Aftrap tentoonstelling Bestemming Drachten 2018

Cultuur

Kunstplan Drachten - Locatie West - De Toekomst from Daryl Mulvihill on Vimeo.

DRACHTEN - Welke locaties mag je als toerist in Drachten niet missen? De Amsterdamse kunstenaar Yasser Ballemans zoekt het uit. In plaats van zich te mengen onder de Drachtster bevolking, zondert hij zich zeven dagen af in een gebouwtje op een paal van zeven meter hoog. Het gebouwtje functioneert hierna als een reisbureau van waaruit Drachten (her)ontdekt kan worden.

Een grote hijskraan zette de kunstenaar afgelopen zaterdag - nadat hij was uitgezwaaid door de nieuwe cultuurwethouder Marjan Sijperda - bij zijn nieuwe onderkomen af. Tot en met dertig juni is hij hier afhankelijk van de vrijgevigheid van Drachtsters. Iedere dag om 18.00 uur wordt Ballemans gevoed door een organisatie uit Drachten met eten, drinken, verhalen en objecten.
"Ik wil verhalen verzamelen van mensen uit Drachten of mensen die iets hebben met Drachten; over wat zij interessante plekken vinden, en vooral ook over de relatie met het water", zegt Ballemans. "Aan de hand van die verhalen ga ik een expositie maken". 'Het reisbureau' - zoals het gebouwtje wordt genoemd - wordt hierna een onderdeel van de tentoonstelling Bestemming Drachten 2018 en is te bezichtigen in De Sluisfabriek.

In de tentoonstelling Bestemming Drachten 2018 verbeelden kunstenaars drie maanden lang hun visies en nodigen iedereen uit om mee te bouwen aan toekomstbeelden voor het Waterfront Drachten. Iedereen is van harte welkom om deel te nemen aan een cultureel programma dat bestaat uit kunst, workshops, film en performances. Melle Smets en Kris de Decker onderzoeken de mogelijkheden van Baggerkolonie Friesland, een moderne samenleving gedreven door menselijke spierkracht. Je kunt je samen met William Speakman onderdompelen in een wonderlijke zoetwaterwereld en met Henk Hofstra bouwen aan It Eilân, een drijvend sculptuur-eiland.

Bestemming Drachten 2018 is van 28 juni tot en met 7 oktober, van vrijdag tot en met zaterdag van 11.00 tot 17.00 uur te bezoeken in De Sluisfabriek op Tussendiepen 6 in Drachten.

Actueel

Afbeelding
(video) Maak jij een gedicht voor Dichterspaad Aldegea? Algemeen 3 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe directeur De Lawei Elly van der Goot: “Wy bouwe fierder oan wurk fan foargongers" Algemeen 5 uur geleden
Afbeelding
Kindervoorstelling door Matthijs Vlaardingenbroek Algemeen 8 uur geleden
Afbeelding
Vitaal ouder worden begint als je jong bent Algemeen 10 uur geleden
Afbeelding
Kaartverkoop De Lawei succesvol gestart Algemeen 12 uur geleden
Afbeelding
Wethouder De Pee opent speeltuin in Suwâld Algemeen 13 uur geleden
Afbeelding
VCR neemt afscheid van een viertal spelers Algemeen 14 uur geleden
Afbeelding
VV Kollum sluit competitie af met winst op SV Marum Algemeen 23 uur geleden
Afbeelding
Seizoen Ropta Boys eindigd in mineur Algemeen 23 uur geleden
Afbeelding
Sprookje Broekster Boys eindigt in Winsum. Algemeen 23 uur geleden
Afbeelding
Einde seizoen Harkema-Opeinde na verlies bij V en V'68 Algemeen gisteren
Afbeelding
Wel winst voor ONT maar geen tweede plaats Algemeen gisteren
Afbeelding
Buitenpost handhaaft zich na thriller Algemeen gisteren
Afbeelding
Vluchtelingen in Westdongeradeel 1940-1945 Algemeen 28 mei, 17:00
Afbeelding
(video) Wat leeft er bij jou in de sloot? Algemeen 28 mei, 14:00
Afbeelding
Bijeenkomsten voor naasten van iemand met niet aangeboren hersenletsel (NAH). Algemeen 28 mei, 13:00