.

Uniek koorproject Klassiek in Noardburgum zoekt zangeressen
Uniek koorproject Klassiek in Noardburgum zoekt zangeressen Algemeen 3 uur geleden
Voormalig politiek verslaggever Gerrit van der Meer van Weekblad Actief zal gemist worden op het gemeentehuis van Tytsjerksteradiel.
“Wie schrijft, blijft” Actief-redacteur Gerrit van der Meer stopt er (nog niet) mee Algemeen 3 uur geleden
Een gewone plantaan met een TreeTag.
Bomen in Noardeast-Fryslân krijgen een TreeTag: zo zie je wat een boom bijdraagt Algemeen 5 uur geleden
AZC Burgum.
Open azc-dag in Burgum laat zien hoe bewoners daar leven Algemeen 6 uur geleden
Smallingerland gaat op zoek naar zijn beste gehaktbal.
Smallingerland gaat op zoek naar zijn beste gehaktbal Algemeen gisteren
Herken jij de online risico's. Hackers kunnen ook jou online te pakken nemen.
Themabijeenkomst ‘weerbaar online’ Algemeen gisteren
Fruitdag, Streekmarkt & Boerenboelgoed brengen oogsttijd tot leven bij De Spitkeet.
Fruitdag, Streekmarkt & Boerenboelgoed brengen oogsttijd tot leven bij De Spitkeet Algemeen 22 sep, 12:02
Traditionele oogstdag bij de Kruidhof.
Gezellig Oogstfeest voor jong en oud op De Kruidhof Algemeen 22 sep, 10:46
650 deelnemers gaan LOS in Dokkum en halen ruim € 10.000 op.
650 deelnemers gaan LOS in Dokkum en halen ruim € 10.000 op Algemeen 22 sep, 09:30
The Dutch Bryan Adams.
Podium De Pleats gaat weer los! Algemeen 22 sep, 08:30
Ties Oosterhof en Lowieke Heemskerk vijfde op WK Acrogym.
Ties Oosterhof en Lowieke Heemskerk vijfde op WK Acrogym Algemeen 21 sep, 17:00
Boekentour van Gabriëlle Terpstra (rechts) en Remco Kuiper (links) trekt opnieuw door Fryslân
Boekentour van Gabriëlle Terpstra en Remco Kuiper trekt opnieuw door Fryslân Algemeen 21 sep, 16:00
Fûns-foar ûndernimmend Smellingerlân benoemt Robin Hartogh Heys van de Lier (rechts) als voorzitter.
Fûns-foar ûndernimmend Smellingerlân benoemt Robin Hartogh Heys van de Lier als voorzitter en Douwe van Drogen als fondsmanager Algemeen 21 sep, 15:00