Afbeelding
Foto: Ingezonden

Fietser, deel je ervaringen met de Fietsersbond!

Zaken

Zaterdagmiddag 25 oktober organiseert de Fietsersbond een fietscafé. Alle fietsers uit Achtkarspelen, Dantumadiel en Tytsjerksteradiel zijn van harte uitgenodigd.

De Fietsersbond komt op voor de belangen van fietsers. Ze zet zich in voor betere fietspaden, fietsparkeerplekken en betere routes. Op het fietscafé vertelt Daan van der Burgh wat de Fietsersbond doet. “Het mooie aan de Fietsersbond is dat we ons inzetten voor alle fietsers. Het maakt niet uit of jong of oud bent. Of je in de stad of het platteland woont. We willen allemaal fietsen.” Zijn hart gaat speciaal kloppen voor Fietsers met een beperking: “Driewielers en handbikers hebben bredere fietsen. Dat is een uitdaging. Helaas kunnen ze niet overal komen. Dat zou beter mogen. Ze worden heel gelukkig van fietsen. Ik geniet zelf ook van fietsen.”

Hij organiseert het Fietscafé samen met Kees van Stijn. Kees woont in Tystjerk en vindt dat het beter kan in Achtkarspelen, Dantumadiel en Tytsjerksteradiel: “Er mag in Dantumadiel en Tytsjerksteradiel wel vaart worden gemaakt met de snelheid naar 30 km per uur in de bebouwde kom., Achtkarspelen is veel verder. Waar fietsers de rijbaan delen met gemotoriseerd verkeer is 30 km per uur veiliger.” Hij is blij dat de brug Schuilenburg over het Prinses Margrietkanaal tussen Jistrum en It Heechsân weer open is na een lange afsluiting in 2024. “We leven in een waterrijke provincie. Als er een brug uitvalt, moeten fietsers vaak ver omrijden. Dan is de voetbalclub of de school opeens heel ver weg. Een aanvaring met deze of een andere brug kan zomaar nog een keer gebeuren. Dit heeft grote gevolgen hebben voor de lokale gemeenschap, of zoals wij in Fryslân zeggen: de mienskip.” Zijn grote droom is een wettelijke passeernorm voor auto’s: “Auto’s zouden fietsers met anderhalve meter afstand moeten inhalen. Daarvoor zouden we de wet moeten aanpassen zoals het in Spanje, Oostenrijk en het Verenigd Koninkrijk geregeld is. Dat kunnen we niet hier lokaal oplossen.”

Daan en Kees willen niet alleen vertellen. Ze horen graag wat er leeft onder de fietsers. Daan vertelt: “De mensen die er wonen weten hoe het echt is. Ik werk voor het landelijk bureau. Ik kom graag overal, maar ik weet niet hoe het in de spits is.” Kees vult aan: “Ik weet wel hoe het in Tystjerk en omgeving gaat. Als buschauffeur kom ik op veel plekken en kom dan veel veilige maar ook onveilige situaties tegen. Ik ben zeker ook geïnteresseerd in wat er leeft onder andere fietsers. Om input te leveren bij de gemeenten kan ik mijn eigen ervaring gebruiken, maar het is veel beter als ik de ervaringen van alle fietsers in mijn regio gebruik.”

Het fietscafé is zaterdag 25 oktober om 14:00 uur. Met inloop om 13:30 uur. Martinushuis (Hillamaweg 35 Burgum). Toegang gratis. Aanmelden kan hier https://vrijwilligers.fietsersbond.nl/agenda/fietscafe-fryske-walden/

The Bones.
Er is weer van alles te doen bij Iduna Drachten! Algemeen 7 uur geleden
Wat heeft iemand nodig?
Carins denkt met je mee Algemeen 8 uur geleden
Zoek een plek in de natuur om tot rust te komen en te genieten van de stilte
Zondag 25 oktober staat Nederland stil bij de stilte Algemeen 8 uur geleden
Vogelshow Vogelvereniging Fûgelsang in Noordbergum
Vogelshow Vogelvereniging Fûgelsang in Noordbergum Algemeen 11 uur geleden
Tryater Taxi rijdt rond Fierder nei it Noarden.
Tryater Taxi rijdt rond Fierder nei it Noarden Algemeen 12 uur geleden
Statiegeldactie levert mooie bijdrage op voor de voedselbank Dokkum.
Statiegeldactie levert mooie bijdrage op voor de voedselbank Dokkum Algemeen 19 okt, 16:58
Afbeelding
Thuis je cholesterol of stress meten: zo pak je dat verstandig aan Zaken 19 okt, 16:06
Wolter Klaas Laanstra.
Buitenpost heeft genoeg aan vijf goals in één helft en bekert verder Algemeen 19 okt, 15:26
Zeehonden aan de kust.
Donaties stromen binnen, maar eventueel faillissement WEC Lauwersoog nog niet van de baan Algemeen 19 okt, 15:26
Lennaert Kooistra.
Het zit Broekster Boys even niet mee Algemeen 19 okt, 14:02
Tweede 24-uursstaking voor nieuwe cao, met gezonde en sociale roosters voor buschauffeurs.
Donderdag leggen buschauffeurs opnieuw het werk neer Algemeen 19 okt, 13:01
Gerbrich en It Grutte Guod.
Gerbrich en it Grutte Guod laten Dolly Parton voortleven in Kloosterkapel Sibrandahûs Algemeen 19 okt, 12:16
Ga je mee op boeventocht? Het was een groot succes.
Op boeventocht bij De Spitkeet Algemeen 19 okt, 11:28