Koorleden gezocht!
Koorleden gezocht! Foto: Ingezonden

Frysk Fanfare Kollektyf zoekt groot projectkoor voor Stabat Mater van Karl Jenkins

Algemeen

Het Frysk Fanfare Kollektyf (FFK) bereidt een bijzondere muzikale productie voor rondom het Stabat Mater van de Britse componist Karl Jenkins. In maart 2027 brengt het orkest dit indrukwekkende werk tijdens drie concerten in Fryslân ten gehore. Voor deze uitvoeringen wordt een projectkoor samengesteld van circa 120 ervaren zangers. De inschrijving is inmiddels geopend. 

Een eeuwenoud verhaal met actuele betekenis

Het Stabat Mater vertelt het verhaal van een moeder die haar zoon ziet lijden. De eeuwenoude tekst vormt de basis voor een compositie waarin verdriet, verlies, machteloosheid en hoop samenkomen. Thema’s die ook vandaag, in een wereld waarin oorlogen, conflicten en menselijk leed dagelijks het nieuws bepalen, bijzonder actueel zijn.

Componist Karl Jenkins verbindt de traditionele Latijnse tekst met invloeden uit verschillende muzikale culturen en talen. Daarmee krijgt het werk een universeel karakter dat verder reikt dan de oorspronkelijke religieuze context.

Met deze productie wil het Frysk Fanfare Kollektyf niet alleen een indrukwekkende muzikale uitvoering presenteren, maar ook ruimte bieden voor bezinning en verbondenheid.

Het concert bestaat uit twee delen. Voor de pauze presenteert het FFK een eigen programma met muziek die aansluit bij de thematiek van het Stabat Mater. Na de pauze volgt de integrale uitvoering van het werk van Karl Jenkins, samen met het projectkoor en de solisten. Om de betekenis van de gezongen teksten dichter bij het publiek te brengen, wordt daarnaast gewerkt aan een Friese hertaling van de teksten. 

Bijzondere samenwerking

Het Frysk Fanfare Kollektyf is de voortzetting van het voormalige Frysk Fanfare Orkest en bestaat uit professionele musici, conservatoriumstudenten en gevorderde amateurmusici. Onder leiding van dirigent Jaap Musschenga werkt het orkest aan concertproducties waarin artistieke kwaliteit en bijzondere muzikale samenwerkingen centraal staan.

Voor het Stabat Mater wordt het orkest uitgebreid met een groot projectkoor. Koordirigent David van Roijen verzorgt de koorrepetities. De concerten staan onder leiding van Jaap Musschenga.

Daarnaast hoopt het FFK de internationaal ervaren vocaliste Baidar Al Basri aan de productie te verbinden. Zij voerde het Stabat Mater eerder uit onder leiding van Karl Jenkins zelf. 

Projectkoor zoekt ervaren zangers

Voor de uitvoering zoekt het Frysk Fanfare Kollektyf circa 120 ervaren zangers, verdeeld over de stemgroepen sopraan, alt, tenor en bas.

Het projectkoor wordt speciaal voor deze productie samengesteld. Het initiatief is bedoeld als aanvulling op de reguliere activiteiten van bestaande koren. Zangers krijgen de gelegenheid om naast hun eigen koor deel te nemen aan een grootschalige muzikale samenwerking.

Van deelnemers wordt verwacht dat zij noten kunnen lezen en hun eigen partij zelfstandig kunnen instuderen. De koorrepetities vinden plaats op verschillende zaterdagen in januari, februari en maart 2027. 

Drie concerten in Fryslân

De concertreeks begint op zondag 14 maart 2027 in Schouwburg De Lawei in Drachten. Op zaterdag 20 maart volgt een uitvoering in de Grote Kerk in Leeuwarden. Het slotconcert vindt plaats op zaterdag 27 maart in Theater De Hege Fonnen in Lemmer.

Voorafgaand aan de concertreeks vindt op zaterdag 13 maart een gezamenlijke repetitie en try-out plaats in It Toanhûs in Joure. 

Aanmelden

Ervaren koorzangers kunnen zich tot en met 24 december 2026 aanmelden via het aanmeldformulier op www.fryskfanfarekollektyf.nl.

De eigen bijdrage voor deelname bedraagt € 50,- en wordt pas na definitieve toelating tot het projectkoor in rekening gebracht.

Meer informatie: www.fryskfanfarekollektyf.nl

Broekster Boys niet in de problemen in beker tegen IJVC,
Broekster Boys niet in de problemen in beker tegen IJVC Algemeen 17 uur geleden
Wat zit er achter het gedrag van je kind?
Ouderbijeenkomst ‘Kijken door de ogen van je kind’ bij Carins Algemeen 18 uur geleden
Circus Saranti.
Circusschatten ‘een Nacht in het Circusmuseum’ Algemeen 19 uur geleden
Help mee om de ervaring van voetgangers zichtbaar te maken.
Hoe ervaar jij lopen in jouw gemeente? Deel je ervaring met de Nederlandse Voetgangersmonitor Algemeen 21 uur geleden
Jong en oud zijn welkom in het Fries Museum op vrijdag 20 november.
Fries Museum sluit driejarige tour door Fryslân groots af met gratis feest tijdens Verhalenavond Algemeen gisteren
Agrariërs rondom N2000 gebieden in Zuidoost-Friesland komen in aanmerking voor subsidie voor landschapselementen.
Extra impuls landschapselementen in Zuidoost-Friesland Algemeen 15 okt, 08:24
Ook in Leeuwarden werd fanatiek naar afval gezocht.
Honderden vrijwilligers in actie voor schoon water tijdens Skjin Wetter Algemeen 14 okt, 17:12
Ruimtetelescopen, de scherpste ogen op de kosmos.
Lezing Jeffrey Bout in het Observeum Algemeen 14 okt, 16:19
Maak kennis met beroepen, vakmensen en bedrijven uit de regio.
Doe jij mee aan de derde editie van Noordoost Fryslân On Stage? Algemeen 14 okt, 15:34
Laarzen aan en naar buiten!
Laarzen aan en op avontuur in de natuur! Algemeen 14 okt, 13:56
Het event brengt mensen bij elkaar die de regio elke dag vormgeven.
Drachten maakt ’t: nieuw stadmakersevent voor stad en dorpen Algemeen 14 okt, 12:12
Corien en Ton van Vershal De Frambozenboerderij.
Vershal De Frambozenboerderij viert 20-jarig jubileum Algemeen 14 okt, 08:54
Gemeentehuis van Tytsjerksteradiel in Burgum.
Tytsjerksteradiel houdt koers in uitdagende tijden Algemeen 14 okt, 08:23