Loopclub Burgum brengt bevrijdingsvuur van Wageningen naar Burgum

112 Sport

BURGUM - De Loopclub Burgum gaat 170 kilometer lopen om het bevrijdingsvuur van Wageningen naar Burgum te brengen. Er wordt 5 mei 's nachts om half één gestart en 's middags om 15.00 uur wordt het vuur aangestoken bij De Pleats in Burgum.

Het vuur wordt aangestoken door burgemeester Gebben en Foppe Dupon uit Garyp. Foppe Dupon heeft nog in kamp Amersfoort gezeten en was vervolgens dwangarbeider in Duitsland. De Nationale Bevrijdingsvuurestafette is sinds 1948 een landelijke traditie. Het is een indrukwekkend teken van nationale eenheid dat jaarlijks wordt georganiseerd. Met alleen al de bezoekers van de Bevrijdingsfestivals komen minimaal 700.000 mensen met het Bevrijdingsvuur in aanraking.

Sinds?2005?hebben bijna 4.000 deelnemers uit 220 plaatsen het Bevrijdingsvuur als 'een lopend vuurtje' door het land verspreid. Een indrukwekkend teken van nationale eenheid. De aankomst van het Bevrijdingsvuur in Tytsjerksteradiel is een mooie symbolische uiting bij de plaatselijke 5 mei activiteiten. De Loopclub Burgum verzorgt met acht lopers deze estafette. Rond 15.00 uur lopen ze met fakkels door Burgum naar De Pleats.

Het vuur wordt aangestoken door de burgemeester en Foppe Dupon. Foppe Dupon is 95 jaar en heeft de Tweede Wereldoorlog aan de lijve ondervonden. Hij is opgepakt in 1944 en via kamp Amersfoort te werk gesteld in Duitsland. Op eigen gelegenheid moest hij via Frankrijk naar Burgum terugkeren.

Oranje fan Rinse Pool uit Jistrum in zijn voortuin aan de Hessel Loonstrastrjitte.
(video) Waarom je oranjefan Rinse Pool uit Jistrum niet in een stadion bij Oranje zult zien Algemeen 10 uur geleden
De drukbezochte informatieavond in MFC It Spektrum.
Crusiale fase voor dorpshuis Burdaard aangebroken Algemeen 11 uur geleden
Commissaris van de Koning Arno Brok (midden) heeft vandaag oud-minister Foort van Oosten (midden in blauwgrijs pak met bordeauxrode stropdas). officieel beëdigd als de nieuwe waarnemend burgemeester van Leeuwarden.
Foort van Oosten waarnemend burgemeester van Leeuwarden Algemeen 12 uur geleden
Rollend Respect trekt ook dit jaar weer langs zorglacties in Midden- en Noardeast Fryslân.
Rollend Respect brengt historische colonne langs zorglocaties Algemeen 12 uur geleden
Kleurrijke akkerrand.
Gezellige veldquiz over natuur en boerenland in Waaxens Algemeen 13 uur geleden
Schuif gezellig aan bij harmonicadag in de Spitkeet.
Harmonicamuziek in en om openluchtmuseum De Spitkeet te Harkema Algemeen 14 uur geleden
Anouska Koster (in midden met rood shirt en gele helm) opnieuw erg sterk tijdens het Nederlands kampioenschap.
Anouska Koster opnieuw erg sterk tijdens het Nederlands kampioenschap Algemeen 14 uur geleden
De nieuwe energiezuinige ledverlichting in de grote zaal van dorpshuis De Huchte zorgt voor een lager energieverbruik en een prettige verlichting tijdens activiteiten en bijeenkomsten.
Dorpshuis De Huchte investeert in duurzame ledverlichting Houtigehage Algemeen 15 uur geleden
Blijf fit in Tytsjerksteradiel.
Samen wandelen in Tytsjerksteradiel? QR-FIT heet nu Soofi! Algemeen 16 uur geleden
Feestweek Stroobos Gerkesklooster.
Gerkesklooster Stroobos maakt zich op voor feestweek Algemeen 17 uur geleden
Twee van de tentoongestelde trouwjurken.
Trouwjurkententoonstelling tijdens Tsjerkepaad in de St. Martenskerk Beetsterzwaag Algemeen 28 jun, 15:00
Telescoopopname van de zon.
Observeum Burgum nodigt publiek uit voor fascinerende Landelijke Zonnekijkdag Algemeen 28 jun, 11:30
Waddenwol truien tijdens de Seedykstermerk.
Seedykstermarkt bij museum ’t Fiskershúske in Moddergat Algemeen 28 jun, 09:00